در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب طرح اجبار شهرداری تهران به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی

تصویب طرح اجبار شهرداری تهران به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی به گزارش حراج کن اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء طرح ˮالزام شهرداری به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی با رویکرد کاهش زمان صدور پروانه و گواهی های ساختمانیˮ را به تصویب رساندند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جریان پانزدهمین جلسه علنی این شورا بررسی طرح " اجبار شهرداری به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی با رویکرد کاهش زمان صدور پروانه و گواهی های ساختمانی" را در دستور کار داشتند که در همین راستا مهدی عباسی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: در جهت رفع موانع تولید رقابت پذیر و به منظور رضایتمندی در امور شهرسازی از راه بازبینی و اصلاح فرایندها این طرح عرضه شده است. بر مبنای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شهرداری تهران مکلف است تا اصلاح فرایندهای در رابطه با صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را در دستور کار قرار دهد.
وی ادامه داد: بازمهندسی فرایند کلی و فعالیتهای در رابطه با صدور انواع پروانه و گواهی های ساختمانی، تکمیل فرآیند هوشمند سازی سامانه شهرسازی، کاهش موثر زمان صدور پروانه و گواهی های ساختمانی، ساده سازی فرایند و اقدامات سامانه شهرسازی، پارامتریک اقدامات سامانه شهرسازی و شفافیت و امکان گزارش دهی هوشمند را از نکات مورد توجه در این طرح عنوان نمود.

وی افزود: کنترل بهینه عملکرد کاربران سامانه های حوزه شهرسازی شهرداری تهران از دیگر موارد مورد توجه در این طرح است.
عباسی تصریح کرد: شهرداری تهران موظف است با رعایت نگاههای فوق نسبت به انجام طرح، ظرف مدت حداکثر یک ماه از لازم الاجرا شدن این مصوبه اقدام و گزارش آنرا به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید. ایجاد زیر سامانه کنترل ماندگاری پرونده های متقاضی صدور پروانه و گواهی های ساختمانی و تعیین و اعمال زمان ماندگاری پرونده ها در مراحل مختلف به تفکیک در کارتابل کاربران معاونت، از وظایف شهرداری است.
وی ادامه داد: بررسی متغیرهای اثرگذار بر ماندگاری پرونده ها به تفکیک کارتابل کاربران معاونت شهرسازی و معماری مناطق ۲۲ گانه، دفاتر خدمات الکترونیک شهر، فضای سبز، آتش نشانی و مدیران منطقه و امکان گزارش گیری سیستمی از وظایف شهرداری است. حذف امکان بازگشت بدون دلیل و عودت پروانه از دیگر موارد تاکید شده در این طرح است.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در نهایت با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تهران این طرح به تصویب رسید.
منبع:

1400/07/21
09:26:00
0.0 / 5
406
تگهای خبر: تولید , خدمات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب طرح اجبار شهرداری تهران به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی
نظر شما در مورد تصویب طرح اجبار شهرداری تهران به اصلاح فرآیندها و سامانه شهرسازی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳