تشییع دو شهید گمنام در كنار دریاچه شهدای خلیج فارس

زاکانی: گوهر ناب دفاع مقدس تفکر جهادی است

زاکانی: گوهر ناب دفاع مقدس تفکر جهادی است به گزارش حراج کن همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) پیکرهای دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۲ ساله با حضور مردم عزادار تهرانی تا دریاچه شهدای خلیج فارس بدرقه شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، پیکرهای این شهدای گمنام ۱۸ و ۲۲ساله به ترتیب در منطقه عملیاتی بدر - شرق دجله و کربلایی ۵ - شلمچه کاوش شده است.
اقشار مختلف مردم و ساکنان دریاچه خلیج فارس از مسجد علی بن ابی طالب (ع) با در دست داشتن بیرق های عزا داری منقش به نام مبارک سالار شهیدان و شعارهای لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س)، پیکرهای این شهدا را بر روی دستان خود تا محل خاکسپاری انتقال دادند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران بر پیکر این شهدا نماز اقامه کرد.
مخبر معاون اول رئیس جمهور، مهدی چمران وعلیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم حضور داشتند.
علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم خاکسپاری پیکر این دو شهید گمنام بیان نمود: خدا را سپاس که ما را در روز شهادت امام رضا (ع) در محضر این دو شهید دعوت کرد. این حضور نوعی دعوت به زیارت و پایه ای از معرفت است. امام به ما یاد داد که چگونه فکر نماییم و مجاهدانه در عرصه های مختلف اقدام نماییم.
وی افزود: یکی از این شهدای ۱۸ ساله از عملیات بدر است. ما تا شرق دجله تا روز چهارم با موفقیت پیش رفتیم. آن زمان ما در واحد تخریب بودیم و در روز پنجم مجبور به عقب نشینی شدیم. امکاناتی که به شرق دجله برده بودیم را خودمان منهدم کردیم. احساس می کردیم دنیا روی سر ما خراب شده است. اشک می ریختیم اما امام فرمودند که شما پیروزید. مشخص شد نه به خاطر از دست دادن یا بدست آوردن چند وجب خاک پیروزیم بلکه در راه درست قرار گرفتن اصل است. وقتی این تفکر جاری شده آن موقع همه ظرفیت های جهان در درست صاحب این تفکر است.

زاکانی ضمن اشاره به عملیات های دوران دفاع مقدس تصریح کرد: همه بعنوان یک امر فرمایش های امام خمینی (ره) را پذیرفته بودند. آنچه گوهر ناب دفاع مقدس ما است همین تفکر جهادی و مومنانه خواهد بود. وجود مبارک این دو شهید در منطقه ۲۲ منشأ خیر و برکت و تحول خواهد بود که به رشد و تعالی جامعه ما خواهد انجامید. ما با شهدا در این جا عهد و پیمان می بندیم.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: اگر در کنار شهدا به آنها می نگریم باید آنها را بعنوان اسوه قبول نماییم. این عزیزان انتظاراتی از ما دارند که باید آنها را برآورده نماییم. از شهدا کمک می طلبیم تا ما را شفاعت کنند. در سالروز شهادت، امام رئوف میهمان دو شهید از عملیات های بدر و کربلای5 هستند. بارها دوستان ما از شهادت خودشان می گفتند. اغلب شهدا به خواست خودشان گمنام هستند.
پیکر این شهدا در جزیره تنب کوچک دریاچه شهدای خلیج فارس خاکسپاری شدند.1400/07/16
14:16:26
0.0 / 5
441
تگهای خبر: اهدا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد زاکانی: گوهر ناب دفاع مقدس تفکر جهادی است
نظر شما در مورد زاکانی: گوهر ناب دفاع مقدس تفکر جهادی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳