ساخت مکانیزم یک قطعه فوق ایمنی خودرو در شرکت قالب های بزرگ سایپا

ساخت مکانیزم یک قطعه فوق ایمنی خودرو در شرکت قالب های بزرگ سایپا حراج کن: همزمان با نمایش دستاوردهای خودکفایی شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا، پروژه ساخت قالب های ریل صندلی بعنوان یکی از قطعات فوق ایمنی خودرو در این شرکت شروع شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، سید جواد سلیمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودکفایی شرکت قالب های بزرگ صنعتی اظهار نمود: ریل صندلی، یکی از قطعات فوق ایمنی در خودرو بشمار می رود و به سبب حساسیت و خاصیت های ساخت این قطعه، تا حالا بصورت صددرصدی از خارج کشور وارد می شده اما شرکت قالب های بزرگ صنعتی در امتداد اجرای نهضت بومی سازی قطعات سایپا، مکانیزم ساخت داخل آنرا فراهم آورده است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: در زمینه بدنه و قطعات پلاستیکی محصولات گروه خودروسازی سایپا، ساخت قالب های مورد نیاز را به شرکت قالب های بزرگ صنعتی محول کردیم که عملکرد خوبی داشتند و موجب شد تا ساخت قالب های بدنه محصول جدید آریا را نیز به این شرکت زیرمجموعه سایپا محول نماییم.
سلیمانی اضافه کرد: در آینده نیز پروژه هایی برای افزایش عمق ساخت داخل و تولید محصولات جدید خواهیم داشت که با تاکید بر توان مجموعه های داخلی همچون شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا هیچ وابستگی به خارج نخواهیم داشت.
وی با اشاره به ضعف گروه خودروسازی سایپا از نظر تنوع محصولات، اظهار نمود: در دو تا سه سال قبل تمرکز خودرا روی تنوع بخشی به سبد محصولات سایپا گذاشتیم و این روند تا تحقق هدف عرضه ۸ محصول در سه سال ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سایپا اظهار داشت: برای اجرای پروژه های توسعه ای و طراحی و تولید محصولات جدید روی توان داخلی و توانمندی های مجموعه گروه خودروسازی سایپا نظیر شرکت قالب های بزرگ صنعتی حساب ویژه ای باز کرده ایم.
سلیمانی با اشاره به این که افزایش داخلی سازی قطعات صنعت خودرو یکی از هدف های اصلی وزارت صمت و گروه خوردوسازی سایپا به شمار می آید، اضافه کرد: یکی از بخش های مهم این داخلی سازی، بومی سازی ریل صندلی برای محصولات داخلی بود که امروز به نتیجه رسیده است.
مدیرعامل شرکت قالب های بزرگ صنعتی نیز ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای این شرکت در حوزه خودکفایی در ساخت قطعات خودرو، اظهار نمود: مکانیزم ساخت ریل صندلی خودرو برای تمامی محصولات داخلی در شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا امکان پذیر شده و با اجرای آن حدود ۳ میلیون یورو کاهش ارزبری را شاهد خواهیم بود.


منبع:

1400/07/10
08:51:21
0.0 / 5
568
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت مکانیزم یک قطعه فوق ایمنی خودرو در شرکت قالب های بزرگ سایپا
نظر شما در مورد ساخت مکانیزم یک قطعه فوق ایمنی خودرو در شرکت قالب های بزرگ سایپا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵