در شهریور امسال رخ داد؛

قیمت مسکن در آستانه متری 32میلیون تومانی شدن

قیمت مسکن در آستانه متری 32میلیون تومانی شدن حراج کن: متوسط قیمت مسکن در تهران طی شهریور امسال به متری 31 میلیون و 703 هزار تومان رسید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریور سال جاری را اعلام نمود که بر مبنای آن ۷ هزار و ۷۸۹ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ماه پیش از آن (مرداد ۱۴۰۰) رشد ۴۱.۶ درصدی داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل (شهریور ۱۳۹۹) کاهش ۰.۸ درصدی را نشان داده است.
بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی شهریور سال جاری ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان اعلام شده که نسبت به مرداد سال جاری رشد ۲.۴ درصدی و نسبت به شهریور سال قبل افزایش ۳۰.۵ درصدی داشته است.
همچنین تحولات بازار مسکن در شهریور سال جاری نشان دهنده رشد ۴۲.۸ درصدی اجاره بها در تهران نسبت به شهریور سال قبل و ۴۵.۷ درصدی افزایش اجاره بها در کل کشور است.
در شهریور سال جاری گران ترین منطقه پایتخت به منطقه یک با متوسط متری ۶۸ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان اختصاص و در رتبه دوم منطقه سه با متوسط قیمت هر متر مربع ۶۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تومان قرار داشت.
ارزان ترین مناطق تهران هم منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۳۱ هزار تومان و منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان بودند.
بیشترین تعداد معاملات به منطقه ۵ با هزار و ۱۰۹ فقره تعلق داشت و در رتبه بعدی منطقه ۱۰ با ۷۸۱ فقره ایستاد.
کمترین تعداد معاملات هم در منطقه ۱۹ و بعد از آن منطقه ۲۰ با به ترتیب ۵۲ و ۹۷ فقره معامله صورت گرفت.


منبع:

1400/07/07
22:36:19
0.0 / 5
619
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت مسکن در آستانه متری 32میلیون تومانی شدن
نظر شما در مورد قیمت مسکن در آستانه متری 32میلیون تومانی شدن
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲