مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص

مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص به گزارش حراج کن اگر بیمار خاص در منزل دارید که هنوز واکسن کرونا را دریافت نکرده است منتظر باشید که همین روزها پیامک دعوت برای تزریق واکسن برایش ارسال خواهد شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، البته نیازی به مراجعه حضوری شما یا بیمارتان به مراکز نیست و بر طبق سند ملی واکسیناسیون، بعد از اتمام واکسیناسیون سالمندان، تمامی ۱۴ گروه بیماران خاص و صعب العلاج واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.
اما به جهت اینکه بدانید بعد از دریافت پیامک باید چه اقداماتی انجام دهید یا به کجا مراجعه کنید، «بلد» همراه شماست تا اطلاعات جامع و کاملی درباره مراکز تزریق واکسن بیماران خاص در اختیارتان قرار دهد.
در اپلیکیشن «بلد» علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص، اطلاعاتی نظیر ساعت کار مراکز، میزان خلوتی یا شلوغی، نوع واکسن تزریقی، داشتن پارکینگ یا جای پارک و همین طور اطلاعاتی درباره پذیرش هرنوع از بیماران خاص در مراکز متفاوت درج شده است.
بیماری های خاص کدام بیماریها هستند؟
بیماری های خاص و صعب العلاج، درحقیقت بیماری هایی هستند که به سبب کمیاب بودن داروها و هزینه های بالای درمان این بیماریها، نیاز به شرایط درمانی ویژه دارند و سیستم سلامت با تحت پوشش قراردادن آنها اهتمام دارد هزینه های سنگین اقتصادی، روانی و اجتماعی بر خانواده ها و بیماران را کم کند.
در حال حاضر حدود ۱۴ نوع بیماری خاص و صعب العلاج در ایران تحت پوشش سیستم سلامت هستند که البته سه بیماری «تالاسمی»، «هموفیلی» و «نارسایی کلیه (دیالیز)» جزو بیماریهای خاص و بیماری هایی نظیر «ام اس»، «سرطانی»، «سی اف»، «اوتیسم»، «پیوند» (کلیه، کبد، قلب، مغزاستخوان)، «MPS»، «PID» و «بال پروانه ای (EB)» جزو بیماریهای صعب العلاج و تحت حمایت سیستم سلامت به شمار می روند.
اولویت بندی تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص
بر اساس سند ملی واکسیناسیون، از اسفندماه سال ۱۳۹۹ مقرر شده واکسیناسیون بیماران خاص و صعب العلاج مقابل کرونا در دو فاز انجام پذیرد.
در فاز نخست، بیماران خاص، نادر، صعب العلاج و بیماران مبتلا به سرطان که در ۶ ماه گذشته سابقه شیمی درمانی یا رادیوتراپی داشتند در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند. درواقع، اولویت تزریق واکسن کرونا با بیماری هایی است که بیماران مبتلا به آن بیشتر نیاز به رفت و آمد به مرکز درمانی دارند، مانند بیماران دیالیزی که سه روز در هفته و هر بار پنج ساعت باید در مرکز درمانی قرار گیرند. در عین حال بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام اس، اوتیسم و سرطانی ها با اولویت کسانی که شیمی درمانی و رادیوتراپی و.. انجام می دهند در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند و تا حالا به بالای ۱۵۰ هزارنفر از بیماران خاص، واکسن کرونا تزریق شده است.
در فاز دوم که از تیرماه سال جاری شروع شده است، سایر بیماران خاص و صعب العلاج که درحال دریافت درمان و پیگیری بیماری هستند، در نوبت دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند.
ثبت نام تزریق واکسن کرونا بیماران خاص
بیماران خاص و صعب العلاج برای دریافت واکسن باید ابتدا به مراکز درمانی خود مراجعه نموده و تقاضای دریافت واکسن را ارایه کنند. سپس آمار این بیماران بوسیله مراکز شیمی درمانی و رادیوتراپی (اعم از دولتی و غیردولتی) یا با معرفی پزشک معالج و گزارش پاتولوژی آنها به معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی ارجاع می شود و زمان و محل تزریق واکسن به این بیماران توسط پیامک اعلام خواهد شد.
واکسیناسیون بیماران مبتلا به «ام اس» نیز با هماهنگی شعب استانی انجمن «ام اس» به همین ترتیب صورت خواهد گرفت.
واکسیناسیون بیماران دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و اتیسم نیز با هماهنگی معاونت های درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی انجام و در هر شهر حداقل یک مرکز برای واکسیناسیون این بیماران معرفی شده است.
پس از دریافت پیامک، تنها کافی است سری به «بلد» بزنید تا آدرس و اطلاعات دقیق محل تزریق واکسن را به همراه اطلاعات مفیدی مانند میزان شلوغی یا خلوتی و ساعت کار آن مرکز دریافت کنید.
واکسیناسیون بیماران خاص تحت درمان در مراکز خصوصی
گروهی از بیماران ساکن در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (تهران) نظیر مبتلایان به سرطان ممکنست در مراکز خصوصی تحت درمان باشند و اطلاعات آنان در سامانه های سلامت دانشگاه ثبت نشده باشد. این افراد می توانند ضمن همراه داشتن مدارک لازم شامل مدارک بالینی و محل سکونت خود به یکی از چهار مرکز دانشگاه شامل بیمارستان های «طرفه»، «مهدیه»، «۱۵ خرداد» و «اختر» مراجعه نموده و بعد از تأیید مدارک توسط نماینده مستقر معاونت درمان در مرکز مذکور، واکسن کرونا دریافت نمایند.
مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص در تهران
با توجه به گستردگی مراجعه کنندگان بیماریهای خاص در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران و بمنظور تسهیل خدمت رسانی به این بیماران در امر واکسیناسیون، مقرر شده است:
بیماران مبتلا به سرطان که در هر بیمارستان دانشگاهی تحت درمان هستند برای واکسیناسیون به همان بیمارستان مراجعه کنند.
بیماران بخش های خصوصی دانشگاهی با معرفی نامه پزشک و برگه پاتولوژی به بیمارستان «بهارلو» ارجاع داده می شوند.
به بیماران ام اس با معرفی نامه مربوطه و کارت شناسایی، با هماهنگی به بیمارستان های «سینا» و «یاس» ارجاع داده می شوند.
بیماران تالاسمی و هموفیلی با دریافت معرفی نامه از پزشکان مربوطه به بیمارستان های «امام خمینی»، «بهارلو»، «بهرامی» و «مرکز فرمانفرمائیان» مراجعه می کنند.
بیماران دیالیزی در همان مرکزی که دیالیز می شوند و بیماران پیوند نیز در همان مرکزی که پیوند انجام دادند، واکسینه می شوند.
در اینحا «بلد» فهرست کاملی از مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در تهران را گردآوری کرده است که آدرس و اطلاعات دقیق درباره این مراکز را می توانید در اپلیکیشن «بلد» به سادگی به دست آورید:
۱. بیمارستان بهارلو فقط برای بیماران همین بیمارستان
۲. بیمارستان طرفه
۳. سالن ورزشی آرش میراسماعیلی
۴. پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران فتح
۵. بیمارستان محب (فقط واکسیناسیون بیماریهای خاص)
۶. بیمارستان فوق تخصصی کودکان بهرامی فقط برای بیماران همین بیمارستان
۷. بیمارستان امام حسین (فقط واکسیناسیون بیماریهای خاص)
۸. مرکز بهداشت ایرانشهر
۹. مرکز واکسیناسیون کرونا و سوله کردستان بیماریهای خاص
۱۰. بیمارستان محب یاس
۱۱. اورژانس بیمارستان امام خمینی
۱۲. ایران مال
مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در اطراف تهران:
۱- باشگاه فرهنگی ورزشی ایثار
۲- درمانگاه موسی ابن جعفر
۳- سالن ورزشی دانش ملارد
۴- سالن ورزشی شهید مطهری
۵- سالن ورزشی شهید حیدری
۶- مجتمع ورزشی آیت الله هاشمی رفسنجانی
۷- سالن ورزشی شهدای خادم آباد
۸- خانه فرهنگ و هنر کرشته
۹- سالن ورزشی وحدت
۱۰- درمانگاه یاشا وحیدیه
۱۱- سالن ورزشی شهرداری فردوسیه
برای دریافت آدرس دقیق و ساعت کار این مراکز، کافی است در اپلیکیشن «بلد»، نام مرکز را جستجو کنید تا اطلاعات دقیقی مانند نوع واکسن، ساعت کاری، میزان شلوغی و واجدین شرایط برای تزریق واکسن را در آن بخوانید.
مراکز تزریق واکسن بیماران خاص در شهرهای بزرگ
در اغلب شهرهای بزرگ مراکز مشخصی برای واکسیناسیون بیماران خاص درنظر گرفته شده است با این وجود هنوز در بسیاری شهرها نظیر تبریز و اهواز چنین مراکزی معرفی نشده اند و بیماران خاص این شهرها بعد از دریافت پیامک می بایست به محل درمان خود مراجعه کنند تا سهمیه واکسن کرونا را دریافت نمایند.
مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در مشهد
استان خراسان رضوی بعنوان یکی از بهترین مراکز تزریق واکسن کرونا به بیماران خاص، توانسته است بیشتر بیماران خاص ساکن در مشهد را مقابل کرونا واکسینه کند، با این وجود اگر ساکن مشهد هستید و با وجود بیماری خاص هنوز واکسینه نشده اید، آدرس و اطلاعات کامل تمامی مراکز ۱۷ گانه این شهر که در ذیل آمده است، در «بلد» موجود است و شما می توانید پیش از مراجعه اطلاعات کامل و دقیقی درباره این مراکز از «بلد» کسب کنید.
لیست مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص در مشهد:
۱- مرکز بهداشت شماره ۲
۲- مرکز خدمات جامع سلامت شهری ۲۲ بهمن
۳- مرکز خدمات جامع سلامت شهری کارگران
۴- پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ هنرستان سید جمال الدین اسد آبادی
۵- مرکز بهداشت شماره ۵ مشهد
۶- مرکز خدمات جامع سلامت مرحوم ادویه چی
۷- مرکز خدمات جامع سلامت شهری کمیل
۸- مرکز تجمیعی واکسیناسیون مهر کوهسنگی
۹- مرکز خدمات جامع سلامت مرحوم فرامرز عباسی
۱۰- پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ ولایت
۱۱- مرکز خدمات جامع سلامت شهری ساختمان
۱۲- مرکز اموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت امام رضا
۱۳- مرکز خدمات جامع سلامت شهری حضرت خدیجه
۱۴- مرکز خدمات جامع سلامت شهری اباعبدلله الحسین
۱۵- مرکز خدمات جامع سلامت شهری طیبه برادران رحیمی
۱۶- مجموعه ورزشی شهید ناصری
۱۷- شهرک دانش و سلامت
مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در کرج
بیماران خاص ساکن استان البرز نیز می توانند با در دست داشتن مدارک پزشکی و درمانی مرتبط به بیماری خود به یکی از سه مرکز اصلی تزریق واکسن کرونا مخصوص بیماران خاص در شهر کرج مراجعه کنند. تمامی بیماران خاص شامل بیماران «ام اس»، «تالاسمی»، «هموفیلی»، «دیالیزخونی و صفاقی»، «سرطانی»، «سی اف»، «اوتیسم»، «پیوند» (کلیه، کبد، قلب، مغزاستخوان)، «MPS»، «PID» و «بال پروانه ای (EB)» می توانند به هر سه مرکز برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند.
آدرس و اطلاعات دقیق مربوط به این مراکز در اپلیکیشن «بلد» موجود است، بدین سبب پیش از مراجعه حتما اطلاعات مربوط به مرکز را چک کنید تا از ساعت کار، شلوغی یا خلوتی مرکز و نیز نوع واکسن تزریقی در این مراکز باخبر شوید.
لیست مراکز تزریق واکسن کرونا (بیماران خاص) در کرج
۱- سالن ولایت برای تمامی بیماران خاص
۲- دانشگاه خوارزمی برای تمامی بیماران خاص
۳- مرکز خدمات جامع سلامت شهدای حصارک بالا برای تمامی بیماران خاص
مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در اصفهان
اغلب جمعیت بیماران خاص در اصفهان را مبتلایان به ام اس می سازند و برآورد می شود بیش از ۱۵ هزار بیمار خاص در این شهر وجود داشته باشد. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طبق برنامه دقیق و منظم درحال نوبت دهی و ارسال پیامک به بیماران خاص برای دریافت واکسن کرونا است. بدین سبب از هموطنان اصفهانی درخواست می نماییم منتظر دریافت پیامک بمانند و بعد از آن با مراجعه به اپلیکیشن «بلد» و بر طبق نوع بیماری که به آن مبتلا هستند، مرکز تزریق واکسن را انتخاب نموده و به آن مراجعه کنند.
در اطلاعات مربوط به مراکز، حتی مطالبی نظیر داشتن جای پارک و نوع واکسن نیز در «بلد» مشخص شده است تا راهنمایی دقیق و کاملی برای مراجعه به مراکز تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص انجام پذیرد.
لیست مراکز اصفهان برای تزریق واکسن کرونا بیماران خاص
۱- حرم مطهر زینبیه: فقط بیماران سرطانی
۲- مسجد مصلی اصفهان
۳- نمایشگاه بین المللی اصفهان
۴- بیمارستان الزهرا
۵- بیمارستان سیدالشهدا (اختصاصی فقط برای تزریق بیماران خاص)
۶- ورزشگاه قدس خمینی شهر
۷- مرکز بهداشت اصغرآباد
مراکز تزریق واکسن به بیماران خاص در شیراز
دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تاکید بر این که نوبت دهی تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص تنها بوسیله پیامک انجام می شود، از بیماران خاص ساکن شیراز خواسته است تا بعد از دریافت پیامک، به یکی از مراکز زیر برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند:
۱- جمعیت هلال احمر شیراز
۲- سالن ورزشی سرداران شیراز
۳- اورژانس اجتماعی
۴- سالن پژوهش محمد رسول الله.
۵- مجموعه ورزشی غدیر
هموطنان شیرازی بعد از دریافت پیامک، می توانند اطلاعات دقیق مربوط به تزریق واکسن کرونا در هریک از این مراکز را در «بلد» جستجو کرده و برمبنای نوع بیماری، ساعت کارمرکز و شلوغی و یا خلوتی آن برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/07/07
09:27:47
0.0 / 5
637
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , خدمات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص
نظر شما در مورد مراکز تزریق واکسن کرونا بیماران خاص
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴