معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

ساخت ۱۳۲ هزار مسکن در ۴۰ شهرک جدید

ساخت ۱۳۲ هزار مسکن در ۴۰ شهرک جدید به گزارش حراج کن معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه اندازی ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در ۴۰ شهرک جدید را در برنامه خود قرار داده ایم که می تواند تعادل مناسبی در بازار مسکن ایجاد نماید.


حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جهت سیاست تأمین مسکن توسط دولت سیزدهم ظرفیت ساخت ۴۰ شهرک را ایجاد کردیم. یکی از موارد مهم در راه اندازی واحدهای مسکونی مبحث تأمین زمین است که شهرک ها می تواند کمک خوبی به این مسئله کند.
وی ادامه داد: تعداد واحدهای مسکونی در ۴۰ شهرک ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ واحد خواهد بود. از این تعداد ۱۰ شهرک در استان مازندران، هفت شهرک در گلستان، شش مورد در فارس، سه مورد در یزد، سه شهرک در تهران، دو مورد در آذربایجان شرقی، دو شهرک در هرمزگان است و در استان های البرز، اصفهان، کردستان، کرمان، اردبیل، سمنان و خراسان جنوبی هرکدام یک شهرک ایجاد می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در ایام اخیر بازدیدی از منطقه تازه تاسیس اینچه برون در استان گلستان داشتیم اظهار داشت: شهر گرگان با عنایت به افزایش قیمت مسکن احتیاج به مسکن دارد و باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود. انواع چاره ها همچون شهرک ها را مدنظر قرار دادیم. پیشنهاداتی هم توسط مسؤلان محلی انجام شد و اراضی را در چند منطقه معرفی کردند. ما هم همزمان مطالعات را انجام می دهیم.
طاهرخانی، فرایند راه اندازی شهرک ها را در چند مرحله عنوان و خاطرنشان کرد: پس از اینکه مطالعات انجام شد مبحث از لحاظ مسائل شهری، اقتصادی و اجتماعی بررسی و مکان یابی می شود. سپس به کارگروه زیربنایی استان تحویل و شورای زیربنایی توسعه استان آنرا مصوب می کند. بعد برای تصویب نهایی به شورایعالی شهرسازی و معماری می رود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: هم اکنون راه اندازی ۴۰ شهرک در دستور کار شرکت عمران قرار دارد که نیشتمان در استان کردستان به تصویب رسیده است. در اردبیل و اردکان هم اقدامات اولیه در حال انجام می باشد. مابقی هم عموما در مراحل بررسی و تصویب استانها هستند.
وی راه اندازی سه شهرک در استان تهران را از دیگر برنامه ها دانست و اظهار داشت: مطالعات این سه شهرک انجام شده و در مرحله بررسی و تصویب استانی و ملی قرار دارد.
طاهرخانی تصریح کرد: ساخت و توسعه شهرکها ظرفیت سکونتگاهی جدیدی را به کشور عرضه می کند که ثمراتی همچون جذب سرریز جمعیت شهرها و کنترل بازارمسکن را به دنبال دارد.
منبع:

1400/07/06
11:12:09
0.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت ۱۳۲ هزار مسکن در ۴۰ شهرک جدید
نظر شما در مورد ساخت ۱۳۲ هزار مسکن در ۴۰ شهرک جدید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲