مدیركل راه و شهرسازی اردبیل:

پروانه 1000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد

پروانه 1000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد به گزارش حراج کن مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: پروانه راه اندازی یک هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن با همکاری شهرداری اردبیل صادر گردیده است.محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در قالب طرح اقدام ملی مسکن، ساخت واحدهای مسکونی برای پنج هزار متقاضی در شهرهای مختلف استان شروع شده تا بتوانیم با همکاری متقاضیان پروسه راه اندازی را سرعت بدهیم.
وی اشاره کرد: یک هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد در ۱۱ شهرستان استان اردبیل در مرحله اجراست که عمده این واحدها در پارس آباد، مشگین شهر و خلخال به همت بنیاد مسکن اجرائی و عملیاتی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: در شهر اردبیل با تلاش پیمانکاران در چهار نقطه شهر سه هزار و ۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام می باشد که باید به پروسه تکمیل آنها سرعت بیشتری بدهیم.
حیدری اضافه کرد: در همه این واحدها با تامین زمین رایگان تلاش شده تا به قیمت تمام شده این واحدها کمک گردد که اداره کل راه و شهرسازی استان اهتمام کرده تا در بهترین نقطه این زمین ها را واگذار تا طرح اقدام ملی مسکن به سرانجام برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: پروسه صدور پروانه و همین طور اسناد مالکیت برای این واحدهای مسکونی در حال انجام می باشد که تا حالا به همت شهرداری اردبیل برای یک هزار واحد مسکن در اردبیل پروانه ساخت صادر گردیده است.
حیدری افزود: برای راه اندازی ۵۴۰ واحد تامین منابع از طرف متقاضیان و بانک شروع شده و پروژه ها در مرحله اسکلت می باشد که امیدواریم تا اختتام امسال برخی از این واحدها را تحویل دهیم.
وی بیان کرد: ۲۵۰ واحد در اولویت تحویل امسال قرار دارد و مابقی ۳۰۰ واحد نیز در اواخر سال ۱۴۰۱ آماده تحویل و بهره برداری خواهند شد.
حیدری به بازدید مسئولان استانی خصوصاً استاندار از این پروژه اشاره نمود و افزود: در این بازدید قرار شد تا همزمان با اجرای پروژه ها، زیرساخت های لازم نیز در این واحدها فراهم گردد که ادارات برق، گاز، مخابرات و آب و فاضلاب در این حوزه همکاریهای نزدیک را خواهند داشت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار نمود: مقرر است با همکاری بانک مسکن تسهیلات اعطایی به این واحدها تا ۲۵۰ میلیون تومان صورت گیرد که مراحل اولیه برای پرداخت این تسهیلات انجام شده و انتظار می رود هر چه سریع تر با پرداختی بانک و آورده متقاضیان ما در تامین هزینه ها بتوانیم به پیمانکاران کمک کرده و از فرصت استثنایی به وجود آمده در اجرائی شدن این پروژه استفاده نماییم.
وی اشاره کرد: در صورتیکه تسهیلات بانکی از رقم ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند، بطور قطع اطلاع رسانی خواهد شد اما انتظار ما از ثبت نام کنندگان این است تا با پرداخت بموقع مبالغ اولیه به تکمیل هر چه سریع تر این پروژه کمک کنند تا گرفتار تورم بیش از اندازه نشویم.


منبع:

1400/06/15
11:12:01
0.0 / 5
686
تگهای خبر: بانك , پرداخت , تورم , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پروانه 1000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد
نظر شما در مورد پروانه 1000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲