ساخت سردخانه در ایران چقدر هزینه دارد

ساخت سردخانه در ایران چقدر هزینه دارد حراج کن: یکی از شغلهای کم ریسک و پرسود در ایران سردخانه داری است . این شغل با اینکه با سختی های خاص خودش همراه است ولی نسبت به سایر شغلها در کشور یکی از امن ترین و خوبترین شغلها بشمار میرود.


یکی از شغلهای کم ریسک و پرسود در ایران سردخانه داری است . این شغل با اینکه با سختی های خاص خودش همراه است ولی نسبت به سایر شغلها در کشور یکی از امن ترین و خوبترین شغلها بشمار میرود. تنها ایراد شغل سردخانه داری  سرمایه گذاری بالا در اول راه است یعنی همه نمیتوانند وارد این شغل بشوند و باید سرمایه سنگینی را وارد بازار نمایند . تنها ایراد و عیب سردخانه داری  هزینه بالای احداث و راه اندازی آن میباشد  که باعث شده است که همگان نتوانند وارد حرفه سردخانه داری شوند. برای راهنمایی عزیزان و آشنایی بیشتر شما عزیزان امروز به سراغ یکی ار افراد تاثیر گذار در صنعت سردخانه و گسترش صنایع سردخانه در ایران رفتیم. کسی که اکثر سردخانه داران ایران به خوبی با ایشان آشنا هستند و از خدمات تیم فنی و محصولات ایشان در سردخانه های خود استفاده نموده اند . مشاوره های عالی وراهنمایی تخصصی ،ارایه طرح های بهینه و با صرفه ، کاهش هزینه های احداث و راه اندازی سردخانه میوه و تره بار در کشور را رقم زده است . مهندس مهدی صمدی  که در زمینه آموزش و راه اندازی سردخانه های کشور نفش بسزایی داشته است در باره چگونگی ورود افراد جدید به این صنعت گفت سردخانه داری  تفریبا یک شغل تخصصی با حجم سرمایه بالا ست و یکی از شغلهای پردامد با دامنه نوسان کم میباشد که امنیت سرمایه گذاری در این شغل را قابل توجیه مینماید . این شغل دارای امنیت درامدی خوب و بازگشت سرمایه درسال اول را دارد و اگر سرمایه گذار با اطلاعات و مهارت لازم وارد این سردخانه داری شوند حتما موفق خواهند شد .  مهندس صمدی در پایان گفت جهت کسب آموزش و آشنایی با سود آوری سردخانه – مکان یابی سردخانه و طرحهای بروز سردخانه و جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد احداث و راه اندازی سردخانه به تارنمای شرکت پارس به آدرس www.sardkhaneh.blogsky.com و یا به پیج اینستاگرام سردخانه سازان  مراجعه فرمایند

 

  مهندس صمدی مدیر گروه صنعتی پارس که در زمینه مشاوره و احداث سردخانه های کشور فعالیت میکند در پاسخ به سوال : افراد جدید الورود  برای احداث سردخانه چگونه اقدام نمایند و از کجا باید مجوز احداث سردخانه را بگیرند گفت قدم اول برای احداث سردخانه مراجعه به جهاد کشاورزی استان و یا شهرستان هست و تقدیم درخواست جواز تاسیس سردخانه است که بعد از آن طبق چارت سازمان جهاد کشاورزی نسبت به تامین زمین و نغییر کاربری زمین مورد نظر اقدام میشود  متقاضیان احداث سردخانه قبل از مراجعه باید از هزینه های احداث سردخانه مطلع باشند و با اطمینان خاطر و برآورد دقیق وارد مرحله اخذ جواز تاسیس سردخانه شوند. مهندس صمدی همچنین در باره هزینه احداث سردخانه افرود : هم اکنون حداقل سرمایه گذاری  برای احداث سردخانه با ظرفیت یک هزار تن حدود 3میلیارد تومان براورد میشود که قیمت زمین و برق و امکانات زیر بنایی در این رقم حساب نشده است که با احتساب آنها نزذیک 4میلیارد اعتبار نیاز خواهد بود همچنین در رابطه با تسهیلات بانکی گفت در برخی از استانها میتوان تا 50 درصد هزینه هارا از بانک های عامل تسهیلات استفاده کرد و در بعصی از مناطق کشور ظرفیت سردخانه پر شده است و دولت وام و تسهیلات ارایه نمیدهد . مدیر گروه سردخانه سازی پارس در زمینه زمین مورد نیاز سردخانه گقت برای هر 1000تن سردخانه 2000متر زمین نیاز است که 700 متر آن باید سرپوشیده و به سالن سردخانه و ماسین آلات اختصاص یابد . همچنین در مورد برق مورد نیاز سردخانه گفتند برای احداث و راه اندازی سردخانه با ظرفیت 1000تن 60کیلووات برق سه فاز نیاز است . در بخش دیگری از گفتگو مهندس صمدی در زمینه بازگشت سرمایه در صنعت سردخانه گفت : بازگشت سرمایه در این صنعت بستگی به توانایی مدیرسردخانه دارد و اگر مهارت لازم و ارتباطات موثر با بازار را داشته باشد حتما در سال اول بازگشت سرمایه خواهد داشت و چنانچه مدیر سردخانه از اطلاعات و ارتباطات خوبی برخوردار نباشد در وافع تجارت میوه و تره بار را بلد نباشد احتمال بازگشت سرمایه در 10سال هم اتفاق نخواهد افتاد . 

1400/06/13
22:31:05
0.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت سردخانه در ایران چقدر هزینه دارد
نظر شما در مورد ساخت سردخانه در ایران چقدر هزینه دارد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳