معاون راه و شهرسازی اردبیل:

امکان ثبت نام مجدد در طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد

امکان ثبت نام مجدد در طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد به گزارش حراج کن معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به سیاست وزارت راه و شهرسازی در ساخت یک میلیون واحد در طول سال، امکان ثبت نام برای متقاضیان جدید در اردبیل وجود دارد.شهرام باباخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در چهار مرحله ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در مجموع ۹ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کردند که با پالایش مدارک و مستندات بخصوص سبز بودن فرم جیم و پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان در مجموع دو هزار و ۵۳۳ نفر متقاضی نهایی ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد: کار واگذاری زمین به صورت مجانی برای دو هزار و ۵۳۳ متقاضی فراهم شده و ما از سال قبل راه اندازی واحدهای مسکونی را در چارچوب چهار پروژه شروع کردیم.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: تا آخر شهریورماه تمام مراحل برای واگذاری زمین و صدور اسناد انجام می شود تا پروژه هایی که روند اجرایی آنها آغاز نشده بود، تعیین تکلیف شده و با قوت بیشتر کار اجرایی را در این پروژه ها شاهد باشیم.
باباخانی اضافه کرد: پیشرفت پروژه در بعضی از واحدهای احداثی ۴۵ تا ۷۰ درصد است و با همکاری شهرداری و نظام مهندسی ۵۰ تا ۶۰ درصد تخفیف در عرضه خدمات و صدور پروانه به انجام رسیده تا کاهش هزینه های ساخت را در این واحدها شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شرط برخورداری متقاضیان از طرح اقدام ملی مسکن پنج سال سکونت در اردبیل و سایر شهرها و همینطور عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات دولتی و سبز بودن فرم جیم و مهم تر از همه پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان بود تا امکان ساخت و تحویل واحدهای مسکونی برای متقاضیان نهایی فراهم آید.
باباخانی افزود: پارسال در چهار مرحله ثبت نام از متقاضیان انجام شد و به نظر می آید با عنایت به سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی سایت برای ثبت نام مجدد متقاضیان بازگشایی شده و امکان ثبت اطلاعات در سامانه فراهم آید.
وی بیان نمود: افزایش قیمت مصالح و سایر امکانات به بالا رفتن قیمت تمام شده واحدهای احداثی منجر خواهد شد ولی تلاش بر این است تا با پرداخت تسهیلات بانکی بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بخشی از دغدغه ها و مشکلات متقاضیان در پرداخت مبالغ تأمینی برای راه اندازی این واحدها به وجود آید.
باباخانی افزود: در چارچوب این طرح پیشرفت بعضی از پروژه ها که وابسته به پرداخت مبالغ از جانب متقاضیان در زمانبندی مشخص است، مطلوب به نظر می آید که نمونه آن پروژه کارگر و اندیشه یک اردبیل است که در چارچوب ۵۴۰ واحد پیشرفت مناسبی را دارد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: ۷۰ درصد متقاضیان در زمانبندی مشخص و بموقع پرداخت مبالغ را انجام می دهند و ۳۰ درصد در پرداختی ها تأخیر و تعلل دارند که اساسا در زمان تحویل واحدها با مشکلاتی روبه رو خواهند شد.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: به تناسب پرداخت مبالغ از جانب متقاضیان ما کیفیت ساخت و مطلوبیت آنرا تضمین کردیم تا بر مبنای زمانبندی کار را به انجام برسانیم و در موعد مقرر واحدها تکمیل و تحویل شود تا شرمنده آنها نشویم.


منبع:

1400/06/12
14:23:37
0.0 / 5
415
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد امکان ثبت نام مجدد در طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد
نظر شما در مورد امکان ثبت نام مجدد در طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳