در گزارش حراج كن مطرح شد؛

احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه

احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه به گزارش حراج کن دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: با عنایت به ایام محرم، اهتمام دولت به کنترل بازار ارز و روند کاهشی نرخ دلار احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه در روزهای آینده وجود دارد.نادر بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه، عنوان کرد: از شروع هفته گذشته تا روز گذشته (پایان روز کاری بازارهای جهانی)، نرخ اونس جهانی طلا ۲۵ دلار افزایش یافت که این مورد با افزایش نرخ ارز همراه و باعث بالا رفتن نرخ طلا و سکه در بازارهای ایران شد.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: از امروز بازارهای جهانی بازگشایی شده و تا به این لحظه نرخ اونس جهانی ۲ دلار کاهش یافته است. همینطور با عنایت به کاهش نرخ دلار و اهتمام دولت به کنترل بازار ارز، نرخ سکه و طلا از روز گذشته روند کاهشی داشته اند؛ به شکلی که روز گذشته نرخ سکه ۲۰۰ هزار تومان و نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵ هزار تومان کاهش پیدا کرد که امروز احتمال تداوم روند کاهشی قیمت ها وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ۳ عامل اثرگذار روی بازار طلا و سکه ایران، نرخ ارز، نرخ اونس جهانی و وضعیت عرضه و تقاضاست، اظهار داشت: هفته گذشته به علت افزایش قیمت شاهد افزایش تقاضا در بازار بودیم اما از اوایل هفته جاری، تقاضا کاهش پیدا کرد.
بذرافشان خاطرنشان کرد: از آغاز سال که نرخ سکه به حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان رسیده بود خیلی از کارشناسان اعتقاد به کاهش بیشتر داشتند اما در آن زمان نرخ سکه به ثبات نسبی رسیده بود و احتمال کاهش وجود نداشت.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: در واقع بیشتر از هر عامل نرخ دلار روی نرخ طلا و سکه در ایران اثرگذار می باشد و هر چه بازار ارز کنترل شود احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه وجود دارد.
وی عنوان کرد: با عنایت به ایام محرم، اهتمام دولت به کنترل بازار ارز و روند کاهشی نرخ دلار احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه در ایام آینده (نسبت به روزهای اوج قیمت ها) وجود دارد.


منبع:

1400/06/08
21:19:59
0.0 / 5
680
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه
نظر شما در مورد احتمال کاهشی شدن نرخ طلا و سکه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴