کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا حراج کن: تنوع کار دانشجویی در کانادا سبب شده دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف انتخاب های مختلفی، چه در دانشگاه و چه بیرون آن داشته باشند و بر طبق روحیه و شرایطشان، شغل مدنظر خودرا انتخاب کنند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، یکی از مزایای مهم تحصیل در کانادا فراهم بودن امکان کار دانشجویی است. در این کشور، دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی شان اجازه دارند در ایام غیرتعطیل بیست ساعت در هفته پاره وقت و در ایام تعطیل تمام وقت کار کنند. تنوع کار دانشجویی در کانادا سبب شده است دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف انتخاب های مختلفی، چه درون دانشگاه و چه بیرون دانشگاه، داشته باشند و بر طبق روحیه و شرایطشان، شغل مدنظر خودرا انتخاب کنند. ناگفته نماند درصورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا، علاقه مندان با تحصیل در فرانسه ازطریق شرکت در دوره های زبان این کشور، توانایی لازم برای تحصیل در استان کبک کانادا را به دست می آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این مساله و تحصیل در کانادا، با مشاوران سیم آخر تماس بگیرید.
انواع کار دانشجویی در کانادا
دانشجویان بمحض ورود به دانشگاه و شروع تحصیلاتشان، به دو شکل On-Campus (کار داخل دانشگاه) و Off-Campus (کار خارج دانشگاه) می توانند مشغول کار شوند. در ادامه، درباره‌ی هرکدام از این شیوه های کاری را توضیح می دهیم.
مشاغل داخل دانشگاه (On-Campus)
دانشجویان با انتخاب مشاغل On-Campus داخل دانشگاه و محوطه‌ی کالج می توانند کار کنند. چند نمونه از این مشاغل عبارت اند از: کار برای دانشگاه یا کالج، کار برای یکی از اعضای دانشگاه بعنوان دستیار تحقیق، خوداشتغالی در محوطه‌ی دانشگاه، کار برای سازمان های دانشجویی و کار برای افرادی که قراردادی و شخصی در دانشگاه فعالیت می نمایند (مانند باشگاه ورزشی و رستوران).
مشاغل خارج دانشگاه (Off-Campus)
دانشجویان با انتخاب این دسته از مشاغل برای هر فردی خارج از دانشگاه یا کالج می توانند کار کنند که تعدادشان نیز در کانادا کم نیست. یکی از نکته های بسیار مهم ارائه‌ی تمکّن مالی کافی برای دریافت مجوز تحصیل (Study Permit) است. به عبارت دیگر، دانشجویان باید نشان دهند بدون کارکردن پشتوانه‌ی مالی کافی جهت زندگی و تحصیل در کانادا را ندارند تا در مشاغل On-Campus یا Off-Campus بتوانند فعالیت کنند. شایان ذکر است دانشجویان بصورت کارآموز نیز می توانند کار یا با انجام کارهای داوطلبانه رزومه‌ی خودرا تقویت نمایند.

شرایط کار دانشجویی در کانادا
دانشجویانی که تمایل دارند حین تحصیل در کانادا کار کنند، ابتدا با شرایط و ضوابط مرتبط به آن باید آشنا گردند. دانشجویان بین المللی که ویزای تحصیلی (Study Permit) دارند و تمام وقت در مؤسسه های آموزشی معینی (Designated Learning Institution) ثبت نام کرده اند، بدون ویزای کار در مشاغل Off-Campus وon- Campus می توانند مشغول کار شوند. همچون شرایط مهم برای کار در مشاغل Off-Campus عبارت اند از: داشتن مجوز تحصیل (Study Permit)، دانشجوی تمام وقت بودن، داشتن شماره‌ی ملی کانادا و ثبت نام در یکی از مراکز آموزشی کانادا. گفتنی است علاقه مندان به اشتغال در کارهای On-Campus به داشتن مجوز کار (Work Permit) یا شماره‌ی ملی کانادا نیازی ندارند و بیش از بیست ساعت در هفته نیز می توانند کار کنند.
شماره‌ی ملی کانادا
مجوز تحصیل (Study Permit) دانشجویان نشان دهنده‌ی اجازه‌ی کار و شرایط و وضعیت شغلی دانشجویان در کاناداست و تا وقتی آنان درسش را در دانشگاه شروع نکرده باشند، نمی توانند کار دانشجویی انجام دهند. دریافت شماره‌ی ملی کانادا یکی از شرایط مهم قبل از شروع کار دانشجویی در این کشور است و دانشجویان برای دریافت آن ازطریق Service Canada باید اقدام نمایند.
یافتن شغل در کانادا
پس از گرفتن شماره‌ی ملی کانادا، نوبت به یافتن شغل می رسد. به طور معمول کارفرمایان کانادایی به استخدام دانشجویان برای موقعیت های شغلی پاره وقت علاقه مندند و به طورکلی، این کشور فرصت های شغلی بسیاری برای دانشجویان دارد. دانشجویان پیش از جست وجو برای شغل مناسب، رزومه و کاور لتر (Cover Letter) خودرا باید آماده کنند و رزومه شان به روز و متناسب با انتظارات کارفرمایان کانادایی باشد. گفتنی است کاور لتر این فرصت را برای دانشجویان فراهم می آورد که شخصیت و دستاوردهایشان را به کارفرمایان نشان دهند. درحقیقت، ارائه‌ی کاور لتر مناسب برای موقعیتی خاص نشان دهنده‌ی میزان شایستگی و توانایی فرد برای شغل است. دانشجویانی که برای یافتن کار در کانادا اضطراب دارند، در مناطق مختلف این کشور یا بصورت آنلاین در وبگاه هایی مانند Indeed Monster و Craigslist یا در کتابخانه، مراکز تفریحی و … شغلی مناسب می توانند بیابند. یکی از راه های بسیار مؤثر برای یافتن شغل توجه به آگهی های استخدامی در فروشگاه ها یا رستوران هاست که بدین منظور دانشجویان رونوشتی از رزومه خودرا باید همیشه همراه داشته باشند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/06/04
12:51:18
0.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کار دانشجویی در کانادا
نظر شما در مورد کار دانشجویی در کانادا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲