عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

تمرکز شورای شهر بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت

تمرکز شورای شهر بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: رییس جمهور به شهردار منتخب شورای شهر ششم قول داده که حتما در زمینه حمل و نقل شهر تهران کمک خواهدنمود. یکی از دلایلی که شورای ششم به شهردار منتخب رای اعتماد داد نیز این مساله بود.


به گزراش ایسنا، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران بعد از بازدید از ایستگاه های مترو شهید رضایی و توحید، در جمع خبرنگاران اشاره کرد: ابتدا باید دستمریزاد گفت به معاونت حمل و نقل و ترافیک که در یک سال قبل فعال بودند.
او با اشاره به اتوبوسرانی در تهران اضافه کرد: یکی از بال های اصلی حمل و نقل عمومی در تهران سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی است و باید دراین زمینه سرمایه گذاری شود. البته بخش عمده تامین هزینه اتوبوس در کلانشهرها و شهرهای کشور به عهده دولت و وزارت کشور است و سهم شهرداری ها حدود ۱۲.۵ تا ۱۳درصد است. متاسفانه در ۱۰ سال قبل دولت ها به این تعهد خود عمل نکردند و بار اصلی نوسازی اتوبوسرانی خصوصاً در تهران به عهده شهرداری تهران بوده است. توسعه و مدیریت اتوبوسرانی حتما در دستور کار مدیریت ششم شهری تهران است.
ناصر امانی با اشاره به اینکه مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک گزارش مناسبی به شورای شهر تهران ارائه کرد، افزود: طبق این برنامه در آستانه مهر که احیانا مدارس باز می شوند، ظرفیت اتوبوسرانی تا سقف ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در امتداد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر تهران فعال خواهد شد. این اتوبوس ها تعمیر و در تهران فعال خواهند شد. از طرف دیگر مذاکراتی برای خرید اتوبوس های نو انجام شده است. مشکل اصلی شهرداری در حوزه نوسازی اتوبوس، تامین منابع مالی است. اگر در طول این مدت از حوزه حمل و نقل حمایت و حداقل منابع مالی آن تامین می شد، با تنگنای فعلی در اتوبوسرانی مواجه نبودیم.
این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: این قول را می دهیم که در شورای شهر تهران توان خودرا بر توسعه حمل و نقل عمومی متمرکز می نماییم تا شهر تهران دراین زمینه به حداقل استانداردها برسد.
طبق گزارش سایت شهر، وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت مدیریت شهری را حمایت خواهد کرد؟ اظهار داشت: آیت الله رئیسی، رییس جمهوری به شهردار منتخب شورای شهر تهران قول داده که حتما کمک خواهدنمود. یکی از دلایلی که شورای ششم به شهردار منتخب رای اعتماد دادند این بود که شهردار گفت رییس جمهوری قول پشتیبانی از ایشان را داده است و منابع لازم را خصوصاً در زمینه حمل و نقل شهر تهران در اختیار قرار خواهیم داد.1400/06/01
21:20:47
0.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تمرکز شورای شهر بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت
نظر شما در مورد تمرکز شورای شهر بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱