مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران تشریح كرد؛

اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم از سیاه پوش کردن شهر تا کمک به هیات ها و مساجد

اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم از سیاه پوش کردن شهر تا کمک به هیات ها و مساجد مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم و سیاه پوش کردن شهر را تشریح نمود.


اصغر عطایی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم سال جاری خصوصاً در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: باتوجه به این که امسال هم مثل سال قبل در وضعیت کرونائی و محدودیت های ناشی از شیوع این ویروس در کشور قرار داریم بابرخی محدودیت ها در حوزه برگزاری مراسمات ماه محرم روبرو هستیم؛ اما به سبب اعتقادات و باورهای دینی موجود میان ما ایرانیان باید شهر آماده و محیا برای استقبال محرم و عزاداری سیدالشهدا می شد.
وی ادامه داد: به همین دلیل تلاش ویژه تری نسبت به سالهای قبل انجام شد که فضاسازی شهر به شکلی صورت گیرد که اگر احیانا دسته های عزاداری و ایستگاه های صلواتی کمتر شده و تجمعات به شکل گذشته نیست سیاه پوش کردن شهر به شکلی باشد که این کمبود و خلاها را جبران کند.
وی افزود: شهرداری تهران به شکلی حرکت کرد که رقابت مثبتی میان شهرداری مناطق 22 گانه برای سیاه پوش کردن شهر و میان سازمان زیباسازی و همه سازمان ها شکل گرفت و حتی هماهنگ شد با ادارات و سازمان های غیر از مجموعه شهرداری تهران که ساختمان ها و نمای بیرونی خودرا سیاه پوش کنند.
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به کمک شهرداری به هیات ها و مساجد شهر تهران، اضافه کرد: در بعضی نقاط باتوجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی هیات هایی مراسماتی را برگزار می کنند که این مراسم ها باید در فضای باز صورت گیرد پس شهرداری تهران علاوه بر سیاه پوش کردن تمامی بوستان های شهر تهران در بیش از 60 بوستان که فضای باز داشتند مکان و فضای مناسب در اختیار این هیات ها قرار داده تا با رعایت پروتکلهای بهداشتی عزاداری ها صورت گیرد.
وی اشاره کرد: همین طور به هیات های بزرگی که در سطح شهر هستند از طرف شهرداری کمک شد تا در فضاهای باز بتوانند عزاداری کنند و از طرف دیگر به مساجد و هیات ها برای سیاه پوش کردن نما کمک های ویژه ای انجام شد. فضاسازی ها با هدف سیاه پوش شدن چهره شهر در روزهای محرم نیز صورت گرفته است.
عطایی در تشریح دیگر اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم اظهار داشت: ویدیو مپینگ ویژه ایام محرم در میدان ازادی انجام شد که این اقدام در نقاط دیگری از شهر نیز انجام شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت. همه مناطق در تلاش هستند در روزهای خاص همچون روز تاسوعا و عاشورا در مسیرهای منتهی به هیات ها نظافت و موارد دیگر را کنترل کنند.
وی افزود: امسال فعالیت شهرداری در سیاه پوش کردن شهر خوشبختانه مشهود بود و مورد توجه شهروندان و مسئولین شهر قرار گرفت در حقیقت باتوجه به همه محدودیت های موجود برای کرونا؛ تلاش شد با سیاه پوش کردن شهر جایگزینی محدودیت ها صورت گیرد.1400/05/26
21:08:24
0.0 / 5
1103
تگهای خبر: خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم از سیاه پوش کردن شهر تا کمک به هیات ها و مساجد
نظر شما در مورد اقدامات شهرداری تهران برای ایام محرم از سیاه پوش کردن شهر تا کمک به هیات ها و مساجد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴