هیچ واحد صنفی نباید مرغ را بیشتر از ۲۷ هزار تومان عرضه نماید

هیچ واحد صنفی نباید مرغ را بیشتر از ۲۷ هزار تومان عرضه نماید نایب رییس کانون سراسری مرغداران ایران اظهار داشت: هیچ واحد صنفی نباید مرغ را بیشتر از ۲۷ هزار تومان عرضه نماید.


به گزارش حراج کن به نقل از رادیو گفتگو، حبیب اسدالله نژاد، نایب رییس کانون سراسری مرغداران کشور ضمن اشاره به خرید نهاده های دامی توسط واحدهای مرغداری در دو ماه گذشته اظهار داشت: متأسفانه نهاده ای به این واحدها نرسیده و دوره ای را با دان آزاد تمام کردند و مرغ را با نرخ مصوب تحویل دادند.

اسدالله نژاد اضافه کرد: این واحدها حدود ۱۵ روز است که جوجه ریزی کرده اند و ضمن این که نهاده های دوره گذشته خویش را تحویل نگرفتند برای این دوره هم هیچ سهمیه ای در سامانه بازار گاه برای آنها در نظر گرفته نشده و با عنایت به هزینه دو برابری برای خرید نهاده های دامی به نرخ آزاد و عدم تحویل آن به نرخ مصوب، قیمت جوجه بعد از فروکش کوتاه مدت از ۶ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در چند روز اخیر رسیده است.

نایب رییس کانون سراسری مرغداران کشور ضمن ابراز تأسف از نبود نظارت و کنترل در این عرصه بیان نمود: شاید نهاده های واحدهای مرغ مادر سریع تر از واحدهای گوشتی نهاده های دولتی را تحویل و سهمیه خوبی بگیرند اما جهاد کشاورزی بعنوان متولی در ماه های گذشته نتوانسته این مورد را کنترل کند تا قیمت تمام شده برای مرغ دار افزایش نداشته باشد.

وی ضمن اشاره به حدود ۱۸ هزار مرغ دار فعال در کشور اظهار داشت: اگر نهاده به دست مرغ دار نرسد، یا باید تولید را تعطیل و یا قیمت ها در بازار تغییر کند.

اسدالله نژاد اظهار نمود: مرغداران هم اکنون مرغ را به نرخ مصوب عرضه می کنند و قیمت بالای برخی مرغداران به علت تعاملات آن با کشتارگاه است و به هیچ وجه در هیچ واحد صنفی مرغ نباید بیشتر از ۲۷ هزار تومان ارائه شود.

نایب رییس کانون سراسری مرغداران کشور با اشاره به اینکه نظارت بر این حوزه بین چند وزارت خانه پاس کاری می شود اضافه کرد: دریافت مجوز مرغدار از اتحادیه سپس وزارت جهاد کشاورزی، دامپزشکی و اتحادیه پروتئینی فرایند زمان بر است و بعد از دریافت مجوز باید توسط کارشناسان تأیید شود.

وی ضمن اشاره به عرضه ۹۰ درصد مرغ مرغداران در سامانه افزود: اگر مرغدار کمتر از این مقدار را عرضه کند، به تعزیرات معرفی شده و سامانه بازار گاه برای جوجه ریزی جدید، برای وی بسته خواهد شد.

اسدالله نژاد در مورد دلبستگی واحدهای مرغداری به این صنف تشریح کرد: ماندگاری خیلی از واحدهای مرغداری به تولید است چون که با تعطیلی با حجم زیادی از بدهی مواجه خواهند شد و همینطور خیلی از این واحدها تعطیل شدند یا برخی با زنجیره ها قرارداد بستند.

وی اظهار داشت: برای کشوری که پتانسیل صادر کردن مرغ را دارد، بدترین کار سهمیه بندی مرغ است و اگر تولید به درستی مدیریت شود، به سهمیه بندی نخواهیم رسید.

1400/05/14
11:11:35
0.0 / 5
526
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هیچ واحد صنفی نباید مرغ را بیشتر از ۲۷ هزار تومان عرضه نماید
نظر شما در مورد هیچ واحد صنفی نباید مرغ را بیشتر از ۲۷ هزار تومان عرضه نماید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳