استاندار تهران تاكید كرد

مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد

مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد به گزارش حراج کن استاندار تهران ضمن اشاره به شرایط انتشار کرونا ویروس و افزایش آمارها به همراه کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی، اظهار داشت: هیچ مجوزی برای برگزاری هیچ مراسمی در استان تهران صادر نخواهد شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن قدردانی از تلاشهای کادر درمان و دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: تا به امروز علیرغم این که کادر درمان در شرایط بسیار سختی مشغول کار هستند مشکل خاصی در بستری و عرضه خدمات به بیماران مشاهده نشده و در مراقبت های دارویی و درمانی هم کم کاری شاهد نبودیم.
وی ادامه داد: واکسیناسیون به ۱۹.۶ درصد جمعیت هدف رسیده است که این مورد جای قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی و همینطور کمک شهرداری ها، هلال احمر و نیروی انتظامی دارد که از بدو انتشار کرونا ویروس بعنوان نیروی حامی در صدد هموار کردن شرایط بوده اند.
وی افزود: گزارش ها نشان داده است در هفت هفته اخیر روند شیوع بیماری افزایشی بوده و بیماران ترخیصی کمتر از بیماران بستری بوده اند که این مورد نگرانی هایی را بوجود آورده است. همینطور در حوزه رعایت پروتکلهای بهداشتی گزارش هایی که از ۴ تا ۱۰مرداد ماه نسبت به ۲۸ تیر تا سوم مرداد ماه گرفته شده است نشان از کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایانه های مسافربری درون و برون شهری، پاساژها، بانک ها، فرودگاه ها و رستوران ها و تالارها دارد. بر همین مبنا فردا جلسه ای با حضور مسئولین این اماکن و اصناف گذاشته خواهد شد تا شرایط کشور به آنها گوشزد شود.
وی تصریح کرد: بدون شک کاهش رعایت پروتکل ها نه قابل باور و نه قابل تحمل است. در صورتی که کادر درمان با تلاش مضاعف و شیفت های مضاعف در صدد جبران کمبودها هستند نمی توان پذیرفت در نقطه مقابل برخی نسبت به رعایت پروتکل ها بی تفاوت باشند. بدون شک هر یک درصد کاهش رعایت پروتکل ها افزایش معناداری در آمارهای انتشار کرونا ویروس خواهد داشت.
وی افزود: بزودی شرکتی در یکی از شهرک های صنعتی استان تهران با ظرفیت تولید ۵۰ تُن در روز کار خویش را آغاز خواهد نمود.
استاندار تهران تصریح کرد: در این ایام هیچ مجوزی برای هیچ برنامه ای صادر نخواهد شد. برای ماه محرم هم ظرف امروز و فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا مبحث در دستور کار قرار می گیرد تا با رعایت شرایط ویژه ای و رعایت پروتکل ها مراسم اجرا شود.
استاندار تهران تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایانه های حمل و نقل عمومی، رستوران ها، تالارها و پاساژها زیر ۴۵ درصد بوده بنابراین جلسه مشترکی در استانداری تهران با حضور نمایندگان دستگاههای قضایی و نظارتی برگزار می شود تا شرایط به این افراد گوشزد شود. از طرفی باید نسبت به افزایش کلینیک های سرپایی در بیمارستان های استان تهران برای دریافت مراقبت های سرپایی شهروندان اقدامات لازم صورت گیرد.
منبع:

1400/05/12
11:48:22
0.0 / 5
838
تگهای خبر: بانك , تولید , خدمات , رستوران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد
نظر شما در مورد مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵