در گزارش حراج كن اعلام شد؛

چرا مرغ گران شد؟

چرا مرغ گران شد؟ نایب رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به دلیلهای گرانی مرغ اظهار داشت: اگر نظارت انجام و بازار کنترل نشود بعید است شرایط بهبود یابد.حبیب اسدالله نژاد، نایب رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلیلهای افزایش قیمت مرغ در بازار به ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان اظهار داشت: متأسفانه آمار جوجه ریزی و وضعیت مرغ در بازار با حجم ورودی آن در تضاد و تناقض است.
وی درباره این که گفته می شود تولید کاهش یافته و کمبود عرضه دلیل این گرانی است، اضافه کرد: مرغ کم است اما نبود نظارت و انحراف در توزیع و دلال بازی هایی که در این عرصه وجود دارد، و همین طور عرضه وسیع در قالب بسته بندی و قطعه بندی با قیمت های عجیب و پر سود به این مساله دامن زده و موجب گرانی شدید مرغ شده است.
اسدالله نژاد با اشاره به این که گرانی مرغ ربطی به تولیدکنندگان ندارد، اشاره کرد: این روزها همه حتی مرغ فروشان که هیچ اطلاع و ارتباط مستقیمی با مرغداران ندارند و نمی توانند جلوی تخلفات و گران فروشی همکاران خودرا بگیرند، در مقوله مرغ و امور مرغداران دخالت و اظهار نظر غیر مسئولانه و دور از واقعیت می کنند در صورتیکه تولیدکنندگان نقشی در تعیین قیمت ندارند و برمبنای ساز و کارهای سخت گیرانه تعریف شده نمی توانند مرغ را خارج از شبکه عرضه کنند، کما این که هم اکنون تولیدکنندگان هر کیلوگرم مرغ زنده را ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه می کنند.
وی افزود: این در حالیست که نرخ مؤلفه های تولید به شدت بالا رفته اما دولت نیز حاضر به اصلاح قیمت نیست و تولیدکنندگان در زیان هستند.
اسدالله نژاد درباره وضعیت قیمت این کالا در ایام آینده نیز اظهار داشت: اگر نظارت انجام و بازار کنترل نشود بعید است شرایط بهبود یابد و لازمه ثبات و آرامش در بازار کنترل و رصد مرغ از کشتارگاه تا واحد صنفی و عرضه مرغ به نرخ واقعی توسط واحد صنفی در کنار محدود سازی قطعه بندی مرغ است.

1400/05/09
21:32:45
0.0 / 5
867
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چرا مرغ گران شد؟
نظر شما در مورد چرا مرغ گران شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳