فرماندار شهرستان دماوند خبر داد

افزایش سرعت واكسیناسیون در دماوند

افزایش سرعت واكسیناسیون در دماوند فرماندار شهرستان دماوند با تکیه بر ضرورت همکاری شهروندان در رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای عبور از خیز پنجم کرونا از سرعت گرفتن واکسیناسیون در سطح این شهرستان اطلاع داد.


مهدی حیدری در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند واکسیناسیون در سطح شهرستان دماوند اظهار داشت: هم اکنون مهم ترین موضوع، افزایش سرعت واکسیناسیون است که این اتفاق در شهرستان دماوند رخ داده و روزانه بیشتر از هزار نفر در این شهرستان واکسینه می شوند. البته از طرفی همکاری و مشارکت شهروندان در رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نقش بسیار موثری در عبور از خیز پنجم خواهد داشت.
وی ادامه داد: ما به دنبال تأمین فضاهای بیشتر با هدف افزایش سرعت واکسیناسیون و تأمین امنیت مردم هستیم، در این راستا دو سالن ورزشی در شهر رودهن و دماوند در نظر گرفته شده تا با تجهیز آنها توسط شهرداری ها، شهروندان با سرعت بیشتری واکسینه شوند. برخی نیازها از جانب استان برای شهرستان ما تهیه و تأمین نشده که به نظر می آید در ارتباط با کمبودهای کشوری است، اما نباید زمان را از دست دهیم، چون که سلامت مردم در بالاترین جایگاه قرار دارد. بر این اساس کیت های تست کرونا و سایر تجهیزات باید توسط شبکه بهداشت و درمان اعلام و خریداری شود و تأمین هزینه آن بر عهده شهرداری ها خواهد بود.
فرماندار دماوند در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی درمانگاه تخصصی برای بیماران کرونایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند اشاره نمود و اضافه کرد: در این درمانگاه تزریق داروهای مقابله با ویروس کرونا به صورت سرپایی و روزانه انجام می شود. با عنایت به معاینه های پزشکی که در این درمانگاه انجام می شود، اغلب افراد درصد سطح اکسیژن مطلوبی دارند، اما افرادی که سطح اکسیژن پایین و احتیاج به مراقبت پزشکی بیشتری دارند از یک تا دو هفته در بخش کرونایی بیمارستان بستری و به آنها رسیدگی ویژه خواهد شد.
منبع:

1400/05/05
12:35:26
0.0 / 5
531
تگهای خبر: خرید , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش سرعت واكسیناسیون در دماوند
نظر شما در مورد افزایش سرعت واكسیناسیون در دماوند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳