مشاور عالی و اقتصادی فرمانده كل سپاه:

همكاری خودروسازان با صنایع دفاع وابستگی به خارج را می كاهد

همكاری خودروسازان با صنایع دفاع وابستگی به خارج را می كاهد به گزارش حراج کن مشاور فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سایپا با توقف تولید پراید، طراحی و عرضه خودروی ملی شاهین و برنامه ریزی برای تولید خودرو های جدید، درصدد است تا اعتماد از دست رفته در صنعت خودرو را برگرداند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، رستم قاسمی بعد از بازدید از مرکز تحقیقات سایپا و خط تولید خودرو شاهین و نیز جلسه با مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا، روندی که این مجموعه در سخت ترین دوران تحریم و شیوع ویروس کرونا طی کرده است را قابل قبول توصیف کرد و اضافه کرد: اعتماد عمومی نسبت به صنعت خودرو کاهش یافته و نمی توان آنرا نفی کرد؛ بدین جهت ضرورت دارد همه بخش های صنعت خودرو برای جلب نظر و اعتماد مردم همکاری کنند.
وی با اعلان اینکه تحول و تغییر در گروه خودروسازی سایپا اتفاق افتاده است، اشاره کرد: وضعیت گروه خودروسازی سایپا امیدوار کننده است، چونکه با برنامه های توسعه ای و تولید محصولات جدید، این مجموعه در راه جدیدی قرار گرفته است.
قاسمی گفت: گروه خودروسازی سایپا آینده خوبی دارد چونکه به زودی محصولات جدیدی وارد بازار خواهدنمود.
مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: سردار شهید سلیمانی همیشه می گفتند ما باید تهدیدها را به فرصت تبدیل نماییم، امروز شاهد می باشیم که مجموعه سایپا هم با بهره بردن از توان و علم مهندسان جوان ایرانی، تحریم ها را به فرصت تبدیل نموده است.
وی اشاره کرد: تحریم کنندگان منتظر بودند که پس از تحریم همه جانبه صنعت خودرو، خطوط تولید شرکت های خودروسازی متوقف و تعطیل شوند، ولی دقیقاً عکس این مساله صورت گرفت و طی این مدت ما شاهد ارتقا کیفیت، افزایش تولید، طراحی محصولات جدید در صنعت خودرو و خصوصاً گروه خودروسازی سایپا باشیم.
تغییر فکری مردم نسبت به صنعت خودرو
قاسمی اشاره کرد: باتوجه به دستاوردهایی که گروه خودروسازی سایپا داشته است، ضمن قدردانی از کارگران، مهندسان و مدیران این شرکت، این امید را به مردم عزیز می دهم که با عرضه محصولات جدید سایپا به بازار، صنعت خودرو ریل گذاری خودرا تغییر خواهد داد.
وی با اعلان اینکه گروه خودروسازی سایپا دیگر پراید ساز نیست، گفت: صنعت خودرو سال ها به خاطر خودروی پراید مورد انتقاد قرار گرفت و حالا که تولید این خودرو متوقف و خودروی ملی شاهین به بازار عرضه شده است، می توان آینده بسیار بهتری را برای صنعت خودرو متصور بود.
مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: همکاری صنعت خودرو با نیروهای مسلح و صنایع دفاع به ارتقا این صنعت کمک قابل توجهی خواهدنمود و می تواند میزان وابستگی شرکت های خودروسازی به خودروسازان و قطعه سازان خارجی را کم کند.
قاسمی گفت: ۱۵ چالش اصلی در کشور شناسایی شده که یکی از آنها صنعت خودرو است، بر این اساس و باتوجه به اثرگذار بودن خودرو در میان خانواده ها ضرورت دارد با هوشمندی، مشکلات رفع گردد.
داخلی سازی ۴۰ قطعه در صنعت خودرو
سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز درباره همکاری این مجموعه صنعتی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و طرح های مشترکی که در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: خوشبختانه در دو سال اخیر، همکاریهای خوبی با وزارت دفاع و مجموعه نیروی هوا فضای سپاه در حوزه تولید قطعات های تک صنعت خودرو شروع شده است و در این عرصه توانسته ایم به داخلی سازی تعداد زیادی از قطعات دست پیدا نماییم.
وی افزود: یکی از موفقیت هایی که در زمینه یاد شده و در سخت شرایط تحریمی به دست آمده، داخلی سازی ۴۰ قطعه بوده است، این امر سبب شده میزان وابستگی به واردات قطعات بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلان اینکه برای نخستین بار پروژه های خاص در صنعت خودرو با تعدادی از زیرمجموعه های سپاه درحال اجراست، اظهار داشت: امیدوارم پروژه های تعریف شده به سرعت به نتیجه برسد.
وی با اشاره به حضور مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در گروه خودروسازی سایپا، گفت: امیدوارم با حضور و حمایت های آقای قاسمی، پروژه های مشترک با سرعت بیشتری صورت گیرد و روز به روز میزان وابستگی به شرکتها و قطعه سازان خارجی کاهش پیدا کند.


منبع:

1400/04/21
18:43:09
0.0 / 5
298
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد همكاری خودروسازان با صنایع دفاع وابستگی به خارج را می كاهد
نظر شما در مورد همكاری خودروسازان با صنایع دفاع وابستگی به خارج را می كاهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳