تعیین 5 شرط اولیه انتخاب شهردار تهران

تعیین 5 شرط اولیه انتخاب شهردار تهران منتخب مردم تهران در شورای شهر ششم در مورد جلسه شب گذشته منتخبین شورای شهر ششم در مورد انتخاب شهردار تهران توضیحاتی را ارائه نمود.


سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه شب گذشته جلسه ای با حضور منتخبین شورای شهر ششم تهران برگزار شد، اظهار نمود: جلسه در دو بخش مورد پیگیری قرار|گرفت که در بخش اول شاخص ها و معیارهای انتخاب افراد بعنوان شهردار تهران و فرایند انتخاب مورد بررسی قرار گرفت که برهمین اساس چارچوب کلی ورود افراد به فرایند انتخاب شهردار تعیین شد.
وی توضیح داد: براین اساس افراد باید پنج شرط داشته باشند که در صورت دارا بودن این شروط وارد فرایند انتخاب شهردار می شوند و بعد از آن رزومه آنها دریافت و مصاحبه با آنها انجام خواهد گرفت.
منتخب مردم تهران در شورای شهر ششم در تشریح این پنج شرط ورود افراد به چرخه انتخاب شهردار اظهار داشت: خصوصیت های انقلابی بودن، ولایتمداری و قانون مداری و شهرت افراد بعنوان شرط اول انتخاب شده است و بعد از آن سابقه اجرایی، مدیریت فرد در سطح کلان و داشتن تجربه اقتصاد شهری بعنوان شاخص دوم، پاکدستی، شفافیت و خوش نامی هم بعنوان خصوصیت بعدی انتخاب گردید.
تشکری هاشمی توضیح داد: مشورت پذیری، روحیه تعامل و ارتباط موثر با شورا بعنوان شرط چهارم و داشتن روحیه مدیریت جهادی و توانمندی در اداره شهر بعنوان شرط پنجم تعیین شده است که اگر افراد این پنج شرط را داشته باشند وارد فرایند انتخاب شهردار خواهند شد.
وی در تشریح بخش دوم جلسه شب گذشته منتخبین شورای شهر تهران اظهار نمود: در این نشست منتخبین میزبان محسن هاشمی رئیس شورای شهر، حناچی شهردار تهران و مظاهریان معاون منابع انسانی بودند که محسن هاشمی در این نشست کلیاتی در مورد اقدامات شورای شهر پنجم عرضه کرد و حناچی هم در مورد وضعیت شهرداری تهران گزارشی به منتخبان عرضه کرد.
منتخب مردم تهران در شورای شهر ششم با بیان اینکه قرار شده بود که منتخبین شورای شهر با معاونین فعلی شهردار تهران جلسه بگذارند که اولین نشست با مظاهریان معاون منابع انسانی برگزار شد، اظهار نمود: در این نشست در مورد برنامه استخدامی شهرداری برای جذب ۲۱۰۰ نفر صحبت شد و از آنها خواستیم که به دستورالعمل های جذب در شهرداری و همینطور دستورالعمل های سازمان استخدامی توجه نمایند و اصطلاحا افراد صفر کیلومتر را جذب شهرداری نکنند.
به گفته وی، برپایه دستورالعمل های سنوات گذشته افرادی که کمتر از سه سال است نمی توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند و مشخصا از آنها خواستیم که دستورالعمل ها را رعایت نمایند و همینطور در مورد ادغام اداره کل ایثارگران در اداره کل رفاهی تذکر دادیم و به این رویه انتقاد کردیم چون که رسیدگی به امور ایثارگران شهرداری و ایثارگران محلات به قدری مهم و گسترده است که نیازمند یک اداره کل است و نباید این ادغام صورت گیرد.
منبع:

1400/04/15
13:24:04
0.0 / 5
341
تگهای خبر: اقتصاد , تجربه , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعیین 5 شرط اولیه انتخاب شهردار تهران
نظر شما در مورد تعیین 5 شرط اولیه انتخاب شهردار تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵