یك عضو شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت ساماندهی وانت بارها در تهران و پیشگیری از ایجاد آلودگی صوتی

ضرورت ساماندهی وانت بارها در تهران و پیشگیری از ایجاد آلودگی صوتی یک عضو شورای شهر تهران بر ضرورت ساماندهی وانت بارها در شهر و پیشگیری از ایجاد آلودگی صوتی تاکید نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حجت نظری در سیصد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: تذکر امروز بنده در مورد موضوعی است که بارها گلایه هایی پیرامون آن از جانب شهروندان به بنده منتقل شده و آن آلودگی صوتی بوجود آمده از جانب بعضی از وانت بارهاست. متاسفانه خیلی از شهروندان از آلودگی صوتی بوجود آمده از جانب بعضی از وانت بارها که عموما در زمینه خرید و فروش ضایعات فعال می باشند گلایه دارند. این عزیزان عموما صدایی بسیار بلند و از قبل ضبط شده را به وسیله بلندگوهایی که بیرون از خودرو قرار گرفته پخش می کنند و باعث سلب آسایش مردم و بخصوص ساکنان محلات شده اند.

وی ادامه داد: البته لازم است تاکید کنم که بنده بعنوان طراح مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون، خویش را ملزم به پشتیبانی از رانندگان وانت بارها هم می دانم و معتقدم باید ساماندهی اصولی و با رعایت حقوق و مطالبات این رانندگان صورت گیرد. اما بطور قطع این که از آغاز بامداد و حتی در روز تعطیل صدای بلندی از بلندگوی وانت بارها از خرید و فروش آهن آلات و ضایعات و امثال آن خبر دهد، روش درستی برای کسب و کار نیست و چه بسا علاوه بر آلودگی صوتی، منجر به صدمه های جدی تری هم به بیماران و افراد سالمند وارد کند.

وی افزود: وظیفه خود می دانم که بعنوان نماینده مردم، از پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بخواهم مطابق ماده۲۹ قانون هوای پاک که ایجاد هرگونه آلودگی صوتی توسط منابع ثابت و متحرک را ممنوع و مرتکبان آنرا به جزای نقدی محکوم کرده است، به این مورد ورود کند.

وی تصریح کرد: برابر تبصره یک ماده ۲۹ قانون هوای پاک، نیروی انتظامی مکلف است راننده وسایل نقلیه موتوری را که آلودگی صوتی ایجاد می کند، در سه مرحله به صورت تصاعدی جریمه کند؛ اما متأسفانه در پیگیری هایی که پیش از این از پلیس داشتم، این ادعا عنوان شد که چون وانت بارها در کوچه های فرعی و محلی حضور دارند و پلیس هم در این کوچه ها مستقر نیست، امکان جریمه آنها وجود ندارد.

نظری خاطرنشان کرد: در همین راستا از پلیس می خواهم تا در جهت توجه به این خواسته و مطالبه به حق مردم، بر این مورد نظارت جدی داشته باشد و همینطور میتوان از ظرفیت پلیس ۱۱۰ هم استفاده نمود. حتی می شود برای اعلام تخلف آلودگی صوتی وانت بارها، سامانه ای ایجاد کرد تا مردم گزارش های مستند خویش را برای این سامانه ارسال نمایند.

منبع:

1400/04/13
12:03:08
0.0 / 5
388
تگهای خبر: خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت ساماندهی وانت بارها در تهران و پیشگیری از ایجاد آلودگی صوتی
نظر شما در مورد ضرورت ساماندهی وانت بارها در تهران و پیشگیری از ایجاد آلودگی صوتی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳