خسارت ۱۰ میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا

خسارت ۱۰ میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران اظهار داشت: پایش و غربالگری بیماران کرونایی در مجموعه شهرداری از اسفند ۹۸ و از کارکنان بهشت زهرا شروع و در سال اول بیشتر از ۹۰ هزار نفر از کارکنان غربالگری شدند.


به گزارسش ایسنا، حمید چوبینه در اینباره اظهار داشت: نخستین و مهم ترین اقدام شرکت شهر سالم همکاری در بحث تشخیص و درمان بیماران کرونایی در ۱۹ مرکز درمانگاهی شهر سالم بود که بیشتر از ۱۵۰ هزار نفر از شهروندان با رفتن به این مراکز بعد از تشخیص، درمان و در بعضی مواقع به مراکز بیمارستانی ارجاع داده شدند. همینطور خیلی از کارکنان شهرداری تهران را زیر پوشش پزشک خانواده و سیستم درمان در منزل قرار دادیم و از راه تلفن گویا به صورت شبانه روزی مشاوره های تلفنی به آنها عرضه و اعزام پزشک، پرستار و درمان بالینی در منزل برای آنها انجام شد.
وی ضمن اشاره به پایش و غربالگری بیماران کرونایی در مجموعه شهرداری تهران اضافه کرد: این اقدام از اسفندماه ۹۸ و از کارکنان بهشت زهرا شروع و از ابتدا و بعد از اعلام رسمی کرونا به تشخیص و پیشگیری کمک و جداسازی همکارانی که مشکوک یا مبتلا بودند را جهت ایمن سازی سایر همکاران انجام دادیم. در سال اول بیشتر از ۹۰ هزار نفر از همکاران را از همه واحدهای عملیاتی تا کارکنان، کارگران فضای سبز و پاکبانان شهرداری تهران غربالگری شدند.
چوبینه افزود: در بحث آموزش ها از اولین روزی که این بیماری در چین شناسایی شد و سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت هشدارهایی را اعلام کردند، آموزش هایی به صورت بولتن های مختلف و از راه فضای دیجیتال به کارکنان شهرداری عرضه شد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران درباره کسانی که در شهرداری گرفتار بیماری و افرادی که به علت از دست دادن عضوی از خانواده خود، گرفتار سوگ می شدند، اظهار داشت: مرکز جامع تخصصی درباره سلامت روان همکاران در شهرداری پیش از کرونا پیشبینی شده بود و این کار با تیمی از متخصصین سلامت روان کشور آغاز شد و در روزهای کرونا توانستیم مشاوره های مجانی به همکاران در شهرداری عرضه دهیم. علاوه بر این خروجی های علمی هم از این مسئله داشتیم و مقاله هایی در این حوزه عرضه کردیم.
او درباره دیگر اقدام و عملکرد شرکت شهر سالم در روزهای کرونا خاطرنشان کرد: حساسیت وزارت بهداشت را نسبت به واکسینه کردن و در اولویت قرار دادن واکسیناسیون کارکنان بهشت زهرا که بیشترین درگیری را با کرونا داشتند و در خط مقدم این جبهه بودند برانگیختیم و علاوه بر کارکنان بهشت زهرا، کارگران محل های اسکان کارگری در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند.
به قول چوبینه، بعد از درخواست وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی از شهردار تهران در خصوص همکاریهای بیشتر شهرداری با آنها، شرکت شهر سالم در بحث پزشکی از راه دور بعنوان مبدع این مورد به حوزه وزارت بهداشت کمک کرد.
او اظهار داشت: با همکاری معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران تلاش شد تا کسانی که در معرض خطر بیماری هستند و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند دورکار شوند و در همین جهت کمیسیون پزشکی شرکت شهر سالم این افراد را شناسایی کرد تا به این روند کمک نماید. در مراکز درمانی شرکت شهر سالم تعداد زیادی از شهروندان تهرانی با تریاژ مجزایی که برای بیماران کرونایی و شبه کرونایی در نظر گرفته شده بود، ویزیت شدند و با وزارت بهداشت همکاری کردیم تا در مراکز درمانی و ایستگاه های مترو تست های مجانی کرونایی برای مردم صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شرایط کرونا، اجزای مختلف کشور گرفتار مشکلاتی بخصوص در بخش اقتصادی شدند، افزود: سه نفر از همکاران بخش درمانی شهر سالم جانشان را فدای سلامت مردم کردند و خیلی از اعضای کادر درمان مان گرفتار بیماری شدند که این خسارتها قابل جبران نیست. اما برای تهیه مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش و کاهش روند خدمات درمانی که می توانست هزینه های شرکت را پوشش دهد، حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به صورت ماهانه گرفتار خسارت شدیم.1400/04/10
22:49:37
0.0 / 5
305
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خسارت ۱۰ میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا
نظر شما در مورد خسارت ۱۰ میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳