۶ بعلاوه ۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما

۶ بعلاوه ۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما در این مطلب تلاش نموده ایم نکاتی را ارائه نماییم که به شما در انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما کمک می نماید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، اغراق نیست اگر بگوییم بخش پادشاهی هر خانه ای، آشپزخانه آنست و چیدمان مناسب در آن، راحتی و حس بسیار خوبی به اعضای آن خانه می دهد. اما یکی از عناوینی که به راستی در چیدمان درست آشپزخانه خودنمایی می کند، انتخاب وسایل برقی مناسب با طراحی و فضای آشپزخانه و کابینت هاست؛ انتخابی که ممکنست به دلیلهای مختلفی مانند اسباب کشی ها و نو کردن وسایل خانه بارها و بارها اتفاق بیفتد. از همین رو در این مطلب تلاش نموده ایم نکاتی را ارائه نماییم که به شما در انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما کمک می نماید. با ما همراه باشید.
انتخاب نوع و شکل یخچال
یکی از مهم ترین تصمیم ها برای آشپزخانه، انتخاب نوع مناسب بخچال است که در انواع دو قلو، تک درب و یخچال فریزرهای طرح اسمگ و رنگی ارائه می شود. همین طور اگر دقت کرده باشید در بعضی از یخچال ها، بخش فریزر بالا و در بعضی دیگر پایین دستگاه دیده می شود که می تواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد.
پس در انتخاب یخچال به این موارد توجه کنید: برند مناسب را باتوجه به بودجه خود مشخص کنید، فضای آشپزخانه و جایگاهی که برای قرار دادن یخچال در نظر گرفته شده است را مشخص کنید و متناسب با آن، انتخاب خودرا انجام دهید. اگر مایلید دکوراسیون آشپزخانه شما خاص تر و زیباتر دیده شود، پیشنهاد می نماییم بجای انواع کلاسیک یخچال، از یخچال فریز رنگی امرسان با طرح اسمگ استفاده کنید که قیمت مناسب تری نسبت به برند اصلی آن دارد.
اندازه اجاق گاز

در خانه های ایرانی، پخت و پز روزانه جایگاه ویژه ای دارد و بنا بر این بسیاری تلاش می کنند اجاق گازهایی را خریداری کنند که تعداد شعله های بیشتری دارد (۵ و یا ۶ شعله) و مجهز به فر است. در این حالت، باید اندازه مشخصی را برای اجاق گاز در نظر بگیرید. اما اگر آشپزخانه شما کوچک تر است، می توانید از اجاق گازهای رومیزی با تعداد شعله های کمتر استفاده کنید. البته یکی از مشکلاتی که این نوع از اجاق ها دارند، عدم تعبیه فر در آنهاست و در نتیجه باید جداگانه فر را خریداری کنید که بطور معمول در داخل فضای کابین و یا دیوار نصب می شود.
هود آشپزخانه
خوشبختانه هود وسیله ای برقی است که بالاتر از کف آشپزخانه قرار می گیرد و فضای پایین آشپزخانه را اشغال نمی نماید. اما باید درست بالای اجاق گاز قرار بگیرد و در عین حال امکان تهویه مناسب را بوجود آورد. بنا بر این باید به ظرفیت آن دقت کنید. بهترین هودهای آشپزخانه، ظرفیت ۱ cfm در ۱۰۰ btu دارند، ظرفیتی که قادر می باشد، هوا را به جریان بیندازد و دود، بوی غذا و روغن ها را به خوبی مکش کند.
همچنین مساله دیگری که در قرارگیری هود آشپزخانه مهم می باشد، جایگاه لوله گذاری هود برای خروج هواست که باید به درستی انتخاب گردد تا مشکلی در نصب هود و در نهایت خروج هوا و دود به بیرون نباشد.
انتخاب فضای مناسب ماشین ظرفشویی
شاید بیش از یک دهه است که ماشین های ظرفشویی هم به یکی از وسایل برقی ضروری هر خانه ای تبدیل گشته اند و در هنگام طراحی آشپزخانه و کابینت های آن، باید این جایگاه را هم در نظر بگیرید. بطور معمول ماشین ظرفشویی در کنار سینک ظرفشویی قرار می گیرند و اگر نخواهید ظرفیت های بالای آنرا خریداری کنید، می توانید انواع رومیزی آنرا هم خریداری کنید.
همچنین علاوه بر بررسی اندازه ماشین ظرفشویی، باید روی مصرف آب، انرژی و صدایی که تولید می کند هم، توجه کنید. به طور معمول ماشین ظرفشویی هایی که تا ۴۵ دسیبل صدا تولید می کنند، امکان استفاده در آشپزخانه را دارند.
جایگاه مناسب ماشین لباسشویی
اگر فیلم های خارجی را تماشا کرده باشید متوجه شده اید که جایگاه ماشین لباسشویی در خانه های آنها داخل حمام و یا کنار سرویس بهداشتی است. وضعیتی که در خانه های بزرگ ایرانی نیز دیده می شود. با این وجود، بسته به طراحی که انتخاب می کنید، می توانید جای ماشین لباسشویی را در کنار یکی از کابینت های طبقه پایین آشپزخانه انتخاب کنید. اما نکته مهم آنست که برای جایگذاری ماشین لباسشویی، به طور قطع باید شیر و فلکه آب و محل خروج آب به فاضلاب تعبیه شده باشد. همجنین می توانید ظرفیت های مختلفی از ماشین های لباسشویی را انتخاب کنید (۵ تا ۹ کیلویی) که مسلماً اندازه ماشین را تغییر می دهد.
انتخاب تلویزیون

اگرچه بطور معمول جای تلویزیون در آشپزخانه نیست، اما در فهرست خرید وسایل برقی خانه وجود دارد. در انتخاب تلویزیون علاوه بر این که اهتمام می کنید از برندهای معتبر خارجی مانند سامسونگ، ال جی و یا تلویزیون های تی سی ال tcl که قیمت مناسب تری نسبت به برندهای دیگر دارد خرید کنید، اهتمام کنید به اینچ آن هم توجه کنید، هر چه اینچ تلویزیون بیشتر باشد، اندازه آن بزرگ تر است. برای مثال تلویزیون ۴۳ اینچی، تقریباً ۳۰ سانتی متر از تلویزیون ۵۵ اینچی کوچک تر است. اگر فضای سالن و پذیرایی شما کوچک است، نیازی به خرید اندازه های بزرگ تر ندارید.
نکات مهم در انتخاب وسایل برقی
اگر جزو خانواده های پرجمعیت هستید و یا بطور مشخص استفاده زیادی از وسایل آشپزخانه دارید، پس باید از هر دستگاه و وسیله ای که خرید می کنید، ظرفیت بالا را انتخاب کنید، مگر آنکه فضای آشپزخانه این امکان را به شما ندهد. برای مثال، در این حالت، باید به سراغ یخچال های دوقلو و فریزرهای جداگانه بروید. به طور معمول ظرفیت یخچال را با واحدی به نام فوت اندازه می گیرند. برای مثال یخچال دوقلو ۳۰ فوت امرسان، ظرفیت دوبرابری نسبت به یخچال تک درب ۲۰ فوتی اش دارد.
همچنین اگر بصورت روزانه ظرف های زیادی در خانه شما کثیف می شوند، باید ماشین های ظرفشویی با ظرفیت بالاتر را انتخاب کنید. حداکثر اندازه ماشین ظرفشویی های خانگی ۶۰ سانتی متر و اندازه کوچک تر آن ۴۵ سانتی متر است.
موضوع بعدی انتخاب رنگ مناسب وسایل برقی آشپزخانه نسبت به همدیگر و نسبت به دکور آشپزخانه است. برای مثال از همان ابتدا باید رنگ محبوب خودرا انتخاب کنید. در انواع کلاسیک وسایل برقی، به طور معمول سه رنگ محبوبیت بسیاری دارد، مشکی، سفید و نقره ای. اگر یکی از این رنگ ها را برای بزرگ ترین وسیله آشپزخانه خود انتخاب می کنید، شاید بد نباشد، باقی وسایل را هم، به همان رنگ انتخاب کنید. اما همانطور که پیش ازاین گفته شد، هم اکنون انواع رنگی خیلی از وسایل آشپزخانه در بازار وجود دارند و اگر شما از افرادی هستید که به دکورهای رنگی علاقه دارید، می توانید به سراغ انتخاب وسایل برقی رنگی بروید.
همچنین تا آنجا که می توانید در هنگام انتخاب وسایل برقی، اهتمام کنید باتوجه به بودجه خود، انواع کم مصرف را انتخاب کنید و بهترین کیفیت ها را انتخاب کنید. بااینکه در این حال، بودجه بیشتری نیاز خواهید داشت، اما می توانید مطمئن باشید که سرمایه گذاری بلندمدت خوبی کرده اید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/04/03
14:36:24
0.0 / 5
735
تگهای خبر: انرژی , بازار , برند , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۶ بعلاوه ۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما
نظر شما در مورد ۶ بعلاوه ۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲