شروع مرمت سر در تاریخی گاراژ رحیمی در مركز تهران

شروع مرمت سر در تاریخی گاراژ رحیمی در مركز تهران به گزارش حراج کن شهردار منطقه 11 تهران اظهار داشت: با هدف حفظ بناهای باارزش قدیمی و زیبا سازی منظر شهری، مرمت سردر و دالان داخلی گاراژ رحیمی در خیابان ایروانی با قدمت دوران پهلوی که دارای نمای تاریخی واجد ارزش است؛ شروع شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در توضیح این اقدام مرمتی که از طرف اداره زیبا سازی و بمنظور نگهداشت آثار باارزش تاریخی درحال اجراست، بیان کرد: سردر گاراژ رحیمی که در میدان رازی، خیابان ایروانی قرار دارد؛ متعلق به دوره پهلوی بوده و خاصیت های تزئینات معماری باارزش همچون آجرهای خفته راسته، سنگ ها ازاره و دالان ورودی را دارد.
آبادیان با اشاره به اینکه تا چند هفته آتی در "گاراژ رحیمی" بازارچه میوه و تره بار راه اندازی خواهد شد، افزود: عملیات مرمت ورودی بازارچه که شامل کف سازی و نصب سنگ های کیوب 20در20 است ؛ از سه هفته پیش شروع شده و تا آخر خرداد تمام می شود.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، به گفته ی ایشان، مرمت و حفاظت از آثار و ابنیه باارزش معماری در بافت تاریخی حصار ناصری و محدوده تهران قدیم در دستور کار اداره زیبا سازی این منطقه قرار دارد و در همین راستا مرمت جداره های خیابان ولی عصر (عج) و قدیمی ترین بازارچه چوبی شهر تهران شروع شده است.
منبع:

1400/03/29
13:24:47
0.0 / 5
573
تگهای خبر: ارز , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شروع مرمت سر در تاریخی گاراژ رحیمی در مركز تهران
نظر شما در مورد شروع مرمت سر در تاریخی گاراژ رحیمی در مركز تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳