برای ایجاد جنبه هنری در كف ساختمان از چه مواردی استفاده می شود؟

برای ایجاد جنبه هنری در كف ساختمان از چه مواردی استفاده می شود؟ هنگام انتخاب کفپوش مناسب باید مسائلی همچون نحوه نصب و نگهداری آنها نیز در نظر گرفته شود؛ بدین سبب بهتر است پیش از انتخاب هر نوع کفپوش، در مورد کاربردها، مزایا و معایب آنها تحقیق کنید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، در ساخت و ساز و بازسازی ساختمان های جدید، انتخاب نوع کفپوش بسیار مهم می باشد. کفپوش تأثیر به سزایی بر ظاهر ساختمان می گذارد. هنگام انتخاب کفپوش مناسب باید مسائلی همچون نحوه نصب و نگهداری آنها نیز در نظر گرفته شود؛ بدین سبب بهتر است پیش از انتخاب هر نوع کفپوش، در مورد کاربردها، مزایا و معایب آنها تحقیق کنید.
موارد مهم در انتخاب کفپوش مناسب
هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای خانه یا محل کار خود، شاخصهای مختلفی را باید در نظر بگیرید:
فضا: استفاده از برخی از کفپوش ها برای اتاق های خاص سفارش نمی گردد. بعنوان مثال، استفاده از فرش برای آشپزخانه نامناسب است، برای اینکه تمیز کردن آن دشوار است. در انتخاب کفپوش مناسب، میزان فضای در دسترس نیز باید مورد توجه قرار گیرد. ممکنست در برخی از ساختمان ها به کفپوش ضدآب و ضد خش نیاز باشد.
بودجه: قیمت کفپوش ها بسته به نوع مواد آنها می توانند بسیار متفاوت باشند.
نصب: در صورتیکه نصب کفپوش انتخابی شما دشوار باشد، هزینه های کار افزایش خواهد یافت. بعنوان مثال، تعدادی از کفپوش ها به لایه زیرین یا پد نیاز دارند.
زیبایی شناسی: کفپوش تأثیر زیادی در ظاهر داخلی ساختمان دارد. بنا بر این انتخاب کفپوش مناسب بسیار مهم می باشد.
کفپوش اپوکسی چیست و چرا از آن استفاده می شود؟
ساده ترین تعریفی که می توان برای کفپوش اپوکسی ارائه کرد به این شرح است: قرار گرفتن چندین لایه اپوکسی در یک کف به عمق حداقل دو میلی متر. البته باید توجه کرد که بین کفپوش اپوکسی و کفپوش با لایه اپوکسی همیشه تفاوت وجود دارد. همانطور که گفته شد کفپوش اپوکسی حداقل ضخامت دو میلی متری دارد. هر گونه کفپوشی که ضخامت آن کمتر از دو میلی متر باشد، تحت عنوان کفپوش با لایه روکش اپوکسی شناخته می شود. این محصول جایگزین مناسبی برای انواع پوشش های قدیمی است به ویژه در مدارس، مراکز آموزشی کودکان نظیر مهد کودک هاست چون در مقابل ضربه بسیار مقاوم است.
کفپوش های اپوکسی به سبب ظاهر زیبا، کیفیت و دوام بالا و محافظت بسیار عالی از کف ساختمان شناخته شده هستند. اما مزایا و معایب کفپوش اپوکسی چیست؟ کفپوش های اپوکسی علاوه بر مزایای که دارند، دارای معایبی نیز هستند که بهتر است پیش از انتخاب به آنها توجه کنید. در زیر تعدادی از مزایا و معایب کفپوش اپوکسی ذکر شده است.

مزایای کفپوش اپوکسی
۱. هزینه منصفانه: یکی از با اهمیت ترین مسائل برای هر صاحب خانه ای، مربوط به هزینه کفپوش اپوکسی است. قیمت این کفپوش ها در مقایسه با سایر کفپوش های بادوام مانند کفپوش چوبی نسبتاً مقرون به صرفه است. هزینه نصب آن نیز به فضا و نیازهای هر شخص بستگی دارد. این کفپوش ها حتی در مقایسه با کفپوش بتنی، ارزان تر هستند.
۲. نصب آسان: در صورتیکه از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید، خواهید دید که نصب کفپوش به آسانی و در زمان کوتاهی صورت می گیرد.
۳. مقاوم در مقابل آسیب: کفپوش اپوکسی در مقابل ساییدگی، ترک خوردگی، خراش و خوردگی مقاوم است. همین طور این کفپوش می تواند در مقابل لطمه های ناشی از مواد شیمیایی مانند اسیدها و سایر تخریب های محیطی مقاومت کند. کفپوش اپوکسی در مقابل رطوبت نیز مقاوم می باشد.
۴. عمر طولانی: کفپوش اپوکسی، در صورت نصب صحیح برای چندین دهه می تواند از کف ساختمان شما محافظت نماید. همین طور این کفپوش در مقابل درجه حرارت بالا و آتش سوزی نیز مقاوم می باشد.

معایب کفپوش اپوکسی
۱. گازهای سمی قوی: بمحض نصب کفپوش اپوکسی و زمانیکه هنوز خیس است، بوی تند آنرا حس خواهید کرد. گاهی اوقات هم بوی شدید آمونیاک از آن بلند خواهد شد. این گازها سمی هستند و ممکنست عوارض جانبی برای افراد داشته باشند. تعدادی از علایم رایجی که در نتیجه استنشاق این گازها به وجود خواهد آمد شامل التهاب بینی و چشم، گلو و تحریک ریه است. افراد آسمی نیز ممکنست در تنفس گرفتار مشکل شوند. با این وجود، کفپوش های اپوکسی خطری برای سلامتی ندارند، مگر این که تصمیم بگیرید سطح آنرا سنباده بزنید. گرد و غبار حاصل از سطح کفپوش اپوکسی هیچ گاه نباید استنشاق شود؛ برای اینکه حاوی مواد شیمیایی تشکیل دهنده آنست.
۲. زمان نسبتا طولانی سفت اپوکسی: ممکنست چندین روز طول بکشد که اپوکسی نصب شده کاملاً خشک شود. پروسه خشک شدن آهسته کفپوش اپوکسی، نتیجه بسیار قوی تر و با دوام تری را به همراه دارد. ممکنست در بعضی شرایط، خشک شدن کامل اپوکسی ۳۰ روز هم طول بکشد. این قضیه ممکنست موجب ناراحتی هر صاحب خانه ای شود.
۳. لغزنده بودن در زمان خیسی: یکی از بزرگترین ایرادهایی که می توان از کفپوش های اپوکسی گرفت، لغزنده شدن آنها در حالت خیس است. به سبب سطح بسیار صاف این کفپوش ها، هنگام خیس شدن با آب یا روغن راه رفتن روی آنها خطرناکست. بدین سبب در خانه هایی که بچه ها، افراد مسن و حتی حیوانات خانگی زندگی می کنند، استفاده از این کفپوش ها می تواند خطرآفرین باشد.
۴. نصب دشوار: آماده سازی کف برای نصب کفپوش اپوکسی بسیار طاقت فرساست. از بین بردن چربی، روغن یا هر نوع حلال موجود روی سطح، باید پیش از نصب کفپوش اپوکسی صورت گیرد. از دیگر معایب کفپوش اپوکسی آنست که پروسه نصب باید دقیقاً طبق دستورالعمل صورت گیرد. بعنوان مثال، رطوبت کف باید به اندازه کافی کم باشد تا بتوانید کفپوش را نصب کنید. اگر به این مساله توجه نکنید، به طور معمول رطوبت به کفپوش شما لطمه می رساند و بر دوام کفپوش تأثیر منفی می گذارد.
بیشتر مردم نگران سمی بودن کفپوش های اپوکسی هستند. با این وجود، باید این واقعیت را در نظر گرفت که میزان مواد سمی موجود در کفپوش اپوکسی با قوطی رنگ معمولی که از مغازه ها خریداری می نماییم، تفاوت زیادی ندارد. بزرگترین مزیت کفپوش های اپوکسی این است که شما می توانید سبک و طرحی بسیار منحصر به فرد بسازید که در جای دیگری دیده نشده است.
منبع: https: //www.sakhtemoon.com/
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/03/24
23:05:23
0.0 / 5
646
تگهای خبر: آموزشی , ارز , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برای ایجاد جنبه هنری در كف ساختمان از چه مواردی استفاده می شود؟
نظر شما در مورد برای ایجاد جنبه هنری در كف ساختمان از چه مواردی استفاده می شود؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲