شهرداری ملزم به حفاظت از میراث طبیعی حریم جنوبی توچال شد

شهرداری ملزم به حفاظت از میراث طبیعی حریم جنوبی توچال شد به گزارش حراج کن عضو هیات رییسه شورای شهر تهران، اظهار داشت: مسائل مختلفی را در محدوده کوهستانی توچال شاهدیم و لازم است به میراث طبیعی در این محدوده توجه ویژه ای داشته باشیم.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی بامداد امروز در سیصد و یکمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به حفاظت از میراث طبیعی در قسمتی از اراضی حریم جنوبی رشته کوه توچال» اظهار داشت: امیدوارم در انتخابات پیش رو مشارکت فعالی در بحث حق بر شهر و تداوم کارهای خوبی که در شورای پنجم شاهد آن بودیم را داشته باشیم و تمام گروه ها و اقشاری که به شهر حساس هستند، مسئله پیگیری مشکلات شهری را در قالب انتخابات شوراها در نظر داشته باشند.
وی درباره طرح "الزام شهرداری تهران به حفاظت از میراث طبیعی در قسمتی از اراضی حریم جنوبی رشته کوه توچال "هم گفت: در ماده ۶۰ برنامه توسعه شهر تهران، شهرداری ملزم شده برای حفظ میراث طبیعی در بخش روددره ها و رشته کوه توچال اقداماتی را انجام دهد.
این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه کرونا سبب اقبال زیادی به منطقه کوهستانی جنوبی توچال شد، اشاره کرد: مطالعاتی در این قسمت انجام شد و نشان داد لکه های باقی مانده خصوصاً در محدوده میان بند توچال که یک قسمتی از آن در اراضی گلابدره و بخشی نیز در بند یخچال است، از نظر تنوع زیستی در حریم جنوبی توچال بسیار قابل اهمیت هستند.
حسینی میلانی افزود: در گفت وگوهایی که با مسئولان شهرداری انجام شد، این طرح تنظیم شده تا مدیریت شهری در حفاظت فیزیکی این محدوده در همکاری متقابل با سازمان جنگلها و مراتع و اداره کل منابع طبیعی کمک نماید. ما با این سازمان ها همکاری موفقی درباب پارک های جنگلی داریم و امیدواریم در بحث حفاظت از محدوده جنوبی توچال نیز این همکاری صورت گیرد کمااینکه می توان از ظرفیت های اداره کل حریم نیز بهره برد.
وی با اعلان اینکه هدف از این طرح هم افزایی میان دستگاه های مختلف در مدیریت کوهستان است، اشاره کرد: مسائل مختلفی در محدوده کوهستانی توچال شاهدیم و لازم است به میراث طبیعی در این محدوده توجه ویژه ای داشته باشیم.
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به گرمایش زمین و افزایش درجه حرارت دما اضافه کرد: تابستان بسیار گرمی پیش روی ماست. افزایش هر درجه حرارت در شهر هزینه های زیادی را به مردم در زمینه های مختلف تحمیل می کند. این روددره ها که بخش عمده آنها در بافت شهری از بین رفته اند، امتداد و مابقی شان در محدوده توچال باقی مانده که پوشش گیاهی ارزشمندی دارند که بصورت شبانه روزی یک تهویه طبیعی برای شهر و آسایش نسبی برای مناطق مجاور این محدوده کوهستانی به وجود می آورد.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در نهایت یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به حفاظت از میراث طبیعی در قسمتی از اراضی حریم جنوبی رشته کوه توچال» با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید.
منبع:

1400/03/23
22:39:24
0.0 / 5
726
تگهای خبر: ارز , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شهرداری ملزم به حفاظت از میراث طبیعی حریم جنوبی توچال شد
نظر شما در مورد شهرداری ملزم به حفاظت از میراث طبیعی حریم جنوبی توچال شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳