4 نكته حرفه ای درباره افزایش شتاب خودرو با هزینه كم!

4 نكته حرفه ای درباره افزایش شتاب خودرو با هزینه كم! حراج کن: اگر از شتاب پایین و سرعت کم خودروی خود خسته شده اید، با ما همراه باشید تا با 4 تغییر ساده و کم هزینه به شما آموزش دهیم که چطور می توانید میزان سرعت و شتاب نهایی خودروی خودرا چند برابر کنید.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بیشتر برندهای خودروسازی داخلی به سبب مشکلات امنیتی، ایمنی و محیط زیست با بهره گیری از تعدادی از روش های محدود کننده، در نهایت میزان سرعت و شتاب خودروی شما را به شدت محدود می کنند. در این صورت شما باید از روش های دیگری استفاده کنید تا بتوانید به میزان قابل توجهی به افزایش شتاب خودرو خودتان کمک قابل توجه ای داشته باشید. درست در این مطلب ما می خواهیم به معرفی ۴ روش منحصر به فرد و ایده آل بپردازیم که بیشترین تاثیر را بر روی سرعت و شتاب خودروی شما خواهند داشت. چطور می توان موجب افزایش شتاب خودرو شد؛ چه عواملی تاثیر گذار هستند؟ عواملی که به جهت بالا بردن میزان شتاب و سرعت در خودرو ها استفاده می شوند، تعداد بالایی دارند و بررسی آنها در یک مطلب فقط کار درست و به سزایی نیست! چونکه در این روش ما می خواهیم به معرفی ۴ نمونه از بالاترین روش هایی بپردازیم که با بهره بردن از آن می توانید به میزان قابل توجه ای به شتاب و همین طور سرعت خودروی خود کمک کنید! با این وجود در ادامه این بخش با ما همراه باشید.
۱. تنظیم کنترل کننده دریچه گاز تنظیم کنترل کننده دریچه گاز یکی از نخستین موارد مهم و تاثیر گذار در جهت افزایش میزان سرعت و شتاب در خودرو های نسل جدید است. در خودرو های نسل قدیم به سبب آن که تنظیم دریچه گاز بصورت دستی و مکانیکی بود، فقط شاهد کاهش شتاب و سرعت خودرو بودیم. اما در نسل های جدید به سبب آن که کنترل دریچه گاز توسط کامپیوتر خودرو یا همان ECU انجام می شود می توان شاهد افزایش سرعت و شتاب در این نوع از خودرو ها بود. اما چطور؟ توجه داشته باشید که در خودروهایی که کامپیوتر یا همان ECU وجود دارد، زمانی که شما پا بر روی پدال گاز می فشارید، ECU برمبنای موقعیتی که به آن ارسال شده است می تواند کنترل خوبی برمبنای تنظیم باز و یا بسته نمودن دریچه گاز داشته باشد. ۲. کاهش وزن خودرو وزن، از دیگر فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در افزایش شتاب خودرو است که با کاهش آن می توان به افزایش شتاب و سرعت خودرو اضافه نمود. در حالت کلی روش های متفاوتی برای این مساله وجود دارد و شما می توانید با بهره گیری از ترفندهایی که وجود دارد، به کاهش وزن خودروی خود کمک کنید. اما باید بدانید که کم نمودن وزن باید بصورت کاملاً اصولی و حرفه ای انجام شود! بدین سبب سفارش می نماییم حتما از یک مکانیک ماهر در این امر استفاده کنید. یکی از روش های جالبی که می توان به کاهش وزن خودرو کمک نمود، حذف باربند و تعویض ترمزهای فابریک خودرو با ترمزهای روتور دوتایی است. ۳. تعویض چرخ دنده ها تعویض چرخ دنده ها می تواند برای افزایش شتاب و سرعت خودروی شما معجزه کند! جالب است بدانید که در موتور خودرو ها چرخ دنده ها در ابعاد کوچک و بزرگ قرار گرفته اند. در خودورهایی که در موتور آنها از چرخ دنده های بزرگ استفاده شده است، می توان شاهد سرعت بیشتر، شتاب کمتر و مصرف سوخت پایینی در مقایسه با آن دسته از خودروهایی بود که در موتور آنها چرخ دنده های کوچک وجود دارد. بدین سبب یکی از ساده ترین راهکارها، تعویض چرخ دنده های بزرگ به کوچک در جهت افزایش سرعت و شتاب خودرو است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که حتما این پروسه باید ازطریق یک مکانیک باتجربه و ماهر صورت گیرد تا در آینده مشکلاتی برای نحوه کارکرد خودروی شما به وجود نیاید.
۴. توجه به بهبود وضعیت آیرودینامیک همیشه خودرو های اسپرت و سوپر اسپرت، طراحی و ظاهری به شدت جذاب و دیوانه کننده ای دارند! این طراحی خاص، تنها و تنها به سبب زیبایی نیست و ریشه در عوامل مختلف آیرودینامیکی دارد. این سبک از طراحی ها در نهایت می تواند به افزایش شتاب خودرو ختم شود. موضوعی که در این بخش می خواهیم به معرفی و بررسی آن بپردازیم، آنقدری مهمست که از آن بعنوان یک رشته تحصیلی در مقاطع تکمیلی یاد می شود دانشجویان با پاس نمودن درس هایی که رد این رشته وجود دارد می توانند به خوبی وضعیت آیرودینامیکی یک خودرو را تحلیل کنند. اما چطور می توان باتوجه به اینکه ما نمی توانیم شکل آیرودینامیکی خودرو را تغییر دهیم، فرایندهایی را انجام دهیم که در نهایت به افزایش شتاب خودرو منتهی شود؟ پاسخ به این پرسش بسیار ساده است! شما باید فرایندهایی را انجام دهید که شکل ظاهری خودرو کمی تغییر پیدا کند. بعنوان مثال حذف باربند از ساده ترین مسائلی است که می تواند طراحی آیرودینامیکی خودرو را گرفتار تغییر کند و موجب افزایش میزان شتاب و همین طور سرعت در خودرو ها شود. نکته دیگری که در این بخش وجود دارد، این است که شما می توانید بسادگی با تغییر ارتفاع خودرو (با تغییر در فنرهای آن) کاری کنید که میزان خروج هوا از بخش زیرین کمی کم شود! که این مساله در نهایت موجب افزایش میزان شتاب و کاهش مصرف سوخت خواهد بود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/03/18
13:34:25
0.0 / 5
742
تگهای خبر: برند , تجربه , كامپیوتر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 4 نكته حرفه ای درباره افزایش شتاب خودرو با هزینه كم!
نظر شما در مورد 4 نكته حرفه ای درباره افزایش شتاب خودرو با هزینه كم!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵