معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت 1400 به 42 و شش دهم درصد رسید

نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت 1400 به 42 و شش دهم درصد رسید حراج کن: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از رسیدن نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت ماه سال جاری به عدد 42.6 درصد آگاهی داد.


مسعود افشین در گفت و گو با ایسنا، در تشریح نرخ تورم نقطه ای در استان تهران اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در مقایسه با اردیبهشت ماه ۹۹به عدد ۴۲.۶ درصد رسیده است و بدین سان خانوارهای استان تهران در اردیبهشت ۱۴۰۰به طور میانگین ۴۲.۶ درصد بیشتر از اردیبهشت ۱۳۹۹ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده­ اند.
وی ادامه داد: نرخ تورم نقطه ای گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نیز با کاهش ۰.۱ واحد درصدی به ۶۰.۶ درصد و گروه کالاهای غیر خوراکی و خدمات با کاهش ۴.۲ واحد درصدی به ۳۷.۶ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم نقطه ای در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات مربوط به گروه های روغن و چربی ها، ماهی ها و صدف داران و چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه (نوشابه های غیرالکلی) مشاهده می شود طوری که تورم نقطه ای در گروه روغن و چربی ها برابر ۸۶.۳ درصد، گروه ماهی ها و صدف داران برابر ۸۲.۰ درصد و گروه چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه ( نوشابه های غیرالکلی) برابر ۷۸.۷ درصد بوده است.
وی افزود: نرخ تورم ماهانه اردیبهشت ۱۴۰۰ که نشان دهنده درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به فروردین ۱۴۰۰ است، در استان تهران به ۰.۹درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل ۰.۸ واحد درصد کاهش داشته است. تورم ماهانه برای گروه های عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات و کالاهای غیر خوراکی و خدمات به ترتیب ۰.۵- درصد و ۱.۳ درصد بوده است.
وی اشاره کرد: در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل به ترتیب مربوط به گروه های «چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آبمیوه (نوشابه های غیر الکلی)» با ۵.۸ درصد، گروه « شکر، مربا، عسل و شکلات و شیرینی (قندو شکر و شیرینی ها)» با ۴.۶ درصد و «نان و غلات» با ۳.۴ درصد افزایش است همین طور گروه های «میوه و خشکبار» و «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» (مرغ ماشینی) نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته اند.
منبع:

1400/03/17
12:39:11
0.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت 1400 به 42 و شش دهم درصد رسید
نظر شما در مورد نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در اردیبهشت 1400 به 42 و شش دهم درصد رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳