به مناسبت هفته محیط زیست صورت می گیرد؛

رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان

رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تکیه بر اهداف و برنامه های این اداره کل در زمینه آموزش، توانمندسازی و جلب مشارکت های محیط زیستی اظهار داشت: اولین «نشریه الکترونیکی محیط زیست ویژه کودک و نوجوان» خرداد ماه جاری و مصادف با هفته محیط زیست رونمایی خواهد شد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا عادل خزایی اظهار نمود: کودکان و نوجوانان در تمام جوامع اهمیت و جایگاه ویژه ای دارند و هزینه های کلانی برای تربیت آنان صرف می شود. بنابراین با عنایت به این که کودکان عامل پیوند نسل های گذشته و آینده در هر جامعه محسوب می شوند، تأمین نیازهای فکری و نهادینه سازی ارزش های اجتماعی از دغدغه های خیلی از مسؤلان درجهت اجرای برنامه های هدفمند برای داشتن آینده ای بهتر برای کودکان بوده است.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار خاطرنشان کرد: انتقال فرهنگ ها، باورها، عادات و ارزش ها و در صورت ضرورت اصلاح محیط اجتماعی و محیط زیستی در هر جامعه بی گمان از راه همین کودکان و آموزش به آنان و استمرار در تمرین آن جهت نهادینه سازی میسر خواهد بود. برای دستیابی به این مهم راه های مختلف و ارزشمندی وجود دارد و همیشه ادبیات یکی از بهترین راه ها در جهت انتقال این مفاهیم به کودکان بوده است.

خزایی با اشاره به اینکه نشریه پلی است بین ذهن کاوشگر کودک و محیط اجتماعی او که به علت تداوم، تنوع مطالب و در دسترس بودن می تواند بخشی از برنامه خواندن کودک و نوجوان باشند و دارای کارکردهای گوناگونی همچون آموزش، اطلاع رسانی و سرگرمی هستند، اظهار داشت: یکی از انواع منابع الکترونیک که می تواند به توسعه و کمال سطح دانش و آگاهی کودکان و نوجوانان کمک نماید، نشریات الکترونیک و تارنماهای ویژه آنها است که از طرفی می توانند پشتوانه علمی مدرسه هم باشند و با فلسفه وجودی، اهداف و مقاصد آموزش و پرورش هم همخوانی دارند.

معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: ارتقای سطح دانش، آگاهی ها و جلب مشارکت کودکان و نوجوانان در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، تغییر نگرش و تغییر رفتار کودکان و نوجوانان از راه آموزش و مشارکت، ایجاد دانش، آگاهی و دغدغه محیط زیستی در خانواده ها از راه کودکان و نوجوانان از اهداف راه اندازی مجله الکترونیک کودکان برای کودکان است.

به گفته وی در این جهت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در نظر دارد در جهت اهداف و برنامه های خود در زمینه آموزش، توانمندسازی و جلب مشارکت های محیط زیستی، از بهار سالجاری نشریه الکترونیک محیط زیست ویژه کودک و نوجوان را به صورت فصلی منتشر کند که از نخستین شماره آن در خرداد ماه و مصادف با هفته محیط زیست رونمایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار خاطرنشان کرد: مبحث این نشریه پرداختن به مفهوم کلی محیط زیست است و مقرر است در هر شماره به صورت جزئی به مباحث محیط زیست در حوزه کودکان بیشتر پرداخته شود. عمده محتوای این مجله توسط خود کودکان تهیه می شود. بدین نحو که طی مدت دو ماه کلاس ها و کارگاه های آموزشی حول محور محیط زیست و موضوعات تخصصی آن شماره از مجله توسط تسهیلگران و آموزشگران برای کودکان برگزار شده است و ذهن کودک را به تفکر، کاوش و مشارکت دعوت می کنند و بعد از آن کودکان متناسب با علاقه و توانایی های خود به تولید محتوا برای نشریه می پردازند و محتوای ساخته شده بعد از ویرایش نهایی توسط سردبیر در بخش های مختلف مجله انتشار می یابند.
1400/03/08
22:38:57
0.0 / 5
703
تگهای خبر: آموزشی , ارز , اهدا , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان
نظر شما در مورد رونمایی از نخستین شماره مجله الكترونیك محیط زیست ویژه كودك و نوجوان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲