در قالب امضای ۳ تفاهم نامه محقق می شود

كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها

كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه اینوتکس ۳ تفاهمنامه همکاری با هدف حمایت و تقویت شرکتهای دانش بنیان به امضا رسید.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا در دهمین نمایشگاه اینوتکس که به علت انتشار کرونا در فضای باز پارک فناوری پردیس برگزار شد، ۳ تفاهمنامه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی به امضا رسید.
اولین تفاهمنامه میان فن بازار تخصصی شهر هوشمند شهرداری و شبکه فن بازار ملی با حضور اکبر قنبرپور رئیس شبکه ملی فن بازار و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری به امضا رسید.

در قالب این تفاهمنامه شهرداری از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان برای ایجاد شهر هوشمند و رفع چالش ها بهره خواهد برد و شرکتهای دانش بنیان فناوری های مورد نیاز شهرداری را عرضه خواهند کرد.
فرجود در مراسم امضای این تفاهمنامه اعلام نمود: این تفاهمنامه نیست، بلکه قرارداد عملیاتی در این همکاری امضا شده است.

در این مراسم همینطور اکبر قنبرپور با اشاره به اینکه به معاونت علمی قول امضای قرارداد هم سرمایه گذاری با حجم ۵۰۰ میلیارد تومان تا انتهای عمر دولت داده می شود، اظهار داشت: این میزان تابحال به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
همکاری معاونت علمی با پست بانک
تفاهم نامه دیگری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی دکتر اسفندیاری معاون جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پست بانک با حضور دکتر شیری مدیر عامل این بانک منعقد شد.
در این مراسم اسفندیاری تصریح کرد: مأموریت ما جذب سرمایه از راه بانک ها است که تا پیش از این میزان جذب سرمایه از جانب شرکتهای دانش بنیان از بانک ها ۱۷ میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال ۹۹ به ۳۲ میلیارد تومان رسید.
ایجاد نخستین توکن تخصصی
تفاهم نامه دیگری برای ایجاد نخستین توکن تخصصی میان مهدی عظیمیان رئیس مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس و پارسا عباسی مدیر عامل یکی از شرکتهای دانش بنیان به امضا رسید.

عظیمیان جذب سرمایه را یکی از چالش های شرکتهای دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: از طرفی سرمایه گذاران به علت ریسک بالای سرمایه گذاری در حوزه فناوری تمایل به سرمایه گذاری در این عرصه را ندارند، ازاین رو گردش مالی در این عرصه کم است.
وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این توکن تخصصی سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در حوزه نوآوری داشته باشند.
منبع:

1400/02/28
21:40:16
0.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها
نظر شما در مورد كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱