دروازه طهرون را ببینید

دروازه طهرون را ببینید به گزارش حراج کن نمایشگاه عکس تهران قدیم با عنوان «دروازه طهرون» به مناسبت روز جهانی موزه برگزار می گردد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در این نمایشگاه ۳۰ قطعه عکس از تهران قدیم با عنوان «دروازه طهرون» به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه نمایش داده می شود.
هر سال در روز جهانی موزه، موضوعی مشخص می شود تا مردم و متخصصان به صورت مستقیم از موزه ها دیدن کنند و درباره چالش های موزه به بحث و گفتگو بپردازند. با تعیین این روز، موزه جایگاه و ارزش خویش را بعنوان نهادی دائمی در بین عموم مردم به دست می آورد. سال جاری شعار این روز «آینده موزه ها: بازتوانی و بازاندیشی» انتخاب شده است.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: باآنکه این روزها با نوسازی پایتخت و از بین رفتن بناهای قدیمی، نسل های جدید خاطره چندانی از تهران قدیم ندارد، اما تصاویر به جامانده از بناهای قدیم پایتخت، بخصوص دروازه های زیبا با معماری هنرمندانه تهران قدیم همچنان جذاب و خاطره انگیز بوده و سندی تاریخی بر نام هایی که هنوز در بعضی معابر و اماکن تهران به یادگار مانده است.
عناوینی مثل دروازه دولت، دروازه شمیران، دروازه قزوین و دروازه غار هنوز در نشانی های تهران بر سر زبان هاست و در نمایشگاه دروازه طهرون میتوان تصاویری زیبا از دروازه های قدیمی پایتخت همچون دروازه های خراسان، قلهک، شاه عبدالعظیم، یوسف آباد، غار، دولت، گمرک و خانی آباد و همینطور خیابان ها و بناهایی دیگر را دید و لذت برد.
نمایشگاه دروازه طهرون از ۲۸ اردیبهشت تا ۵ خرداد در صفحه اینستاگرام فرهنگسرای امام (ره) به نشانی Imam.farhangsaraa در دسترس علاقه مندان خواهد بود. این نمایشگاه با مشارکت عکاسخانه شهر برگزار شده است.
منبع:

1400/02/27
18:31:57
0.0 / 5
824
تگهای خبر: ارز , متخصص , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دروازه طهرون را ببینید
نظر شما در مورد دروازه طهرون را ببینید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳