سخت ترین سال در تاریخ ۶۵ ساله ناوگان اتوبوسرانی تهران چه سالی بود؟

سخت ترین سال در تاریخ ۶۵ ساله ناوگان اتوبوسرانی تهران چه سالی بود؟ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه اعمال تحریم های ظالمانه و افزایش نرخ ارز و تورم ناشی از آن، هزینه پشتیبانی، نگهداری و تامین قطعات مورد نیاز ناوگان اتوبوسرانی را به شدت افزایش داده است، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا نیز موجب کاهش 60 درصدی مسافران و در نتیجه کاهش بخش قابل توجهی از درآمدهای شرکت واحد شده است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمود ترفع با تاکید بر این که پشتیبانی از حمل و نقل عمومی یک وظیفه حاکمیتی است، اضافه کرد: چون حمل و نقل عمومی فعالیت سودآوری نیست، سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بخش سوددهی ندارد و از ین جهت، حمایت دولت مرکزی و دولت محلی از آن ضرورت دارد.

وی با اشاره به این که در سنوات گذشته، دولت به تهران اتوبوس تحویل می داد اما سال هاست که دیگر اتوبوسی به تهران تحویل نداده است، اظهار داشت: پس از سال ها، سال قبل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید خریداری و در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به کار گرفته شدند.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، ترفع با اعلان اینکه شهرداری تهران فراتر از سهم خود به ناوگان اتوبوسرانی تهران کمک می نماید و اگر دولت کمک نماید، می توانیم امیدوار باشیم که ناوگان حمل و نقل عمومی جان تازه ای بگیرد، اشاره کرد: در صورت عدم حمایت دولت و به همین ترتیب که پیش می رویم، ناوگان اتوبوسرانی تهران به زودی زمین گیر می شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه ناوگان اتوبوسرانی تهران خصوصاً در بخش خصوصی، بسیار فرسوده شده و رانندگان اتوبوس ها نیز به تدریج مسن می شوند، اشاره کرد: سال ۹۹، سخت ترین سال در تاریخ ۶۵ ساله ناوگان اتوبوسرانی تهران بود و امیدواریم سال ۱۴۰۰، سال بهتری برای این مجموعه و حمل و نقل عمومی پایتخت باشد.
1400/02/26
13:46:08
0.0 / 5
545
تگهای خبر: ارز , تورم , خرید , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سخت ترین سال در تاریخ ۶۵ ساله ناوگان اتوبوسرانی تهران چه سالی بود؟
نظر شما در مورد سخت ترین سال در تاریخ ۶۵ ساله ناوگان اتوبوسرانی تهران چه سالی بود؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱