یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند

یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند نتایج یک بررسی جدید نشان داده است که از هر چهار شهر در جهان، یک شهر توانایی پرداخت هزینه های حفاظتی در مقابل بحران آب و هوایی را ندارد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، برپایه تحقیقات انجام شده از هر چهار شهر در جهان دست کم یک شهر، سرمایه کافی برای حفاظت از خود در مقابل خسارت های ناشی از تغییرات آب و هوایی را ندارد و این درحالیست که بیشتر از ۹۰ درصد آنها با خطرات جدی روبرو هستند.
شهرها با مشکلاتی همچون وقوع سیلاب، افزایش بیش از حد دما، کمبود آب و وارد شدن خسارت به زیرساخت ها بر اثر حوادث جوی روبرو هستند که این مشکلات با تغییرات آب و هوایی بیشتر می شود.
بررسی ۸۰۰ شهر در جهان نشان داد که سال قبل حدود ۴۳ درصد از شهرها که جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری را می سازند برنامه ای برای سازگاری با بحران آب و هوایی ندارند.
برای حدود ۲۵ درصد از این شهرها، محدودیت های بودجه ای دلیل اصلی عنوان شده است. خیلی از این شهرها برای تأمین بودجه مورد نیاز خود به منظور محافظت از زیرساخت ها و جمعیت صدمه پذیر خود در مقابل این تهدیدها به دولت های ملی وابسته هستند.
به گزارش حراج کن به نقل از روزنامه گاردین، این بررسی نشان داد که سال قبل ۴۲۲ شهر ۱۱۴۲ پروژه برای انطباق با بحران آب و هوایی داشته اند که هنوز بودجه آن تأمین نشده است که به حدود ۷۲ میلیارد دلار سرمایه نیاز است.
همینطور هزینه پروژه های مدیریت آب که هنوز تأمین اعتبار نشده اند، به تنهایی ۲۲.۶ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1400/02/23
22:39:32
0.0 / 5
719
تگهای خبر: پرداخت , دلار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند
نظر شما در مورد یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲