كاربرد و قیمت انواع فیلتر شنی

كاربرد و قیمت انواع فیلتر شنی حراج کن: شرکت اطلس آب از سال ۱۳۷۰ با هدف طراحی و ساخت انواع دستگاههای تصفیه آب و فاضلاب تشکیل شد و سازنده انواع فیلتر شنی جهت فیلتراسیون آب است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، شرکت اطلس آب از سال ۱۳۷۰ با هدف طراحی و ساخت انواع دستگاههای تصفیه آب و فاضلاب تشکیل گردید. این شرکت موفق شده با استفاده از دانشروز و با کارخانه مجهز به ماشین آلات روز با نگاه علمی به موضوعات و همینطور به کارگیری پرسنل با تجربه و خلاق محصولات مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب باکیفیت بالا تولید نموده است تا گام های موثری در این حوزه بردارد.
همواره در این شرکت سعی شده است تا اطلاعات اساسی و و مشاوره کارشناسی مورد نیاز در ارتباط با صنعت آب و فاضلاب در اختیار مشتریان عزیز قرار داده شود. فیلتر شنی از فیلتر شنی یکی از پرکاربرد ترین در صنعت تصفیه آب و فاضلاب همیشه نام برده می شود. که نقش بسیار اساسی و پرکاربردی در فیلتراسیون آب های صنعتی و آشامیدنی دارد. به طور عمده فیلتر شنی قادر به حذف کدورت و ذرات معلق فیزیکی موجود درون آب تا ۱۰۰ میکرون می باشد که در بعضی مواقع با چند لایه کردن بستر فیلتر شنی از سنگ سیلیس با دانه بندی ریز میتوان تا ۸۰ میکرون را هم از آب جدا سازی نمود. که در این مواقع از ۴ مدل سنگ سیلیس استفاده می شود.

ساخت فیلتر شنی برای انجام طراحی بهینه دستگاه فیلتر شنی به چند نکته اساسی می بایست توجه گردد. در ابتدا می بایست نوع فیلتر شنی و استفاده آن به صورت دقیق مشخص شود بعنوان مثال فیلتر شنی که در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت های بسیاری با نوع فیلتر شنی که در تصفیه کردن آب استخر و همینطور فیلتر شنی که کاربرد آن در دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس و در پیش تصفیه آن استفاده می شود تفاوت بسیاری دارد. بعنوان مثال دستگاهی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد می بایست از استیل ۳۱۶ با گرید صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد. ولی در پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی به طور عمده از نوع فلزی با پوشش رنگ اپوکسی آشامیدنی و یا به صورت فیلتر شنی FRPاستفاده می شود. بعد از مشخص شدن این مراحل می بایست کیفیت آب ورودی و همینطور استاندارد مورد نیاز آب خروجی از فیلتراسیون مورد نیاز می باشد می بایست مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا بتوان طراحی بهینه صورت پذیرد با بالا ترین کیفیت در عملکرد فیلتر شنی و اپراتوری آن در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. قیمت فیلتر شنی در تعیین قیمت فیلتر شنی عوامل گوناگونی دخیل می باشند که همچون مهم ترین آنها میتوان به موارد فوق اشاره نمود. برای بهترین استعلام قیمت خرید فیلتر شنی با عنایت به قرار دادن اطلاعات مربوطه کارشناسان بخش فروش شرکت اطلس آب همواره بهترین قیمت و بالاترین کیفیت عرضه می شود. ۱- جنس ورق مخزن فلزی_استیل ۲- کیفیت نوع آب ورودی و خروجی فیلتر شنی ۳- تایم استفاده فیلتر شنی در شبانه روز بر حسب متر مکعب ۴- نوع لوله کشی و شیرآلات فیلتر شنی ۵- نوع تو نبودن فیلتر شنی ۶- نازل فیلتر شنی برنجی پلاستیکی ۷- نوع سنگ سیلیس و خلوص آن
سنگ سیلیس

از مهم ترین اجزای همراه فیلتر شنی میتوان از سنگ سیلیس نام برد که نوع مرغوب آن از معادن استخراج می شود که دارای فرمول شیمیایی sio۲ می باشد. بهترین نوع سنگ سیلیس از معادن همدان استخراج می شود. تمامی سنگ سیلیس استفاده در فیلتر شنی ساخت شرکت اطلس آب با خلوص ۹۹% از نوع ممتاز می باشد. به طور عمده خلوص سنگ سیلیس را میزان وجود گرد و غبار و ناخالصی های دیگر شبیه ماسه یا شیشه و پلاستیک داخل بسته بندی همینطور وجود گرد و خاک مشخص می کند. تمامی سنگ سیلیس عرضه شده توسط شرکت اطلس آب در بسته بندی های ۴۰ کیلوگرمی در ۴ سایز وزن و درجه یک و ممتاز می باشد که با وزن مخصوص سیلیس ۲.۵۶ عرضه می شود. به برتری امتیازی آن با سایر نوع سنگ سیلیس جهت شستشوی اولیه فیلتر شنی باکیفیت بالا و کمترین هدر رفت که آب می باشد.

میزان سنگ سیلیس فیلتر شنی مهم ترین پارامترهای راه اندازی فیلتر شنی میتوان به شارژ سیلیس درون فیلتر شنی اشاره نمود که در طراحی فیلتر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد با عنایت به نوع آب و خلوص خروجی دستگاه میتوان دانه بندی سنگ سیلیس را در فیلتر شنی مشخص نمود. جهت عملکرد بهینه و راندمان بالای فیلتر شنی بهتر است که ۳/۱ فیلتر شنی خالی باشد. همواره جذب املاح معلق درون آب به خوبی باکیفیت بالا صورت بپذیرد بهتر می باشد که دانه بندی سنگ سیلیس در ۴ سایز مختلف و به ترتیب از لایه درشت تا ریز طرفین شارژ کردد جهت خرید سنگ سیلیس می توانید با شرکت اطلس تماس حاصل نمایید. فیلتر شنی FRP از پرکاربردترین فیلترهای شنی میتوان از فیلتر شنی FRP نام برد. این نوع از فیلترهای شنی به طور عمده از ۲ لایه مجزا تشکیل شده است لایه درونی آن است مواد پلاستیکی تزریقی می باشد. رویه خارجی آن از رزین فایبرگلاس به صورت تابیده می باشد. ویژگی مخازن فیلتر شنی FRP این نوع از فیلتر شنی در مصارف تصفیه آب آشامیدنی صنایع غذایی و همینطور پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن به روش اسمز معکوس می باشد تحمل فشار در این گونه از فیلترها از ۱ تا ۱۰ بار جهت مصارف صنعتی می باشد لازم به یادآوری می باشد که این گونه مخازن تحمل دمای ۱۰ تا ۱۵۰ درجه سیلیوس را دارا می باشد.
ولی عمده ضعف این نوع از فیلتر میتوان به یخ زدگی آن اشاره نمود که بسیار در این موارد ضعیف می باشد.
مزایای فیلتر شنی FRP ۱- استفاده از مواد کامپوزیت با کارایی بالا به صورت الیاف رشته ای ۲- سایز بندی مخازن از ۸ اینچ تا ۹۴ اینچ ۳- تحمل فشار بین ۵ تا ۱۰ بار ۴- مقاومت ۱۰۰ درصدی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی ۵- قابلیت نصب شیر از بالا و بغل ۶- نصب و راه اندازی آسان ۷- قیمت مناسب در مقایسه با سایر فیلتر شنی ۸- وزن پایین و حمل و نقل آسان ۹- قابل نصب بر روی زمین و شاسی فلزی ۱۰- قابلیت مولتی مدیا کردن فیلتر شنی قیمت فیلتر شنی FRP قیمت فیلتر شنی FRP بستگی به نوع فیلتر و همینطور سایز و ابعاد آن بستگی دارد از مهم ترین عوامل مشخص شدن فیلتر شنی FRP میتوان به نوع استفاده آن و مواد داخلی آن اشاره نمود بعنوان مثال وقتی فیلتر شنی جهت حذف رنگ و بو و طعم آب مورد استفاده قرار می گیرد همراه درون فیلتر از کربن فعال به صورت زغال و یا آنتراسیت استفاده می شود. در این مواقع همواره نوع لوله کشی یکی از مهم ترین عوامل تعیین قیمت آن می باشد. که در نوع دستی به صورت نیمه اتومات و نوع اتومات آن با قابلیت برنامه ریزی می باشد لازم به یادآوری می باشد که نوع تمام اتومات به دو صورت زمانی و جریانی قابل برنامه ریزی و تنظیم می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاور. خرید. با شرکت اطلس تماس حاصل نمایید راه های ارتباطی با شرکت اطلس آب ۰۲۱۴۶۰۷۶۰۸۲ ۰۲۱۴۶۰۷۶۹۷۶ Atlasab۷۲۴@gmail.com
www.atlas-ab.ir
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/02/22
22:44:28
0.0 / 5
558
تگهای خبر: ارز , تجربه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاربرد و قیمت انواع فیلتر شنی
نظر شما در مورد كاربرد و قیمت انواع فیلتر شنی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴