واكنش ایدرو به مصاحبه مهر؛

تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد

تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد ایدرو در واکنش به نگرانی قطعه سازان در مورد تامین مواد اولیه، اعلام نمود که هیچ خللی در تامین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد.به گزارش حراج کن به نقل از ایدرو، در پی انتشار مطالبی در ایام اخیر با محتوای نگرانی از تامین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بعنوان متولی صنایع خودرو طی اطلاعیه ای اعلام نمود با تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صمت پروسه تامین ورق های فولادی مورد نیاز قطعه سازان بدون اختلال استمرار می یابد.
با توجه به اینکه طبق شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات فولادی اختصاص می یابد و فروش آن به غیر از تولیدکنندگانی که نیاز به این ماده اولیه دارند تخلف و ممنوع می باشد، در امتداد این شیوه نامه وزارت صمت از پاییز گذشته با فراخوان لازم واحدهای تولیدی مصرف کننده فولاد (به ویژه قطعه سازان خودرو) را به ثبت نام یا تکمیل و اصلاح مشخصات در سامانه بهین یاب برای اختصاص سهمیه فولاد و امکان تهیه از بورس کالا دعوت کرده است.
همچنین ایدرو و وزارت صمت طبق شیوه نامه مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نسبت به تعیین مقادیر واقعی نیاز واحدهای تولیدی با تعامل واحدها در سامانه بهین یاب اقدام نموده اند.
در این میان تعداد کمی از قطعه سازان به سبب نداشتن پروانه بهره برداری، تفاوت نوع محصول تولیدی با پروانه و جواز فعالیت، نامتناسب بودن نیاز اعلامی با ظرفیت و امکانات تولید و یا عدم شفافیت مالی و نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و مواردی از این دست موفق به تکمیل پروسه ثبت نام خود در سامانه بهین یاب نشده اند.
چون فروش ورق فولادی بوسیله بورس کالا به تولیدکنندگان عضو سامانه بهین یاب انجام می شود، بدین جهت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع وزارت صمت طی نشست های گوناگون با قطعه سازان و انجمن های فعال توافق لازم برای تامین ورق فولادی این واحدها را تا رفع مشکلات ثبت نامی ایشان در مدت مورد تفاهم انجام داده است. پس هیچ خللی در تامین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد.
بدیهی است ایدرو و وزرات صمت در امتداد راهبرد سال در خصوص مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در راه تامین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و قطعه سازان فعال که شفافیت عملیاتی لازم را رعایت می کنند مساعدت لازم را با روحیه تعامل برقرار کرده و در عین حال در اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت و کاهش هرنوع زمینه سوداگری یا سوء استفاده از مواد اولیه خارج از مسیر تولید محصول با جدیت و منطق شفاف سازی عمل خواهدنمود.
گفتنی است؛ مدتی پیش خبرگزاری مهر به نقل از دبیر انجمن قطعه سازان، از کاهش مواد اولیه مورد نیاز واحدهای قطعه سازی و اتمام ذخایر واحدها تا خرداد ماه سال جاری آگاهی داده بود. (جزئیات بیشتر)

1400/02/09
20:42:24
0.0 / 5
552
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , تولید , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد
نظر شما در مورد تامین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵