فرمانده ستاد عملیات مدیریت كرونا در تهران هشدار داد:

آلودگی كرونایی تهران فراتر از قرمز است

آلودگی كرونایی تهران فراتر از قرمز است به گزارش حراج کن فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن اشاره به پیشبینی روند فزاینده بیماری در تهران، اظهار داشت: وضعیت تهران رسما قرمز است و هیچ منطقه ای از تهران از آلودگی مصون نیست و حتی به نظر من آلودگی تهران فراتر از قرمز است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی، اظهار داشت: میزان بستری بیماران در تهران به حدود ۱۴۴۵ بیمار رسیده است که حدود ۲۵۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و در مجموع بستری های فعلی تهران به عدد ۶۴۰۰ نفر رسیده است.
وی ادامه داد: ما در تهران وزن دهی تمام عوامل خطر را برآورد کردیم. بعنوان مثال حمل و نقل عمومی وزنی معادل ۲۶ تا ۳۲ درصد را به خود اختصاص می دهد. پاساژهای متراکم، رستوران ها، مراکز پر ازدحام خرید و... بررسی شدند. نکته قابل توجه این است که در مناطق مرکزی شهر معمولا احتمال مبتلا شدن افزایش می یابد و در مواردی که محل سکونت فرد در دو نقطه متفاوت از شهر تهران باشد، متوجه شدیم ۱۰.۲ کیلومتر متوسط پیمایش او است که ضریب مبتلا شدن را زیاد می کند.
زالی تصریح کرد: فردا(دوشنبه، ۲۳ فروردین) جلسه بسیار مهمی به صورت وبیناری با ۱۰۵ رئیس بیمارستان تهران خواهیم داشت و احیانا معاونت درمان وزارت بهداشت هم به ما ملحق می شوند و به بحث تأمین لجستیک تخت ها خواهیم پرداخت. جدولی با مشورت روسای بیمارستان ها تهیه شده است در این حوزه که، بدانیم ظرفیت افزایش تخت ما چقدر است و این افزایش ظرفیت ابلاغ خواهد گردید. ما پیشبینی می نماییم تا انتهای این هفته هم سیر فزاینده مراجعین ما ادامه داشته باشد و همان گونه که می دانید تهران اشانتیون و تجلی از وضعیت کشور است.
وی با تکیه بر این که هنوز ویروس جهش یافته برزیلی یا آفریقایی در کشور مشاهده نشده است، خاطرنشان کرد: البته در همه جای دنیا به قدری سوش های جهش یافته افزایش پیدا کرده اند که حتی می دانیم سوش هندی از سوش برزیلی هم خطرناک تر است. سوش ترکیه ای هنوز به شکل سوش آندوژن وجود ندارد اما کشورهایی مانند ترکیه به علت داشتن فرودگاه بین المللی پر تردد امکان بروز سوش های مختلف در آنها وجود دارد و گاهی اوقات هم افراد بی علامت حامل ویروس کرونا هستند.
وی اخطار داد: وضعیت تهران رسما قرمز است و هیچ منطقه ای از تهران از آلودگی مصون نیست و حتی به نظر من آلودگی تهران فراتر از قرمز است. نرخ شاخص ها رشد شتابان و فزاینده ای دارد و این مورد بیشتر باعث نگرانی ما است.
منبع:

1400/01/23
15:23:47
0.0 / 5
780
تگهای خبر: پرداخت , خرید , رستوران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آلودگی كرونایی تهران فراتر از قرمز است
نظر شما در مورد آلودگی كرونایی تهران فراتر از قرمز است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴