سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا

سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا به گزارش حراج کن مدیرعامل درخت سپید می گوید: تنها باشگاه مغز پژوهی در خاورمیانه که جزء معدود مراکز علمی و پژوهشی در دنیا است که بر روی افزایش قدرت و عملکرد مغز با رویکرد بین رشته ایی متمرکز است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مهندس سپهر صادقی مدیرعامل و ایده پرداز درخت سپید در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای حضار اظهار نمود: در درخت سپید با داستانی واقعی از زندگی انسان ها روبه رو هستید.
وی اظهار داشت: ما اینجا با تغییر قصه افراد، داستان واقعی زندگی کسانی را می سازیم که با کمک معجزه انعطاف پذیری مغزی توانستند ذهن خویش را از طریق های میانبر بازسازی کنند تا انسان ها آن گونه که می خواهند بهترین داستان زندگی خویش را تشکیل دهند.
دکتر استکی مدیر بخش علمی-پژوهشی درخت سپید در ادامه این نشست خبری ضمن اشاره به فعالیتهای این موسسه اظهار داشت: مأموریت ما در باشگاه مغز پژوهی سفر به درون مغز است. مغز مهم ترین دارایی بشر بوده و توجه به توانمندی های دانش آموزان و کودکان این سرزمین و رشد و موفقیت آنها وظیفه تک تک ماست.
وی افزود: برخی ازقابلیت های مغز قابل تغییر است ولی تمرکز روی نرم افزار مغز مهم ترین امر است. یعنی آدم ها باید به مغز خودشان غذای خوب هدیه دهند. محیط های غنی شده، بچه های با هوش تری را خلق می کند.
به گفته وی بچه ها به صورت طبیعی یادگیرنده هستند پس لازم است محیطی با چالش های مختلف را تجربه کنند.
مدیرعامل درخت سپید خاطرنشان کرد: می دانیم چشم خطا نمی کند و این مغز است که خطا می کند. پس فعالیتهای آموزشی با عنایت به چگونگی یادگیری مغز باید پایه ریزی شود.

مهندس صادقی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد دستاوردهای درخت سپید اظهار داشت: این موسسه تنها باشگاه مغز پژوهی درخاورمیانه و جزء معدود مراکز علمی و پژوهشی در دنیا است که بر روی افزایش قدرت و عملکرد مغز با رویکرد بین رشته ایی متمرکز است.
صادقی اضافه کرد: این موسسه تحقیقاتی با داشتن بیشتر از ۳۰ متخصص در زمینه های روانشناسی، عصب روانشناسی، هنری، حرکتی، رشد و آموزشی در حال فعالیت بوده و به بیشتر از ۴۰۰ کودک و بزرگسال در زمینه افزایش توانایی هوشی، رشد توانمندی های شناختی مانند دقت، توجه، تمرکز، خلاقیت و حافظه و تنظیم هیجانی کمک نموده است.
وی با تکیه بر این نکته که باتوجه به اینکه اغلب مراکز با رویکرد اختلالات فعالیت می نمایند تصریح کرد: اما درخت سپید تنها مرکز با رویکرد افزایش توانمندی می باشد.
دکتر استکی افزود: البته این مرکز در بخش اختلالات هم موفق بوده و با خیلی از تشخیص های اشتباه که سبب می شد کودکان با مداربندی های اشتباه مغزی در طول عمر خود مواجهه باشند کمک نموده تا به زندگی عادی باز گردند و گاهی در توانمندی های بالا هم قرار گیرند.
به گفته مهندس صادقی موسسه مغز پژوهی درخت سپید یک موسسه علمی - تحقیقاتی است که با استفاده از اخرین دستاوردهای علمی دنیا و هم راستا با بروزترین پژوهش های این حوزه، ارتقا توانمندی های مغز را امکان پذیر می نماید.
مدیرعامل درخت سپید ضمن اشاره به وظایف اصلی این مرکز اظهار نمود: توانمندی های یادگیری و اموزشی، بهبود تمرکز، توجه، کنترل هیجانات، خشم، ارتباطات موثر، زبان دوم تنها بخشی از وظایف کاربردی موسسه می باشد.

دکتر استکی تصریح کرد: رشد و توسعه توانمندی های مغزی کودکان و دانش اموزان این سرزمین همچون رسالت های باشگاه مغز پژوهی درخت سپید است.
مهندس صادقی با تکیه بر به روز بودن استراتژی های موسسه اظهار داشت: استراتژی های بکار رفته در این موسسه تحقیقاتی کاملاً هم سو با استانداردهای جهانی است و سازمانهای حمایت کننده و مشارکت کننده آن به صورت جهانی در حال فعالیت هستند.
وی در انتها اظهار داشت: مرکز تحقیقات مغز پژوهی درخت سپید با سازمان های داخلی و خارجی زیادی مشارکت دارد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/01/16
20:12:02
0.0 / 5
824
تگهای خبر: آموزشی , تجربه , متخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا
نظر شما در مورد سفر به درون مغز در تنها باشگاه مغزپژوهی دنیا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲