معاون راه و شهرسازی اردبیل خبر داد؛

پرداختی ۶ مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل

پرداختی ۶ مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل به گزارش حراج کن معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: متقاضیان اقدام ملی مسکن در استان اردبیل پرداختی خودرا در 6 مرحله برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی انجام می دهند.شهرام باباخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: پس از اتمام مراحل ساخت و تحویل مسکن مهر در سال گذشته، امسال اهتمام جدی بر تکمیل پروژه های اقدام ملی مسکن داریم تا با همراهی متقاضیان و پرداخت بموقع آنها ساخت این واحدها را در شهرهای استان اردبیل به سرانجام برسانیم.
وی اشاره کرد: در شهر اردبیل با ثبت نام انجام شده ۹ هزار نفر در مرحله اول برای مسکن اقدام ملی ثبت نام کرده بودند که با پایش و بررسی متقاضیان ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از آنها واجد شرایط مسکن اقدام ملی تشخیص داده شدند.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: با تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری پرداخت ۴۰ میلیون تومان مبلغ اولیه از طرف این متقاضیان انجام شد تا با تامین زمین ساخت واحدهای مسکونی در چهار نقطه شهر اردبیل صورت گیرد.
باباخانی خیابان کارگر، داروپخش و ۲ مجتمع در شهرک اندیشه را مناطق در نظر گرفته برای راه اندازی اقدام ملی مسکن در استان اردبیل اعلام نمود و اضافه کرد: در بعضی از پروژه ها شاهد اختتام مرحله اسکلت و شروع عملیات سفت کاری و نازک کاری هستیم که امیدواریم با همراهی متقاضیان و پرداخت بموقع آورده آنها بهره برداری از برخی از مساکن اقدام ملی را امسال و یا اوایل سال آینده شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: ۵۴۰ واحد از مساکن اقدام ملی با پیشرفت ۴۰ درصد در چهار نقطه شهر اردبیل در حال اجراست و در سایر شهرها نیز با محوریت بنیاد مسکن ساخت واحدهای مسکونی به انجام می رسد.
باباخانی به توافق وزارت راه و شهرسازی با دستگاه های اجرائی نظیر آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و صدا و سیما برای تامین مسکن مورد نیاز آنها افزود: با تامین زمین ساخت یک هزار واحد برای این دستگاهها در استان اردبیل در اولویت قرار گرفته تا با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و بنیاد شهید ساخت این واحدها نیز از هفته های آتی شروع شود.
وی بیان کرد: قرار شده شهرداری و نظام مهندسی نیز تخفیف ۵۰ درصدی در برآورد هزینه های خود عرضه کنند تا در کنار واگذاری رایگان زمین، متقاضیان اقدام ملی مسکن از این فضا و بستر فراهم شده نیز استفاده کنند.
باباخانی افزود: در شهرهای خلخال و پارس آباد با تلاش بنیاد مسکن راه اندازی واحدهای اقدام ملی مسکن شروع شده و در بعضی از پروژه ها نیز مراحل فونداسیون در حال انجام می باشد.
وی به افزایش تسهیلات بانکی اشاره نمود و اظهار داشت: تا حالا هیچ نوع اطلاعاتی در زمینه افزایش تسهیلات پرداخت ابلاغ نشده و تسهیلات در حد ۱۰۰ میلیون تومان پیش بینی می شود و مابقی مبالغ مورد نیاز برای تکمیل اقدام ملی مسکن از طرف متقاضیان تامین خواهد شد که در ۶ مرحله پرداختی در مراحل فونداسیون، اسکلت، نازک کاری و… از متقاضیان دریافت خواهد شد.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار نمود: در صورتیکه متقاضیان همکاری لازم را در پرداخت بموقع آورده اولیه داشته باشند، اقدام ملی مسکن به مانند مسکن مهر طولانی نخواهد بود و به محض تکمیل، تحویل متقاضیان خواهد شد.


منبع:

1400/01/11
19:34:47
0.0 / 5
733
تگهای خبر: بانك , پرداخت , طلا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پرداختی ۶ مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل
نظر شما در مورد پرداختی ۶ مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱