سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است

سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است به گزارش حراج کن مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است، اظهار داشت: کشور ما با مصرف بیشتر از ۱۴۵ میلیارد کیلووات برق در زمره ۲۵ کشور پرمصرف برق جهان قرار دارد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا شینا انصاری ارتباط افزایش مصرف برق و انتشار گازهای گلخانه ای را بعنوان عاملی مهم در پدیده گرمایش زمین عنوان نمود و توضیح داد: از آنجایی که ذغال سنگ بیشتر از نفت و گاز طبیعی عامل تولید CO۲ بعنوان مهم ترین گاز گلخانه ای است و حجم بیشتر ذغالسنگ برای تولید برق به کار می رود، جنبش جهانی ساعت زمین با تمرکز بر کاهش مصرف برق، بر نقش مهمی که این کاهش مصرف بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دارد، تاکید دارد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همینطور درباره خاموشی یک ساعته در ایران اظهار داشت: ایران در سال ۱۳۹۰ به جنبش ساعت زمین با خاموشی چراغ های برج میلاد تهران پیوست.

وی اضافه کرد: طی سالهای بعد شهرهای بیشتری در کشور به این رویداد پیوستند و با خاموشی یک ساعته المان های شاخص شهری در این رویداد بین المللی مشارکت کردند. سال جاری این رویداد روز شنبه مصادف با ۲۷ مارس( ۷ فروردین ماه) برگزار می گردد و المان هایی نظیر برج میلاد، پل طبیعت، گنبد مینا و برج آزادی به مدت یک ساعت خاموش خواهند شد.

انصاری ضمن اشاره به آنکه اهمیت این رویداد بسیار فراتر از خاموش کردن نمادین چراغ ها است، اظهار داشت: با عنایت به شرایطی که بیماری کووید ۱۹ در جهان بوجود آورده است ساعت زمین سال جاری می تواند ضمن توجه بیشتر به معضلات محیط زیست در سطح جهان باعث سرعت بیشتر اقدامات محیط زیستی شود و با استفاده از همکاری و اجماع جهانی، سبب جلب مشارکت مردم جهان برای حفظ طبیعت و تلاش موثر برای مقابله با بحران تغییر اقلیم شود.

به گزارش سایت شهر «ساعت زمین» رویدادی محیط زیستی است که از جانب صندوق جهانی طبیعت و سایر مؤسسه های همکار آن در سال ۲۰۰۷ بنیان نهاده شد و الان در ۱۸۰ کشور در سرتاسر جهان برگزار می گردد. هر سال میلیون ها نفر با خاموش کردن چراغ های برق به مدت یک ساعت، رویداد «ساعت زمین» را گرامی می دارند. رویداد ساعت زمین روز امروز (۷ فروردین ماه مصادف با ۲۷ مارس) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ به وقت محلی برگزار می گردد.

منبع:

1400/01/07
23:59:41
0.0 / 5
856
تگهای خبر: تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است
نظر شما در مورد سرانه مصرف برق ایران حدود ۳ برابر سرانه جهانی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲