وزیر راه خبر داد:

واگذاری ۵۱۰ هزار واحد طرح ملی مسكن به مردم طی ماه های پیش رو

واگذاری ۵۱۰ هزار واحد طرح ملی مسكن به مردم طی ماه های پیش رو حراج کن: وزیر راه و شهرسازی از واگذاری 510 هزار واحد مسکونی به ترتیب از فروردین و ماه های آتی امسال به متقاضیان آگاهی داد.



به گزارش حراج کن به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به شعار سال جاری اظهار داشت: از سال قبل با چند اقدام سعی کردیم رویکرد جریان پایدار تولید مسکن در کشور برقرار شود و ازجمله جامعه هدف متقاضیان را شناسایی کردیم که این افراد تشکیل پرونده دادند و برای آنها حساب بانکی راه اندازی شد.
وی اضافه کرد: تا آخر سال گذشته همین طور ثبت نام از متقاضیان ساکن شهرهایی که قبل تر نام نویسی نشده بودند، انجام شد و همین طور زمین های مناسب و مطلوب زندگی شهری به میزان کافی در محدوده شهرها انتخاب و تخصیص داده شد.
وزیر راه و شهرسازی همین طور اظهار داشت: عملیات ساخت و سازهایی که قرار بود توسط مردم و انبوه سازان اجرا شود اجرائی شده است و عملیات ساخت ۵۱۰ هزار واحد مسکونی که از سال قبل و حتی سال ۹۸ شروع شده بود نیز از فروردین و ماه های آتی به ترتیب شاهد تحویل این خانه ها به مردم خواهیم بود.
اسلامی با اعلان اینکه امسال نیز گام مؤثر دیگری برای هماهنگی و تسهیل گری ساخت و ساز مسکن برخواهیم داشت اضافه کرد: با رفع موانع درباره مجوز و پروانه ساخت شهرداری ها و تسهیلاتی که بانک ها باید پرداخت کنند با همکاری وزارت کشور، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی موانع فوری تر برداشته شود و جریان تولید مسکن در کشور شتاب گیرد.
آغاز اجرای مالیات بر خانه های خالی در سال جاری
وزیر راه و شهرسازی همین طور درباب مالیات خانه های خالی نیز اظهار داشت: سال قبل اطلاعات یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال و با هدف کنترل قیمت مسکن، سامانه جامع املاک و اسکان افتتاح شد.
وی اضافه کرد: در اجرای قانون جدید مجلس شورای اسلامی، از ۱۹ فروردین هر ایرانی که دارای واحد مسکونی است، مکلف است با مراجعه به سامانه جامع املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی اطلاعات خودرا وارد کند و با شناسایی واحدهای مسکونی خالی، این واحدها مکلف می شوند یا اجاره داده شوند و یا به فروش برسند که این امر سبب توسعه عرضه مسکن و کاهش تلاطمات این بازار خواهد شد ضمن اینکه با مالیات سنگینی که بر خانه های خالی وضع می شود، پول های سرمایه گذاری و سوداگری از بازار مسکن فاصله می گیرد و فقط پول های متقاضیان واقعی و مصرف کنندگان در بازار باقی خواهد ماند.
اسلامی تاکید کرد: هدف قانون مصوب مجلس اساساً این است که بخش سوداگری از بازار مسکن فاصله بگیرد.


منبع:

1400/01/06
01:57:02
0.0 / 5
892
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واگذاری ۵۱۰ هزار واحد طرح ملی مسكن به مردم طی ماه های پیش رو
نظر شما در مورد واگذاری ۵۱۰ هزار واحد طرح ملی مسكن به مردم طی ماه های پیش رو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵