تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران

تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران به گزارش حراج کن به دنبال اجرایی کردن مصوبه شورای تأمین شهرری، تحویل محوطه کارخانه سیمان ری به شهرداری تهران و رفع تصرفات غیر قانونی صورت گرفت.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، ، به دنبال دریافت مصوبه شهردار تهران از هیئت دولت در خصوص تبدیل سیمان ری به موزه صنعت، شهرداری منطقه ۲۰ با دریافت مجوز قضایی و معاضدت سرکلانتری نهم و یگان حفاظت شهرداری تهران و ابلاغ مصوبه شورای تأمین شهرستان ری با ورود به محوطه سیمان ری، مبادرت به رفع تصرف و تحویل ملک مورد نظر کرد.
فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ با بیان این خبر اظهار داشت: مرمت، بازسازی و تبدیل این مکان پرارزش تاریخی به موزه صنعت سیمان با هماهنگی و همکاری متخصصین و هنرمندان بزودی شروع می شود.
او افزود: علیرغم ابلاغ مصوبه هیئت وزیران، متصرفین غیر قانونی در جهت اجرایی نمودن مصوبه دولت، چندین مرتبه کارشکنی می کردند و اقدامات ایشان منجر به تخریب این اثر تاریخی می شد که نهایتا با مساعدت و حسن ظن دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری، این میراث پرارزش ملی که در کنار تپه و دژ تاریخی " رشکان " در پهنه جنوب تهران قرار دارد، انتزاع ید از متصرفین شد و ملک جهت اقدامات بعدی تحویل سازمان نوسازی شهر تهران شد.
براساس گزارش پایگاه خبری شهر، شهردار منطقه ۲۰ ضمن اشاره به اهمیت حفظ آثار و بناهای تاریخی در ری اظهار نمود: هر گونه تصرف، تغییر و یا تخریب آثار تاریخی و سو استفاده از این فضاهای ارزشمند، با واکنش صریح، دقیق و قانونی شهرداری روبرو می شود و ما وظیفه خویش را به صورت کامل به انجام می رسانیم.

منبع:

1400/01/02
21:58:18
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: ارز , صنعت , متخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران
نظر شما در مورد تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲