ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟

ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟ حراج کن: در ادامه این مطلب، اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت شرکت دانش بنیان عنوان شده که می توانید با ما همراه شوید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، ثبت شرکت دانش بنیان به علت مزایا و امتیازاتی که دولت برای آن در نظر گرفته امروزه دارای متقاضیان زیادی در ثبت شرکت و دیگر نقاط کشور است. از طرفی دیگر به دلیل عدم آشنایی اغلب متقاضیان ثبت شرکت با تعریف و نحوه ثبت شرکت دانش بنیان بر آن شدیم تا به زبانی ساده در عرضه نمائیم تا علاقه مندان بتوانند با اطلاعات کافی مبادرت به تبدیل و ثبت شرکتی دانش بنیان نمایند.
ابتدا به اختصار تعریفی از شرکت دانش بنیان عرضه می دهیم.
تعریف شرکت دانش بنیان
مطابق ماده ۲ قانون پشتیبانی از تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب سال ۱۳۸۹ مجلس، ثبت شرکت دانش بنیان اشاره به ثبت شرکت هایی دارد که در حوزه نوآوری، اختراع و تحقیق و توسعه طراحی و تولید محصولات و خدمات حوزه فناوری های برتر که ارزش افزوده زیادی تولید می کند، فعالیت می کنند.
برخی از متقاضیان ثبت شرکت دانش بنیان به اشتباه متصور هستند که شرکت دانش بنیان یکی از انواع شرکت ها است، در صورتی که شرکت دانش بنیان می تواند ماهیت هریک از انواع شرکت ها در زمان ثبت را به خود داشته باشد. به بیانی شفاف تر شرکت دانش بنیان یکی از انواع شرکتهای عادی است که در زمان ثبت میتوان آن را به صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص ثبت کرد.
مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و دیگر نقاط کشور
برای ثبت شرکت دانش بنیان ابتدا بایستی یکی از انواع شرکت ها را انتخاب و مراحل عادی ثبت را به سر انجام رسانید. بعد از ثبت شرکت در تهران و یا دیگر نقاط کشور می بایست درخواست تبدیل شرکت ثبت شده را به شرکت دانش بنیان در سامانه دانش بنیان ارسال نمائید. کارگروه ارزیابی این اداره بعد از ارزیابی محصولات و یا خدمات متقاضی، طرح متقاضی را به صندوق شکوفایی و نوآوری معرفی می کند و در صورت تائید طرح توسط این صندوق نوآوری و شکوفایی متقاضی می تواند واژه " دانش بنیان " را در ابتدای نام شرکت خود قرار دهد. شرکت متقاض در زمان ثبت می تواند به صورت ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت مسئولیت محدود و یا ثبت هر کدام از انواع شرکت را داشته باشد.
شاخص های عمومی ثبت شرکت دانش بنیان:
برای ثبت شرکت دانش بنیان جدا از اینکه چه ماهیتی شامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص داشته باشد، دو سوم اعضای هیأت مدیره می بایست حداقل حائز دو مورد از شرایط زیر باشد؛
۱) حداقل دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم باشند.
۲) لااقل ۳ سال دارای سابقه فعالیت مدیریتی و یا فعالیت علمی داشته باشند.
۳) در زمینه فعالیت شرکت لااقل یک اختراع ثبت شده داخلی و یا خارجی داشته باشند.
۴) در یک سال قبل پیش از تاریخ ارسال تقاضادانش بنیان، شرکت می بایست حداقل نصف درآمد فروش خویش را از قبال عرضه و فروش محصولات یا خدمات دانش بنیان در رابطه با محصولات و خدمات درج شده در لیست کالاهای دانش بنیان بدست آورده باشد.
۵) شرکت حداقل در شش ماه گذشته پیش از درخواست ثبت شرکت دانش بنیان حداقل ۳ نفر از کارمندان خویش را به صورت تمام وقت بیمه نموده و مستناد قابل عرضه در این خصوص داشته باشد.
شاخص های اختصاصی ثبت شرکت دانش بنیان:
برای ثبت شرکت دانش بنیان شرکت متقاضی علاوه بر شاخصهای عمومی بایستی شامل یکی از دسته های شاخصهای اختصاصی که در ذیل عنوان گردیده باشد:

دسته اول شامل شرکتهایی است که کالاهای دانش بنیان مطابق لیست مصوب کارگروه دانش بنیان تولید می کنند
دسته دوم شامل شرکت هایی است که توانسته باشند ظرف مدت دو سال قبل کالاهای خویش را را بواسطه ایجاد و یا انتقال دانش فنی در لیست کالای کارگروه دانش بنیان ارتقا دهند.
مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان
مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان به شرح ذیل می باشد. لازم به ذکر است عرضه بعضی از این مدارک الزامی و عرضه برخی دیگر از این مدارک اختیاری بوده ولیکن به روند موفقیت پرونده کمک شایانی می نماید:
۱ – همچون مدارک اختیاری میتوان به عرضه کپی مجوزهای تأسیس و پروانه های بهره برداری شرکت اشاره نمود.
۲ – تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت به همراه آگهی تأسیس شرکت (ارائه مدرک الزامی است)
۳ – عرضه آخرین فهرست بیمه تأمین اجتماعی کارکنان شرکت به همراه فهرست حقوق و خلاصه وضعیت حق السعی کارکنان شرکت (اختیاری )
۴- عرضه تعهد نامه دارا بودن نظام نامه مالی مطابق شیوه نامه کارگروه (اجباری)
۵- کپی آخرین برگه اظهارنامه مالیاتی ارسالی شرکت به سازمان امور مالیتی (اجباری)
۶- ارسال تصویر محصولات و خدمات شرکت در چارچوب کاتالوگ و رزومه و … (اختیاری)
۷- عرضه چارت و نمودار سازمانی شرکت به صورت واضح و مشخص (اختیاری)

در صورت وجود هرگونه ابهام و سوالی در مورد ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و دیگر نقاط کشور می توانید با کارشناسان خبره مؤسسه حقوقی والا نیک کیمیا (ثبت ونک) به شماره تماس: ۰۲۱۸۷۷۹۰ تماس حاصل فرمائید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/12/29
13:49:28
0.0 / 5
634
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟
نظر شما در مورد ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴