دبیر ستاد تنظیم بازار:

توزیع گسترده میوه از 22 اسفند

توزیع گسترده میوه از 22 اسفند به گزارش حراج کن دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه انباشت میوه در کشور داریم، اظهار داشت: با واردات موز تغییر قیمتی بوجود آمده را جبران می نماییم و قیمت موز در هفته های آتی به تعادل می رسد.به گزارش حراج کن به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی با بیان اینکه با انباشت میوه در کشور مواجهیم، عنوان کرد: نزدیک به ۵۰۰ هزار تن پرتقال در شمال کشور و بیشتر از این مقدار هم سیب داریم که به نوبت عرضه خواهد شد، حتی به دنبال صادرات سیب هم هستیم و مردم از لحاظ تأمین میوه مورد نیاز خود نباید نگرانی داشته باشند.
دبیر ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: حدود ۲۰ استان میوه خویش را از انبارهای شمال و غرب کشور به استان های متبوع خود برده اند و اگر تمامی این میوه ها جابجا گردد از ۲۲ اسفندماه توزیع میوه شروع خواهد شد.
وی افزود: قیمت میوه در همان ایام هم تعیین خواهد شد که یقیناً کمتر از قیمت فعلی بازار خواهد بود.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم سیب در میدان بهمن تهران تقریباً ۷ تا ۹ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار کمتر از ۱۰ هزار تومان است. سیب قرمز و سیب زرد هم حدود ۱۱ هزار تومان به فروش می رسد. البته هزینه های تولید هم بالاست و سیب کمتر از این مقدار برای باغدار صرفه اقتصادی هم ندارد.
حدود ۳۰ درصد رشد صادرات میوه داشته ایم
قبادی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ نسبت به ۱۳۹۷ حدود ۷۰ درصد رشد صادراتی و سال جاری به نسبت سال ۱۳۹۸ حدود ۳۰ درصد رشد صادراتی در میوه داشتیم و باید توجه داشت که سرکوب قیمت از طرفی سبب به مخاطره افتادن تولید و متعاقب آن صادرات می شود.
با واردات انجام شده قیمت موز به تعادل می رسد
وی در مورد موز هم بیان نمود: مقداری افزایش قیمت موز را در هفته گذشته شاهد بودیم که با واردات این تغییر قیمتی را جبران می نماییم و قیمت موز در هفته های آتی به تعادل می رسد.
معاون وزیر صمت در مورد نوسان قیمت میوه در بازار هم اظهار داشت: فصل تولید با فصل عرضه متفاوت می باشد. مثلاً تولید برخی میوه ها در پاییز اما پیک مصرف آنها فروردین ماه است که بخشی از نوسانات به این مورد باز می گردد.


منبع:

1399/12/12
10:14:16
0.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توزیع گسترده میوه از 22 اسفند
نظر شما در مورد توزیع گسترده میوه از 22 اسفند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳