مقام مسئول ؛

آماده سازی ۱۴ هزاراتوبوس برای سفرهای نوروزی

آماده سازی ۱۴ هزاراتوبوس برای سفرهای نوروزی حراج کن: مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آماده سازی 14 هزار و 200 دستگاه اتوبوس و 23 هزار دستگاه مینی بوس برای سفرهای نوروز 1400 آگاهی داد.داریوش باقرجوان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ با حمل و نقل عمومی جاده ای گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای برای هر گونه جابه جایی مسافر در طول ایام نوروز آماده به کار برای سفرهای لازم است.
وی اضافه کرد: با این وجود مختصات سفرهای نوروزی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با نوروزهای پیش از آن متفاوت می باشد اساساً ستاد ملی مقابله با کرونا سفارش به مسافرت نکردن می کند ما هم در سازمان راهداری، تابع همان چیزی هستیم که ستاد ملی مقابله با کرونا می گوید و هیچ تأکیدی بر انجام سفر نداریم.
مدیرکل افزود: ولی برای سفرهای ناگزیر که هم اکنون هم انجام می شود، کاملاً آماده برگزاری هستیم و در تبعیت از ستاد ملی مقابله با کرونا، تمام تصمیماتمان را منطبق با این ستاد کرده و ناوگان جاده ای ما، آماده به کار است.
وی تصریح کرد: شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان حمل و نقل عمومی جاده ای موظف به رعایت شیوه نامه های کرونا هستند و وضعیت ناوگان را از نظر ارائه خدمات سفرهای بهداشتی، مناسب نگه دارند.
۱۴ هزار اتوبوس بین شهری فعال داریم
باقرجوان در پاسخ به پرسشی درباره تعداد ناوگان آماده سفر در نوروز ۱۴۰۰ اظهار نمود: ۱۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۳ هزار دستگاه مینی بوس و ۳۳ هزار دستگاه سواری کرایه جاده ای ما فعال است و هم هم اکنون و هم در روزهای نوروز به ارائه خدمات می پردازند با این وجود باز هم منتظریم ببینیم نظر نهایی ستاد کرونا برای سفرهای نوروزی چه خواهد بود.
وی تاکید کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای با ۵۰ درصد ظرفیت مبادرت به جابه جایی مسافر می کند تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود بطور قطع اگر نیاز به افزایش ظرفیت باشد، تعداد سرویس ها را افزایش خواهیم داد.
کرایه اتوبوس فعلاً افزایش نمی یابد
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره قیمت بلیت سفرهای نوروزی جاده ای ۱۴۰۰ اشاره کرد: فعلاً تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس و سفرهای نوروزی ستاندن نشده و تغییری نخواهیم داشت.
تاکسی های بین شهری تمایلی به دوگانه سوز شدن ندارند
وی درباره دوگانه سوز شدن سواری های کرایه بین شهری اظهار داشت: برمبنای اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، اولویت دوگانه سوز شدن با خودرو های عمومی است؛ دوگانه سوز کردن برای خودرو های عمومی درون شهری، یک مزیت شمرده می شود اما در بحث سواری های کرایه بین شهری، شیب رَوی و سرعت خودرو از اهمیت بالایی برخوردارست که ممکنست تبدیل سوخت آنها از بنزین به سی ان جی، برای سرعت تاکسی های بین شهری به ویژه در سربالایی ها، مشکل ایجاد کند؛ به ویژه که بیشتر سواری های کرایه بین شهری، پایه گازسوز نیستند.
باقرجوان افزود: در کنار این موضوع، بحث استفاده سواری های کرایه بین شهری، از فضای صندوق عقب است؛ از آنجایی که بیشتر مسافران سواری های کرایه بین شهری، چمدان و ساک همراه و به فضای صندوق عقب نیاز دارند، پس نصب مخزن سی ان جی در صندوق عقب این خودرو های سواری، مشکل کمبود فضا برای آنها به وجود می آورد از همین رو، صاحبان ناوگان سواری، نصب مخازن سی ان جی در صندوق عقب و دوگانه سوز کردن خودرو ها را بر نمی تابند ولی اگر الزامی باشد، بخش سواری های کرایه بین شهری هم به دوگانه سوز کردن خودرو ها ورود می کنند؛ اما هم اکنون تعداد کمی از این طرح استقبال کرده اند.
لاستیک های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تقریباً تمام شده است
وی درباب لاستیک خودرو های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اظهار داشت: از شروع امسال ارز ۴۲۰۰ تومانی به لاستیک های وارداتی با ارز ترجیحی و یارانه ای تخصیص نیافت هر آنچه سالهای قبل وارد شده، بین رانندگان توزیع شده؛ وزارت صمت تضمین داده که در ادامه، هیچ مشکلی برای تامین لاستیک سنگین پیش نخواهد آمد سامانه توسعه تجارت یا سامانه کالا هم به این مساله اختصاص یافته که رانندگان می توانند با مراجعه به این سامانه، مدارک هویتی خودرا ثبت کرده و برمبنای میزان پیمایش لاستیک دریافت نمایند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری اضافه کرد: از لاستیک های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تقریباً چیزی باقی نمانده است.


منبع:

1399/12/10
22:39:33
0.0 / 5
805
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , اهدا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آماده سازی ۱۴ هزاراتوبوس برای سفرهای نوروزی
نظر شما در مورد آماده سازی ۱۴ هزاراتوبوس برای سفرهای نوروزی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱