هاشمی در آیین بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه وتره بار؛

قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است

قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، اظهار داشت: طبق نظرسنجی ها سازمان میادین میوه و تره بار در مقایسه با دیگر بخش ها توانسته نمره قابل قبولی از جانب شهروندان بگیرد.


به گزارش شهر، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران که امروز برگزار شد، به تاریخچه و هدف تاسیس میادین میوه و تره بار اشاره نمود و یکی از مهم ترین علل ایجاد این میادین را شبکه توزیع ناکارآمد محصولات غذایی، کشاورزی و میوه و تره بار عنوان نمود.
به قول او؛ این ناکارآمدی سبب شده تا از زمان رژیم گذشته، مسؤلان به فکر یک توزیع کارآمد باشند. اولین بازار میوه و تره پس از انقلاب اسلامی هم در تهران و در زندان «قزل قلعه» به وجود آمد و هدف آن، کم کردن واسطه های زیادی بود که سبب افزایش قیمت محصلات کشاورزی می شد.
رئیس شورای شهر تهران با اعلان اینکه میادین میوه و تره بار با کاهش فاصله میان تولید کننده و مصرف کننده و استفاده از لوازم علمی و فنی توانستند رضایت بخش زیادی از شهروندان را جلب کنند، اظهار داشت: طبق نظرسنجی ها سازمان میادین میوه و تره بار در مقایسه با دیگر بخش ها توانسته نمره قابل قبولی از جانب شهروندان بگیرد.
هاشمی در عین حال این را اظهار داشت که در کنار رضایتمندی شهروندان اما؛ باید نگاه صدمه شناسانه هم به این مساله داشت. درواقع باید ببینیم آیا واقعا میادین میوه و تره بار واسطه ها را حذف کردند؟ احساس می شود هنوز قیمت محصولات کشاورزی از تولید کننده تا مصرف کننده، فاصله ای ۱۰ برابری دارد. این فاصله نشان میدهد هنوز به اهداف اصلی این سازمان نرسیدیم، هرچند بخشی از قیمت کاسته شده است.
به قول وی؛ هنوز مشکلاتی در نحوه واگذاری و قیمت غرفه ها و قیمت محصولات وجود دارد که اگر تلاش شود و این مشکلات را حل نماییم، رضایت مندی شهروندان بیشتر خواهد شد.
طبق گزارش سایت شهر، بامداد امروز، هشت بازار جدید میوه و تره بار در پنج پهنه شمالی، جنوبی، غربی، شرقی و مرکزی پایتخت با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی و بخری اعضای شورای شهر و مدیران شهری راه اندازی شد. علاوه بر این هشت بازار، یک خوابگاه کارگری و ساختمان متمرکز ستادی این سازمان هم همزمان به بهره برداری رسید.1399/12/09
22:31:36
0.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است
نظر شما در مورد قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳