سواد فقط خواندن و نوشتن نیست

زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید

زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید به گزارش حراج کن یکی از اصلی ترین رسالت های والدین نسبت به فرزندانشان،   ایجاد شرایط مناسب برای دریافت مهارت های مهم زندگی به آنها است؛ مهارت هایی که یادگیری آن احتیاج به آموزش دارد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، قطعا یکی از اصلی ترین رسالت های والدین نسبت به فرزندانشان، ایجاد شرایط مناسب برای دریافت مهارت های مهم زندگی به آنها است. مهارت هایی که به کمک آن بتوانند به منظور زندگی در آینده پیش رو آماده شده و در مواجهه با چالش ها، ناهنجاری ها و صدمه ها بتوانند به بهترین شکل ممکن رفتار اصولی از خود داشته باشند.

شاید تا چند سال قبل تحصیل در یک مدرسه خوب و انجام تکالیف به منظور موفقیت تحصیلی و اصطلاح "باسواد شدن" بچه ها یکی از دغدغه های اصلی پدر و مادرها بود اما در شرایط کنونی و زمان فعلی آیا یادگیری مهارت خواندن و نوشتن به تنهایی می تواند موفقیت کودکان را در آینده تضمین کند؟ مسلماً پاسخ به این سؤال " خیر" است و شرایط ایجاب می کند که دانش آموزان در کنار سواد خواندن و نوشتن بتوانند از دیگر مهارت های لازم در زندگی هم بهره مند باشند.
کودکان بیشتر از هرچیز برای موفقیت و شادکامی نیاز دارند مهارت "زندگی کردن" در شرایط جامعه کنونی را بیاموزند. موضوعی که در دروس مدرسه تقریباً نادیده گرفته شده و نیاز هست به صورت مکمل به دانش آموزان آموزش داده شود. شاید بنابراین است که به قول سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، مفهوم کلمه "سواد" و تعریف از فرد باسواد، در هر زمان و شرایطی می تواند متفاوت باشد. در زمان حاضر "سواد" تنها بر مهارت خواندن و نوشتن دلالت ندارد و مهارت های اولیه دیگری را هم شامل می شود.
آشنایی با ۵ مهارت ضروری برای دانش آموزان
اصلی ترین مهارت هایی که یونسکو در زمان حاضر بعنوان سواد از آن یاد می کند، شامل ۵ حوزه "سواد مالی"، "سواد ارتباطی"، "سواد عاطفی"، "سواد تربیتی " و "سواد رسانه" است که شامل موارد ذیل می گردد:
سواد عاطفی: توانایی برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان و … به نحو شایسته
سواد اجتماعی: توانایی برقراری ارتباط و تعامل با تمامی اعضای جامعه (آداب معاشرت و روابط اجتماعی مناسب)
سواد مالی: توانایی مدیریت اقتصادی (درآمد، هزینه، پس انداز، سرمایه گذاری و…)
سواد رسانه ای: شناسایی مزیت و معایب رسانه و همینطور توانایی راه اندازی کسب و کار رسانه ای
سواد تربیتی: توانایی تربیت فرزندان به نحو شایسته

واقعیت مجازی، ابزاری مؤثر برای آموزش مهارت ها
با توجه به رشد تکنولوژی امروزه همه ما اغلب فعالیتهای روزمره خویش را تحت تاثیر اینترنت انجام می دهیم. دنیای آموزش هم از حالت سنتی فاصله گرفته و به سمت آموزش مجازی حرکت کرده است. آموزش مجازی می تواند ابزاری مؤثر برای یادگیری مهارت ها به دانش آموزان باشد که این امر هم اکنون در" کاخ سرخ" بعنوان نخستین اپلیکیشن حقیقت مجازی در دنیا تعریف شده و در اختیار جمع کثیری از دانش آموزان قرار دارد. این اپلیکیشن توسط سامانه رشد خوش نظر طراحی و تهیه شده و با هدف آموزش مهارت های زندگی در اختیار کودکان ۷ تا ۱۳ قرار دارد. برپایه این اپلیکیشن دانش آموزان در چارچوب ۹ ترم مشغول به فراگیری سوادهایی می شود که بعنوان مهارت در آینده به آنها احتیاج دارد ولی در شرایط فعلی در مدارس هیچیک از آنها به او آموزش داده نمی گردد.

کاخ سرخ چیست؟
عرفان خوش نظر بنیانگذار و تولیدکننده کاخ سرخ و مدیرعامل سامانه رشد خوش نظر در این باره توضیح می دهد: در این اپلیکیشن دانش آموز به مدت ۹ ماه مشغول به فراگیری سوادهایی می شود که برای دستبابی به موفقیت در آینده، به آنها احتیاج دارد. این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه نصب شده و سپس با استفاده از عینک سه بعدی (VR) محیط متفاوت و جذابی پیش روی دانش آموز قرار می گیرد. این برنامه آموزشی قابلیت استفاده بدون عینک حقیقت مجازی را هم دارد و می توان بر روی تلفن همراه از آن بهره برد.
آموزش از راه بازی (گیمفیکیشن)
هیچ چیزی بیشتر از یک بازی برای دانش آموز جذاب نیست و همین مسئله سبب می شود تا آموزش از راه بازی (گیمفیکیشن) بسیار مورد توجه آنها قرار بگیرد. استفاده از بازی سبب می شود که دانش آموز با شکست و پیروزی روبرو شده و ضمن انجام بازی، با آموزش های مختلف در چارچوب سوادهای شش گانه روبرو شوند. به واقع امروزه VR دریچه جدیدی از آموزش را به سمت دانش آموزان باز کرده است و تحقیقات به عمل آمده ثابت کرده که اپلیکیشن های حقیقت مجازی می توانند به شکل مؤثری در پرورش نیروهای حرفه ای مورد استفاده قرار بگیرند.

آموزش زبان انگلیسی، ریاضی و کامپیوتر به صورت رایگان
در کاخ سرخ در کنار آموزش سوادهای شش گانه کاخ زبان انگلیسی، کاخ ریاضی و کاخ کامپیوتر هم بعنوان هدیه به دانش آموزان داده می شود. در کاخ زبان قواعد آموزشی زبان انگلیسی به صورت ساده به دانش آموزان، آموزش داده می شود. در کاخ ریاضی دانش آموزان با کاربرد ریاضی در زندگی آشنا شده و در کاخ کامپیوتر هم توانایی استفاده از مهارت های هفت گانه کامپیوتر، اینترنت و … را فرا می گیرند. لازم به ذکر است که کلیه سرفصل ها و محتوای دروس توسط تیم کارشناس و متخصص وابسته به هر یک از سوادها طراحی و تدوین شده است.
گارانتی بازگشت وجه بدون شرط
دوره کاخ سرخ به صورت کامل از جانب سامانه رشد خوش نظر گارانتی بدون قید و شرط دارد به این معنا که بعد از مشاهده کامل دوره در صورت نارضایتی والدین کل هزینه پرداختی بدون قید و شرط بازگشت داده خواهد شد.
پشتیبان های کاخ سرخ با شما تماس می گیرند
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با سامانه رشد خوش نظر و همینطور کاخ سرخ بعنوان نخستین اپلیکیشن آموزش از راه حقیقت مجازی به آدرس پیج اینستاگرامی به آدرس http: //instagram.com/erfankhoshnazar.ir رجوع نمائید در نخستین فرصت تیم پشتیبانی کاخ سرخ با شما تماس خواهند گرفت.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/12/06
21:55:35
0.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید
نظر شما در مورد زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴