آغاز حراج اموال با فروش خودروها

آغاز حراج اموال با فروش خودروها به گزارش حراج كن، به نقل از ایلنا رییس هیات تسویه تعاونی ثامن الحجج اظهار داشت: مشتریانی كه در بانك پارسیان امضای تعهد كردند از روز بیست تیر ماه براساس تاریخ سررسید برگه تعهدنامه می توانند برای دریافت مابقی سپرده خود به بانك عامل مراجعه كنند.


در مراسم ختم مادر مدیرعامل بانك سپه، بسیاری از مدیران شبكه بانكی آمده بودند از جمله فرهاد خالتی، مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیربانكی و رییس هیئت تصفیه تعاونی ثامن‌الحجج كه توانستیم اطلاعاتی درخصوص آخرین وضعیت آن تعاونی و اقدامات هیئت تصفیه اخذ كنیم. مشروح گفت و گو به شرح زیر است:
 
 آقای خالتی از آخرین وضعیت تصفیه تعاونی ثامن‌الحجج چه خبر؛ هیئت تصفیه بالاخره تشكیل شد؟
 
بله هیئت تصفیه اواخر سال گذشته براساس قوانین و مقررات وزارت تعاون و مصوبات شورای پول و اعتبار تشكیل شده و مشغول به كار است و به طور مرتب و هفتگی جلسه دارد؛ اعضای آن شامل نمایندگان بانك مركزی، قوه قضاییه و دستگاه‌های امنیتی است كه تا الان هم جلسات زیادی تشكیل دادند و در مورد تأمین مالی تعهدات و پرداخت به سپرده‌گذاران تصمیماتی گرفتند كه انشالله به زودی نتایج آن مشخص می شود.
 
خوب، این موارد را اطلاع‌رسانی كنید، سپرده‌گذاران منتظر اخبار جدید هستند؟
 
از زمان تشكیل كارگروه ویژه به صورت مرتب اطلاعیه‌هایی در سایت بانك مركزی منتشر می‌شد، مضافاً اینكه بسیاری از رسانه ها مصاحبه‌هایی را با مسئولان امر داشتند و به اطلاع‌رسانی در این زمینه كمك كردند. با آغاز به كار هیئت تصفیه به دلیل اینكه مدیریت اداره تعاونی برعهده این هیئت قرار گرفت، نیاز بود شناخت كاملی نسبت به دارایی های تعاونی داشته باشیم و سپس اقدام به اطلاع رسانی كنیم.
 
سپرده‌گذارانی كه تعهد امضا كرده‌اند و سپرده خود تا مبلغ 100 میلیون تومان را به بانك پارسیان منتقل كردند، نمی‌دانند چه كنند،  ظاهراً هفته آینده موعد پرداخت این سپرده هاست؟
 
مشتریانی كه در بانك پارسیان تعهد امضا كرده‌اند‌ از روز بیستم تیر ماه براساس تاریخ سررسید برگه تعهدنامه می‌توانند برای دریافت مابقی سپرده خود به بانك عامل مراجعه كنند. البته تأكید ما این است كه سپرده‌گذاران مشخصاً در تاریخی كه برایشان تعیین شده است به شعبه مراجعه كنند چون جابه‌جایی در تاریخ مراجعه ‌می‌تواند ارایه خدمت به سایر سپرده‌گذاران را با اختلال مواجه كند.
 
در مورد پرداخت مبالغ بالاتر چه خواهید كرد؟
 
مبالغ بالاتر نیز تا 300 میلیون تومان برای همه تعیین تكلیف شده است. تمام سپرده گذاران می توانستند سپرده های خود را تا 300 میلیون تومان منتقل و 35 میلیون تومان دریافت كنند. ولی تعیین تكلیف سایر سپرده گذاران منوط به كفاف دارایی‌های تعاونی خواهد بود.
 
مشخصاً در مورد ارزیابی املاك تا به حال چه كارهایی انجام دادید و مزایده‌هایی كه انجام شده چه نتیجه ای داشته است؟
 
تاكنون برخی از املاك ارزیابی شده‌اند كه در نتیجه این ارزیابی‌ها مشخص شد قیمت واقعی املاك بسیار پایین‌تر از پیش بینی‌های قبلی بوده است. ضمن اینكه تاكنون دو مزایده اموال منقول برگزار شده و مزایده املاك هم در شرف انجام است كه باتوجه به استقبال خوب سپرده‌گذاران و مردم، هیئت تصفیه تصمیم گرفته است مهلت مقرر برای شركت در مزایده را برای یك هفته تمدید كند تا فرصت كافی برای سایر افرادی كه تاكنون موفق به شركت در این مزایده نشده‌اند، فراهم شود.
 
شنیدیم كه نشست‌هایی با سپرده‌گذاران داشتید در این نشست‌ها چه مواردی مطرح شد ؟
 
البته برگزاری نشست با سپرده‌گذاران مربوط به بعد از تشكیل هیئت تصفیه نیست و قبل از تشكیل هیئت هم مرتباً با سپرده‌گذاران جلساتی برای تبادل نظر داشتیم و در حال حاضر هم این جلسات برگزار می شود كه هیئت تصفیه با اطلاع از دغدغه‌های سپرده‌گذاران تصمیم گیری كند و اصلاً یكی از روش های اطلاع‌رسانی ما از ابتدا تاكنون همین جلسات بوده است. چراكه از نزدیك با مشكلات سپرده گذاران آشنا شده‌ایم و آنها هم با مشكلات اجرایی كار و مراحل ساماندهی آشنا شده‌اند.
 
برنامه آینده شما درباره فروش سایر اموال چیست؟
 
نزدیك‌ترین مزایده ای كه قرار است برگزار شود بیستم تیرماه است كه مربوط به برگزاری حراج خودروهای تعاونی می باشد و به تدریج بقیه هم انجام خواهد شد.
 
چند نفر از سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج تا به حال تعیین تكلیف نشده اند؟
 
حدود 5 هزار نفر باقی مانده اند. خوشبختانه با برنامه ریزی انجام شده یك میلیون و 250 هزار حساب به 11 هزار حساب تبدیل شده است.
 
در مورد سایر موسسات فاقد مجور اطلاعاتی به ما می دهید؟
 
اجازه بدهید، بایستی به بانك مركزی بروم. در آینده نزدیك در مورد سایر موسسات فاقد مجوز و دارای مشكل برای مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.
1396/04/16
18:19:18
5.0 / 5
5257
تگهای خبر: حراج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز حراج اموال با فروش خودروها
نظر شما در مورد آغاز حراج اموال با فروش خودروها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴