معاون وزیر راه اعلام كرد؛

جزئیات و نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار

جزئیات و نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار حراج کن: مدیرعامل شرکت راه آهن جزئیات فروش بلیت سفرهای ریلی نوروز امسال و قیمت بلیت را تشریح نمود.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سعید رسولی امروز در نشست خبری تشریح سفرهای ریلی نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: تصور می شد امسال زودتر از این با واکسیناسیون عمومی بیماری کرونا کنترل شود اما مشکلاتی در سطح دنیا در تولید واکسن پیش آمد که به نوروز ۱۴۰۰ رسیدیم و هنوز شرایط پایداری در زمینه کنترل کرونا پیش نیامده است.
وی اضافه کرد: شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری باوجود تحمل ضرر و زیان زیاد، خدمت رسانی را به مردم انجام دادند. برای سفرهای نوروزی هم اهتمام کرده ایم بستر لازم را فراهم نماییم و با جدیت بیشتر پروتکل های بهداشتی را در نظر بگیریم تا مسافران با آرامش خیال از قطار استفاده کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ایام پیک سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ از ۲۵ اسفند امسال شروع شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد. از ماه گذشته با صدور ابلاغیه ای ستاد سفرهای نوروزی را ایجاد کرده ایم.
وی اشاره کرد: پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروزی از سه شنبه ۵ اسفند شروع می شود و فروش بلیت هم بوسیله آژانس ها و هم اینترنتی صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت راه آهن افزود: برای سفرهای نوروزی پیش رو، روزانه ۲۳۰ قطار پیش بینی شده و در کل در ۲۱ روز پیک سفرهای نوروزی چهار هزار و ۸۲۷ رام قطار در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: روزانه ۱۰۳ هزار مسافر را در روزهای نوروز بوسیله شبکه ریلی جابجا می نماییم و در مجموع ۲۰ میلیون و ۱۷۶ هزار نفر-سفر ظرفیت به وجود آمده است.
معاون وزیر راه درباره سفرهای نوروزی ۹۹ که به خاطر شیوع ویروس کرونا باطل شد، اظهار داشت: مجموعاً یک میلیون و ۴۸۳ هزار بلیت در نوروز ۹۹ به مسافران مسترد شد و مجموع مبالغ بازگشتی به مردم ۱۳۳ میلیارد تومان بود.
به گفته رسولی بیش از ۱۹ میلیون نفر کاهش مسافر قطار امسال به سبب شیوع ویروس کرونا رخ داد که با احتساب میانگین هر بلیت ۱۰۰ هزار تومان، ۱، ۹۸۸ میلیارد تومان به شرکت های ریلی ضرر وارد شد.
جزئیات نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای ریلی
رسولی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی پیش رو اظهار داشت: در سه مرحله از سامانه وزارت بهداشت برای متقاضیان خرید بلیت استعلام صورت می گیرد به این صورت که اگر فردی بلیت قطار خریداری کرد در زمان خرید بلیت با کد ملی استعلام از سامانه بهداشت انجام می شود.
وی اضافه کرد: در مرحله دوم اگر فردی برای چند روز بعد بلیت خریداری کند مجدد در روز سفر استعلام انطباق کد ملی با سامانه وزارت بهداشت انجام می شود و اگر نام فرد در سامانه وزارت بهداشت بعنوان بیمار کرونائی ثبت شده بود به وی اطلاع رسانی کرده و می خواهیم به ایستگاه نیاید.
رسولی اضافه کرد: مرحله سوم در روز مسافرگیری است که باز هم از جانب مسئولان قطار استعلام از سامانه وزارت بهداشت انجام می شود و اگر مسافری استعلام کرونای وی مثبت شد از قطار پیاده خواهد شد.
وی اظهار داشت: همین طور در ایستگاه ها غربالگری داریم و استفاده از ماسک الزامی است، کوپه ها پیش از مسافرگیری پلمب می شود.
رسولی تصریح کرد: نوروز امسال به هیچ عنوان افزایش قیمت بلیت قطار نداریم.
تسهیلات کرونائی شرکتهای ریلی به کجا رسید؟
مدیرعامل شرکت راه آهن درباب اعطای تسهیلات کرونائی به شرکت های ریلی اظهار داشت: دولت ۹۴۰ میلیارد تومان برای اختصاص به شرکت های ریلی تصویب کرد که تا به امروز بانک ها ۱۴۱ میلیارد تومان معادل ۱۵ درصد کل تسهیلات مصوب به شرکت های ریلی پرداخت کرده اند.
وی اشاره کرد: دو بانک عامل برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شد که رقمی که بانک ملی قرار بود پرداخت کند بطور کامل پرداخت گردید و البته مبلغ آن پایین بود.
معاون وزیر راه اظهار داشت: بخش عمده تسهیلات کرونائی را یک بانک دیگر بر عهده گرفت که باوجود پیگیری های گسترده این بانک از پرداخت تسهیلات خودداری می کند.
به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن، شرکت های ریلی تحت فشار هستند و نیروهای خودرا تعدیل نکرده اند. حتی قرار شد واگن های شرکت های ریلی بعنوان وثیقه تسهیلات از طرف بانک مذکور در ترهین بانک برود. ستاد کرونا نیز این مساله را تأیید کرد، بانک مرکزی هم به بانک عامل دستور داد تا واگن مسافری بعنوان وثیقه تسهیلات پذیرفته شود؛ پیگیر هستیم تا این تسهیلات به شرکت های ریلی پرداخت گردد.
افزایش ۸ درصدی حمل بار توسط شبکه ریلی
رسولی همین طور درباره وضعیت حمل بار با قطار امسال اظهار داشت: امسال در بخش تناژ ۶ درصد افزایش حمل بار و در بخش تن –کیلومتر ۸ درصد افزایش داشتیم؛ ۸ درصد نیز افزایش راندمان را شاهد بوده ایم.
وی اشاره کرد: در بندر شهید رجایی ۱۱۲ درصد در بخش تناژ و ۱۱۰ درصد در تن-کیلومتر رشد حمل بار داشته ایم. این مساله در بندر امیر آباد به ۴۱۲ درصد افزایش رسیده است.
رسولی اشاره کرد: امسال حمل مستقیم غلات و کالاهای اساسی از کشتی به قطار برای اولین بار انجام شد که سرعت تخلیه و بارگیری را افزایش داد.
وی اشاره کرد: بطور کلی ۵.۸ درصد افزایش حمل بار در کشور، ۱۰.۳ درصد افزایش حمل بار ریلی ترانزیتی، ۱۳.۱ درصد افزایش حمل بار ریلی داخلی، ۱۵ درصد افزایش بار ریلی وارداتی و ۲۴ درصد کاهش صادرات ریلی رخ داده است.
منبع:

1399/12/04
13:54:01
0.0 / 5
766
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جزئیات و نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار
نظر شما در مورد جزئیات و نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴