رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس:

مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است

مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس در مورد کارآمدی مدیران اظهار داشت: مشکل کمبود قانون نیست بلکه انباشت قانون است که این امر مربوط به مدیران نیست و بخشی به مجلس برمی گردد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین تقوی در پنجمین جلسه شورای اداری استان تهران اظهار داشت: در مجلس یازدهم تعهد جمعی عنوان شد که در خدمت مدیران باشیم و کمک نماییم تا کارها به خوبی پیش رود. مدیران سرمایه اجتماعی جامعه هستند. اساسا پست و مسئولیت امانت است و مسئولان امانتدار هستند؛ مدیران باید پست را بعنوان خدمت نگاه کنند چونکه نوع نگاه رفتارها را شکل می دهد؛ پست ها مرکز معامله و تجارت نیست بلکه خدمت اولویت و افتخار است.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم عبادت است، خاصیت دیگر مدیر اینکه مدیر باید از جنس مردم باشد و اینکه گرفتاری و سختی مردم بر روح و روان مدیر فشار آورد. بی شک مدیر باید شوق خدمت به مردم داشته باشد اظهار داشت: مدیر باید زینت سازمان باشد، همین طور مدیر باید کارآمد باشد چونکه یکی از عوامل زوال حکومت، کارگزاران و مدیران ناکارآمد است، مدیر در حوزه کاری خود باید قدرتمند باشد.

وی با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر اضافه کرد: مدیر باید با تجربه و کارآمد باشد و نباید حریص بر مدیریت باشد؛ بعلاوه مدیر باید به افکار عمومی توجه ویژه داشته باشد، مدیر باید کم هزینه و پرسود باشد. رانت و ویژه خواهی در نظام اسلامی ممنون است و مدیر باید با مردم مهربان باشد و تقوا و خداترسی را سرلوحه امور قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سیّدرضا تقوی با اشاره به لزوم کارآمدی مدیر اشاره کرد: مشکل کمبود قانون نیست بلکه انباشت قانون است که این امر مربوط به مدیران نیست و بخشی به مجلس برمی گردد، چونکه مدیر به استناد یک قانون اقدامی انجام می دهد و مدیری به استناد قانون دیگر کار دیگری انجام می دهد. ساختارها در نظام اداری بسیار مهمست ساختار برمبنای محتوا طراحی می شود؛ بدون ساختار مناسب برنامه ها با چالش مواجه می شوند.

1399/12/03
12:20:31
0.0 / 5
877
تگهای خبر: تجربه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است
نظر شما در مورد مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴