تاكید استاندار قم به نگاه واقع بینانه مدیران در ارائه آمار

تاكید استاندار قم به نگاه واقع بینانه مدیران در ارائه آمار به گزارش حراج کن قم استاندار قم خواهان نگاه واقع بینانه مدیران به ارائه آمار درعمکلردها شد و اظهار داشت: این آمار نباید طوری ارائه شود که به تعریف از خود منجر شود.


بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت: ارائه آمار توسط مسئولان، باید طوری باشد که عده ای، تنها نقاط ضعف را ببینند و نقاط قوت را تضعیف نماییم.
استاندار قم اظهار داشت: با نگاهی که در این استان دنبال شده به سمتی در حال حرکت هستیم که ارائه گزارش ها را با مطبوعات، رسانه ها و مردم صادقانه و شفاف انجام می دهیم که این رویکرد نشان میدهد با شفاف سازی آمار به دنبال بهبود وضع موجود هستیم. برای رسیدن به وضعیت مطلوب نیازمند صورت برداری دقیق، علمی وبی طرفانه از وضع موجود استان در بخش های مختلف هستیم.
سرمست خطاب به مسئولان استان اظهار داشت: اگر خودمان را در معرض پاسخگویی، برداشت دقیق تجربی و آماری قرار ندهیم به صورتی متوسل به توجیه و تبلیغ خودمان می شویم که این مساله نیز هیچگاه سبب بهبود کیفیت زندگی و اثبات فرآیندها نمی گردد.
وی بیان کرد: باید با واقع بینی وضعیت استان را برمبنای اطلاعات و آمار مجود بررسی و به یک تحلیل و بررسی مناسب دست یافته و با آن به دنبال رسیدن به وضعیت مطلوب باشیم.
استاندار قم با تاکید بر اینکه باید همیشه خودمان را باید در معرض داوری دیگران قرار دهیم، اظهار داشت: مدیران باید عملکرد خودرا درگذر زمان مقایسه کرده و به این فکر نماییم که در ابتدای قبول مسئولیت کجا بوده و در مدت مسئولیت خود به کجا رسیدیم.
وی اضافه کرد: همین طور مدیران باید ارزیابی درونی از عملکرد خود داشته باشند و فعالیت خودرا با استان های دیگر مقایسه کنند.
استاندارقم با اشاره به وجود میانگین های مشترک بین استان های کشور، اشاره کرد: این میانگین ها می تواند تاثیربسزایی در ارتقاء عملکردها داشته باشد.
وی اظهار داشت: استان قم برای ارتقاء جایگاه در عرصه های مختلف نیازمند اصلاح نگرش در سطح ملی است که این مهم نیز با ارائه آمار دقیق و تحلیل های شفاف در سطح کلان قابل پیگیری و مطالبه است که از مدیران درخواست داریم این مهم را در برنامه های خود قرار دهند.
سرمست بیان کرد: آماری که ارائه می شود باید طوری تحلیل و بررسی قرار گیرد که مبنای تحلیل، برنامه نویسی و تصمیم سازی داشته باشد و بتوان برای بهبود و اصلاح فرآیندها از آنها بهره برد.
منبع:

1399/11/30
21:21:56
0.0 / 5
964
تگهای خبر: ارز , تبلیغ , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاكید استاندار قم به نگاه واقع بینانه مدیران در ارائه آمار
نظر شما در مورد تاكید استاندار قم به نگاه واقع بینانه مدیران در ارائه آمار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴