بر اساس گزارش بازرسی كیفیت و استاندارد ایران؛

ستاره پنجم در انتظار تارا

ستاره پنجم در انتظار تارا سطح کیفیت تارا محصول جدید ایران خودرو بعد از گذشت سه ماه از تولید انبوه و عرضه به بازار، برپایه شاخصهای ارزشیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و نظرسنجی از مشتریان تعیین می شود.به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، ستاره های کیفی «تارا» بعد از ارزشیابی کیفی و نتایج شاخص بررسی اولیه کیفیت (IQS) از نگاه مشتریان تعیین خواهد شد.
اندازه گیری این شاخص نیازمند پیمایش سه ماهه خودرو توسط مشتریان است، ازاین رو تعیین سطح کیفی محصول تارا بعد از تحویل دهی به مشتریان و پیمایش سه ماهه و تعیین نتایج شاخص بررسی اولیه کیفیت از نگاه آنان صورت می پذیرد؛ ضمن اینکه هدف گذاری انجام شده در ایران خودرو، کسب پنج ستاره کیفی برای محصول تارا است.
شاخص بررسی اولیه کیفیت (IQS) که مبین تعداد ایرادات عنوان شده توسط مشتریان به ازای هر صد دستگاه خودرو است، همچون شاخصهای مهمی است که در سالهای اخیر برای سنجش رضایت مصرف کنندگان خودرو های تولید داخل مورد استفاده قرار می گیرد.
این شاخص با بهینه کاوی شاخصهای معتبر بین المللی استخراج شده و نتایج آن گویای میزان رضایت مشتریان از سطح کیفیت محصولات است. شاخص بررسی اولیه کیفیت، خودرو را بعد از تولید و حین مصرف توسط مشتریان مورد ارزیابی قرار می دهد.
این بررسی در فاصله زمانی سه ماه بعد از تحویل خودرو، از مصرف کنندگان صورت می گیرد و به همین جهت تعیین سطح کیفیت خودرو های جدید، فاصله زمانی سه ماهه با زمان ورود به بازار دارد. محصول تارا هم که در آستانه تولید انبوه قرار دارد از این قاعده مستثنی نبوده و با سپری شدن سه ماه از عرضه به بازار، وارد جدول ارزشیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خواهد شد.
فرآیند ارزشیابی و بازرسی خودرو ها هم سال ها است که برپایه استاندارد ملی اجرا می شود که این فرایند عیوب کیفی خودرو حین تولید انبوه و بعد از اتمام مراحل پروژه بر مبنای طرح کیفیت را بررسی می کند و کیفیت خودرو ها را در زمان خروج از خط تولید و بعد از تجاری سازی نهایی مورد ارزیابی قرار می دهد.
این فرایند هم اکنون برای محصول جدید ایران خودرو هم توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به صورت کامل در حال اجرا می باشد.


منبع:

1399/11/30
11:53:30
0.0 / 5
862
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ستاره پنجم در انتظار تارا
نظر شما در مورد ستاره پنجم در انتظار تارا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵